Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46477 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#5 2018. Március 30. - 15:36:14
0
Tudtam, hogy elég "meredek" dologba nyúltam bele, ezért is kérdeztem itt is rá.
Nem akarok magamnak se rosszat se az eladó-nak, főleg nem az ügyfeleknek.

Az, hogy az eladó cég értesítse ki az ügyfeleit az teljesen kizárt, nem szoktam szapulni senkit, de nincs egyetlen műszaki emberük se, aki meg van az nem nagyon konyít a rendszerekhez......az ügyvezető szintén nem ért a saját áruikhoz. Csodálkoztam is, hogy egyből rábólintott az eladásra, valószínűleg csak az anyagi bevételt tartotta szem előtt.
Nem a NAIH-nak írtam, így talán nem lesz gond.

Ok, tehát ha nem írhatok neki nekik levelet.....de mi van ha az adott területen pl. szóró lapozom és azon a környéken mindenki ki kap szórólapot a műszaki tevékenységről?


Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#4 2018. Március 29. - 22:48:12
+2
Valamit nem vettél figyelembe: 

1. megvett a cégtől egy eszközt ami HW és SW.
2. tudni kellene, h a szolgáltatás eladás tárgyát képezte-e vagy sem.
  2.a   ha  igen akkor a szolgáltatás jogutódja, igy jogosult a kezelésre is.
  2.b.  ha nem, akkor hibás az eladó cég, h nem semmisitette meg az adatbázist,
          és hibás ő is, mert ő sem semmisitette meg.
3. ha megvette a szolgáltatást, akkor jogában áll levelet küldeni, az ügyfélnek pedig jogában áll elállni
    a további szolgáltatástól. (pl. multi megvett nemrég szolgáltatást amiben benne voltam ... én meg lemondom)
4. ha az üf lemondja a továbbiakban a szolgáltatást akkor azt az üf-t törölni kell ... mármint az adatait.
5. aki üf megmarad annak számára cég jogutód, tehát minden marad a régiben.

Vagyis nem mindegy mit vett meg ... az meghatározó a továbbiakban.

előzmény: czegany #3

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#3 2018. Március 29. - 22:20:26
0
Én meg sem próbálnám a helyedben, ugyanis teljesen törvényellenes.

Mi is az adatkezelési jogalapod?
- Törvény kötelez rá: NEM,
- az érintettek (akiknek az adataid a birtokodba kerültek) adtak neked ehhez hozzájárulást: NEM.
- Van valami olyan tény, ami egyértelműen igazolja, hogy az adatkezelés az érintett, vagy esetleg egy harmadik személy jogos érdeke: NINCS
A személyes adatkezelésnek ma Magyarországon több jogalapja nincs. Mivel ezekkel nem rendelkezel, ne akard ezeket az adatokat kezelni, tárolni, legfőképp az érintetteket megkeresni marketing anyaggal, reklámmal.

Az, hogy ezek a személyes adatok hozzád kerültek, az az eredeti adatkezelő fatális hibája, amire szerintem éppen felhívtad a NAIH figyelmét az állásfoglalás kéréssel.

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Adatvédelem
#2 2018. Március 29. - 20:09:30
+3


Elegánsabb húzás, ha az "inaktív" cég küld körbe levelet, hogy a továbbiakban a szolgáltatást a te vállalatod látja el.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Adatvédelem
#1 2018. Március 29. - 16:10:21
0
Sziasztok,

Van egy dilemmám........adott egy műszaki eszköz szoftverrel amit megvettem egy másik hasonló területen dolgozó cégtől (az eladó cég már eléggé inaktív).
A szoftverben van egy ügyfél adatbázis amit szeretnék felhasználni, azaz küldenék mindenkinek egy egyszeri levelet, hogy felajánljam nekik a cégem szolgáltatásait.
Eddig nem mertem írni senkinek. Azaz írtam egy adatvédelmi biztosnak állásfoglalásért, de még nem érkezett válasz.

??? szerintetek?

Lehet, hogy egyeseknek esetleg tetszene, mások meg megkérdeznék, hogy hogyan is jutottam hozzá bizalmi információkhoz....stb.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!