Szerző Téma: A biztonságtechnikában eltöltött 30 éven túliak társasága  (Megtekintve 19971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Sajnos szintén zenész ...  :)
Az én munkakönyvemben 1980. júl 1-e van, a fene enné meg, de q...a rég volt !
Sok-sok más ipari és labor műszer után 1994-ben egy ismerősöm rábeszélésére ez volt az első biztech cuccom:

Egy 8 csatornás telefonvonali kommunikátor Radioniocs 4+2-es formátummal, még epromos kivitelben.
Készült belőle vagy 10 darab ...

Aztán még vagy 94 vagy 95-ben a pulzusos 4-2 és 4-2 chks formátumú telefonvonali vevőkártya felügyeletek számára. Készült belőle (különböző variánsaival együtt vagy 150-200 darab - és a mai napig sem tudom hol működhetett ennyi felügyelet). Emléxem az első darabok 40e Ft-ba kerültek akkor, amikor a Sescoa 600e és a Surgard valahol 800e HUF körül volt.

Húúúh, de rég volt...
Nosztalgia OFF


előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát igen 90. én is akkor kezdtem
Azért én még emlékszem a Gyula meg a Bucó szetti tacsi... azaz a Tacskó Bulldog és társaira.
Meg az Erik-2 a'la Rávisz.
Erről van egy jó sztorim :)
Anno egyszer vettem egy ilyen Erik-2-t, a kisöreg a boltban valami savas motorkerékpár aksit gondolt adni hozzá
Mivel egy szekrénybe került a riasztóközpont, így már csak emiatt is ezt a verziót elvetettem mint lehetőség, de megemlítettem, hogy léteznek már remek zárt ólomzselés akkuk is, amikből nemigen szivárog ki a savgőz és egyebek. Meg hogy jóval tisztább és környezetbarátibb megoldás.
Na oké eddig volt a beszélgetés.
Mentem egy másik alkalommal pár hét után, nem is tudom talán reed relékért, és a kisöreg boldogan ajánlgatta - nekem - hogy vannak remek zselés akkuk :)

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Igen, dolgoztunk vele. A Pécsi Helytörténeti Mjúzeumban például...de a legtöbb az a saját gyártmányú Piromat-TRK központ volt, sok sok Signal(jugoszláv) érzékelővel, mivel a Pannonia Áfész gyulai szakcsoportja, a későbbiekben Elektrovill ezt gyártotta. Aztán volt még MMG-is a hőskorban, NDK-s ionizációs érzékelőkkel, meg Cerberus CZ és KF sorozat. A 90-es években az effeff GmBH buszos tűzjelzőivel foglalkoztam. Aztán később jött  sok, már mindenki által ismert technika.
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Én fiatal gyerkőc vagyok hozzád képest, mindössze 90 óta foglalkozom biztonságtechnikával, előző és egyben első munkahelyemen ez volt a fő profil:

Ebből meg a jobb oldali elektronikája a nevemhez fűződik, lett belőle nehány ezer:


Gyanítom sokan találkoztatok vele 8)
Viszont a klubba nem férek be...

előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Pár napja valahogy a kezembe került a munkakönyvem. Nem mindenkinek van, sokan azt sem tudják, hogy mi az, mert 1992 július 01.-én megszűnt ez a közokirat.

A harmadik oldalon az állt benne, hogy 1984 március 1-én felvettek a Pannónia ÁFÉSZ Riasztó Szerelő Részleg-be, riasztószerelő munkakörbe, Pécsett.

Azon gondolkodom, hányan lehetünk, itt akik láttak már ERIK SUPER riasztó központot, vagy A gyulai GVR-102-202-303 sorozat, valamint az ipari-üzleti szférába szánt GVR06-12-24 központokat, Intek infrákat.

Számtalan régi barát és pikáns helyzet jutott az eszembe a munkakönyvet lapozgatva. Biztosan van itt a fórumon akit személyesen is ismerek, a régi Vagyonvill-esek talán emlékeznek rám, anevem: Kustos János. A pécsi kirendeltségen dolgoztam 1985-1989 végéig. A Bluesman nick az általam kedvelt és művelt blues zene miatt ragadt rám. (gondolom, kitaláltátok)

Ezennel megalapítom a ">30 Klub"-ot. Aki megfelel a kritériumoknak csatlakozzon, akit ismerek az írjon...

Hozzunk össze egy találkozót. Vagy többet. Esetleg írhatnánk egy könyvet is..:)






 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!