Szerző Téma: 32-nél több kamera rögzítése  (Megtekintve 2487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:32-nél több kamera rögzítése
#8 2017. November 28. - 10:35:47
0
A PC-s eszközökben én kevésbé bízok. Részben a háttérben levő operációs rendszer, részben a PC-ben elhelyezett perifériák minősége miatt.

előzmény: vlezlee #5


Az elmúlt 5 évben nagyobb rendszereket szinte csak GeoVision-ből építettünk és azt kell mondjam, hogy a PC-s rögzítőkkel abszolút semmi baj nincs, ha rendes alkatrészekből van összerakva.
Ellenben ha kliens operációs rendszer van használatban, akkor annak a biztonsági beállítására egyszer nagyon oda kell figyelni és utána nincs probléma, hozzáteszem, hogy mi a végfelhasználónak sosem adunk közvetlen konzolhozzáférést a rögzítő pc-hez.
Nagy kameraszámhoz meg szerver hardver és windows server dukál, ott szintén nincs probléma.
Fentieket betartva egy 3-4 éves PC-n simán használhatók az újabb H.265-ös kamerák, ami pl NVR-el tuti nem lenne lehetséges.
előzmény: samat #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:32-nél több kamera rögzítése
#7 2017. November 27. - 19:31:50
0
Na pont ezert nem jutna eszembe 16 kameranal tobbet ratenni egy NVR-re. En tutira 16-os NVR-eket tennek, az IVMS elviszi 64-ig vagy fizetosen 100-ig, ha meg afole kell menni, vagy extra intelligecia kell, akkor egyedi szoftver hozza. Innen kihuzva a meregfog. Ha jon uj verzio megy az uj NVR-re.
Raadasul a 16-os mellett szol meg az is ha meghibasodas van, akkor csak ennyi kamera hullik el, illetve a rogzitesi kapacitas is, hiszen a HDD-k szama veges. Persze lehet kulso HDD, meg Raid10 meg kutyafule, de en maradnek a belso tarhelynel, tukrozesi igenynel mar mindenkeppen fizetos szotfverrel oldanam meg a masik rogzitesi iranyt.
előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:32-nél több kamera rögzítése
#6 2017. November 27. - 12:53:53
0

Az analóg HD technológiák az utóbbi 2 évben akkora változáson mentek keresztül, hogy egy jövőre megjelenő kamerát már szintén nem biztos, hogy rá tudsz rakni egy jelenleg telepíthető, forgalomban levő rögzítőre.



A PC-s eszközökben én kevésbé bízok. Részben a háttérben levő operációs rendszer, részben a PC-ben elhelyezett perifériák minősége miatt. Igaz, lehet 7/24 működésre való PC-t kapni, de az ára jelentősen nagyobb, mint egy hasonló szintű, de nem folyamatos üzemre alkalmas gépnek és ezt nehéz az ügyfeleken átverni egy árajánlatban. Ezért nekem az a véleményem, hogy az NVR az esetek többségében jobb megoldás, mint a PC-s programok.[/size]

Elosztott módon telepített rendszereknél minden rögzítőt külön-külön kell szünetmentesíteni és gondoskodni a védelméről. Megfelelő csatornaszámú NVR esetén ezt elegendő egy helyen megtenni. És akkor még szó sem esett a kábelezési költségekről és átviteli lehetőségekről.

Kis hazánkban az árat nézik elsőként és nem a mögöttes tudást. Az ilyen rendszerek hátránya sok esetben csak később derül ki, de akkor már késő :(






előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:32-nél több kamera rögzítése
#5 2017. November 27. - 12:18:04
+1
NVR-el csak annyi a bajom, hogy ha pl 1 év múlva akarok feltenni 10mp-es kamerából párat, akkor az nvr nem fogja tudni fogadni, vagy ha esetleg addigra lesz újabb a H.265-nél akkor sem.
Emiatt kérdeztem, hogy vajon van-e létjogosultsága nagyobbacska rendszereknél az NVR-eknek.

Az amúgy mennyire általános, hogy 130-140 kamerás rendszereket analógból építsen valaki 32 csatornás dvr-ekkel?
Már a 3. nagyobb melót kellett elengednem, mert én tuti nem szopatnám magam analóggal viszont az áraikkal nem tudok és nem is akarok versenyezni.
előzmény: samat #4

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:32-nél több kamera rögzítése
#4 2017. November 27. - 11:28:26
0
Szia. Ennyi kamerához én 64 csatornás NVR-t választanék min. 2db gigabites LAN porttal, de létezik 64 és 128 csatornás NVR is, 4db gigabites porttal és 2db SFP csatlakozással is.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:32-nél több kamera rögzítése
#3 2017. November 27. - 06:42:05
0
Vagy NUUO Mainconsole[/size]
Igaz elég erős I7-es gép kell hozzá, de jól konfigurálható, a demo 30 napos de az összes funkciója kipróbálható.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:32-nél több kamera rögzítése
#2 2017. November 26. - 21:57:45
0
hát mondjuk én a TechSon 64-es IP-s rögzítőjével...

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
32-nél több kamera rögzítése
#1 2017. November 26. - 21:32:29
0
Sziasztok kollégák,

A mai világban van valami racionális érv, hogy 32-nél több kamerás rendszer egyeltalán analóg alapon épüljön, vagy hogy ip alapúhoz nvr-t használjunk?

Felmerült bennem pár kérdés, hogy pl ha egy 64 kamerás rendszert akarnék építeni, akkor hogy oldanám meg:
1. Analóg 2mp dvr-el, kamerák cms-el megjelenítve (bővítés nehézkes,  sak dvr cserével mehet nagyobb felbontású kamera ...stb)
2. Ip 2mp nvr-el szintén cms-el megjelenítve, de itt elvesztem a pc-vel szemben a bővítés lehetőségét a későbbiekben
3. Pc nvr és/vagy storage szintén cms-el, ugye ez lenne a leguniverzálisabb és szinte korlátlanok a lehetőségek.

Ki mire szavazna, ha mondjuk egy nagy telephelyről van szó?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!