Szerző Téma: Kameraképek  (Megtekintve 29417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#94 2014. Január 08. - 01:18:52
0
Fél évet meghaladta az első telepített mennyiség, azóta is rendesen teszik a dolgukat.
Nem azt mondom, hogy nem volt hiba a hozzánk került példányokban, de amiket telepítettünk, azokban már nem jelentkezett. A néhány hibaesetnél pedig ez idő alatt korrekten járt el a gyártó felénk.
Ez valamivel több mint fél éves időtávlatot, és több mint 25k dollár vásárolt értéket jelent.
A telepített rendszerek között akad önkormányzati térfigyelő, ipari csarnoklétesítmény, de jópár magánház is.
Az ugyan igaz, hogy ezek nem az említett motoros zoom -os, fókuszos kamerák voltak, hanem nagyrésze sima kézi zoom -os, illetve néhány speed-dome, de a gyártó ugyanaz, illetve a garancia is két év.
előzmény: papppapa #92

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#93 2014. Január 08. - 01:08:07
0
Természetesen tudom, milyen árakon vannak akár analóg kamerák.
A kérdés azért vetődött fel, mert úgy néz ki, kénytelenek leszünk egy kicsit nagyobb tételt vásárolni, mint amit a saját telepítésű mennyiség indokolna akár több hónapos távlatban.
Így érdekes lehet, vajon kereskedelmi céllal érdekelhet e telepítő kollégákat.
előzmény: vg #90

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Kameraképek
#92 2014. Január 07. - 18:25:39
0
Szia !

Igen szuper amíg nem romlik el vagy esetleg öregszik el valamiyen neve nincs alkatrész benne fél év múlva esetleg mégsem annyira bírja a hideget -meleget a motoros zoom mechanikája stb .vagy esetleg mégsem annyira páraálló akkor majd hallgathatod : én nem érteni meg aki eladta az már nincs itt stb stb.stb
Én annak a híve vagyok hogy kicsit drágábban de megbízható hátterű cégektől vásárolok , mert mindegyik ugyan az a  kínai sz@r  de ......



előzmény: Komi #89

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kameraképek
#91 2014. Január 07. - 18:14:13
0
Elfogult gyártói videó, még csak nem is a legrosszabbak (már szakmai/marketing szempontból) közül (más gyártók sokszor tökmás látószöggel mutatják be a képeiket, itt csak nincs jól beállítva az analóg kamera- vagy legjobban)
Persze attól még a HD-SDI kamera képe valóban sokkal jobb (csakhát ez egy zsákutca-szerintem)....
előzmény: balusecurity #88

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kameraképek
#90 2014. Január 07. - 18:08:02
0
Erre te is érzed a választ. Ha a kamera tartós, stabil és hozza a paramétereit akkor jelen körülmények között kifejezetten jó (1 hónap múlva ki tudja?...). Ezen áron sima zoom-al lehet venni a nem túl jó minőségű eszközöket.....
 8)
előzmény: Komi #89

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#89 2014. Január 07. - 14:14:22
0
1,3 megapixel, 2.8-12mm motoros zoom/fókusz, autóíriszes optika, 60 db infraled, nettó 32.000, jó árnak számítana ?

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Kameraképek
#88 2013. Október 07. - 15:04:19
0
Youtube-on találtam  :o


Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#87 2013. Szeptember 29. - 20:28:32
0

Nem vagyok már gyerek, és nem célom, hogy enyém legyen az utolsó szó :)

Ennyit azonban még hozzátennék a hozzászóláod alapján:

Nos részben ezért is próbáltam ez a szálat indítani, hátha a telepítők saját tapasztalataikat mind ár, mind minőség tekintetében megosztják....

".....Nem vagyok kíváncsi a kereskedők tesztjeire....."-csakhogy ezek nem kereskedők tesztjei voltak, hanem teljesen független egyedek! Roppant nagy különbség. A saját tesztek tényleg jellemzően elfogultak.
előzmény: Komi #84


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kameraképek
#86 2013. Szeptember 29. - 20:17:54
0
".....Nem vagyok kíváncsi a kereskedők tesztjeire....."-csakhogy ezek nem kereskedők tesztjei voltak, hanem teljesen független egyedek! Roppant nagy különbség. A saját tesztek tényleg jellemzően elfogultak.
előzmény: Komi #84

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#85 2013. Szeptember 29. - 20:09:11
0

Rákerestem a kamerára (nem kell feltétlen hinni az onlinekamera adatlapjának...
A külföldi és gyártói oldalon a 2megapixelhez pl. csak 15 fps tartozik, míg az onlinekameránál 25-öt ír....
Az optikánál nem írja sehol, hogy megaixeles lenne, pedig elég nagy különbséget tud okozni a képben, hogy milyen minőségű az optika (is)

Itt van az oldalról egy másik kamerával kapcsolatos hozzászólás:
http://onlinecamera.net/wansview-ncm-621w-hd-megapixeles-ip-kamera-4mm#comment-1065

Ez elég gyakori jelenség a nem megfelelő minőségű optika esetén, hiába a nagyobb felbontás, nem lehet a képet teljes trületén élesre fókuszálni (megjegyzem, lehet ezeket a fix optikásokat nehéz is, lehet, szét kell szedni a kamerát hozzá.)

Erósen tévedsz ha ezt reklámnak dobtam volna be,pusztán egy kamerás topikban érdeklódtem.Szerelek ip kamerát,(messze drágábbat) a típusokat egy újabb remlámgyanút elkerülve kihagynám.Viszont az ára miatt érdekelne,de nem szeretnék lukra futni vele.Tudom,megveszem,kipróbálom és visszadobom ha nem válik be.Ezt szerettem volna elkerülni.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!