Szerző Téma: Megújult a TechSon NVR-ek kezelőfelülete  (Megtekintve 17655 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető lanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
0
Szia,
Hasonló gondom van.
Neked sikerült megoldani a problémát?
előzmény: eXtra #12

Nem elérhető Clavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Tisztelt Dudicsj!

Érdeklődnék, hogy mi lett pontosan a történet vége. Nem rég én is belefutottam ebbe. Egy "hisilicon" felirat hiba miatt kerestem a Power supportot, nem tudtak rá mit mondani ezért elővették a csodafegyvert... azt mondta frissítsem a rögzítő fw-t (kicsit ódzkottam tőle). Többször megkérdeztem nem lesz belőle baj, nem lesz rosszabb mint most... jött többször a válasz neeem!
Frissitettem már Techsont, de megkérdeztem, hogy kell, átbeszéltük majd biztos ami biztos még a wordöt is elolvastam mielőtt elkezdtem.
Szépen frissítgettem sorba az MN5232 rögzítöt 1.0.3-ról, miután az 1.2.x - 1.3.x végzett kiírta, hogy a többi kamera nem csatlakoztatható. Először nem tulajdonítottam neki túl nagy dolgot, gondoltam majd ha kész vagyok felveszem mind és beállítom. A következő frissítésnél megint ezt írta ki, ekkor már nem csak az aktuálsi fw verziót néztem hanem az eszköz típusát. MN5232-ből 5208 lett!! Tényleg nem lehet belőle baj... >:( :'(
Gondoltam megpróbálom, feltettem a következő frissítést, de nem oldotta meg...
Felhívtam a power, hogy ilyenkor mi a makk van... HA magamnak frissítem az eszközt akkor ilyen előfordulhat... MIIii, hogy 32-ből  8-as rözítő lesz, de mondom Ti mondtátok, hogy frissítsem az eszközt az majd megoldja a problémát... hát meg, azt megoldotta... >:( ;D

Szóval érdeklődnék, hogy hogy sikerült újra 32-es rögzítőt varázsolni belőle és hogy megvan még a nem publikus fw. Illetve downgradelni tudtad és melyik verzióval /ra?

Előre is köszönöm a válaszod!
előzmény: dudicsj #21

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
+1
Üdv!

Akkor én is had meséljem el a mai kb 1 órásra tervezett és kb 5 és fél órára sikeredett FW frissítésemet:
kb 3 hete jelezte az egyik ügyfelünk, hogy az ADSL internet és a másik mobil interenete is folyamatosan szakadozik. Mindent megpróbáltunk amit csak lehetett, de nem vezetett eredményre, aztán a végén kiderült, hogy a Techson LN5232IP rögzítője vágta haza a hálózatot. 1.2.4-es FW-vel, beforgatott portokkal és természetesen úgy megtörték mint ahogy kell. Ezen kicsit berágott a kamerás cégre, megbízott, hogy tegyük rendbe. Misem egyszerűbb, reset, fw frissítés és készen vagyunk. Na persze, ahogy azt Móricka........
Legújabb FW 1.4.1, letölt, de egy lépésben nem frissíthető, kell egy köztes 1.2.x to 1.3.x. Letölt, USB, bedug elindít. Minden rendben lefut, majd az látom, hogy lett belőle egy 5264-es rögzítő Miiiii???? +32 csatorna ingyen???? mindjárt kiszámlázzuk az ügyfélnek :-)
Korai volt az öröm. Ezután reset, majd jöhet az 1.4.1-es FW. Az is rendben lefut, újraindul, varázsló elindul, alapdolgok beállít. Jöhet a kamera gyors hozzáadás, szépen veszi fel a kamerákat (kb 30db) majd kb a felénél puff, újraindul az egész rögzítő. Ahogy elindul és elkezdenének megjelenni a képek ismét újraindul és ezt játssza a végtelenségig. Csak úgy tudtam elindítani, ha lehúztam a hálózatról.
Reset és kezd előről, de a jelenség ugyan az.
Utána megpróbáltam kézzel egyesével felvenni a kamerákat és a 17. kamerát ahogy leokéztam egyből újraindult a rögzítő. Nem, hogy egy 64-es nem lett, hanem egy beteges 16-os sikeredett belőle.
Support felhív, de semmi értelmes ötlet. Talán downgrade? Ám legyen, megpróbáltam, végül is megette, de nem változott semmi. Kaptam a Power-től egy nem publikált verziót, hogy próbáljam ki, valami 3 lépcsős frissítés. Végül úgy működött a dolog, hogy a három lépcsőből csak az első kettőt csináltam meg, így 1.3.3-as verzió lett és minden működik, de továbbra is azt mondja magáról, hogy 5264-es.

Valaki találkozott valami hasonlóval?

 

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
+1
Mindig elfelejti. A régiek is, amik még nem smartspeedek.
előzmény: eXtra #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az MN4308 v1.2 még nem tudta, de ezzel az új infóval máris sokkal boldogabb vagyok... Köszi :)

Amúgy a Techsonoknál FW frissítés után minden rögzítő elfelejti a beállításait vagy ez az orbitális szopás csak abban az esetben jelentkezik, amikor a kernelen is változtatnak?  8-|
előzmény: Aardvark #18

Nem elérhető Aardvark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
A Riel szerint a Hik analóg HD rögzítői felismerik a kaputelefon szabálytalan HIKVISION protokollját, de IP-n bármelyik gyártó rögzítője vinné, amelyik kezeli az rtsp streamet. Sajnos a TechSon analóg rögzítői IP-n csak TechSon, HIKVISION, Dahua, ONVIF protokollokat kezelnek, de teljeskörűen nyilván csak a sajátját...
előzmény: vlezlee #14


FYI - A TechSon analóg rögzítők egy ideje kezelik az RTSP streamet is.
előzmény: eXtra #15

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
+1
Köszi az infót!
Pont most tervezek egy fw frissítést amiatt, hogy a rögzítőből nem lehet állítani az új motorzoomos kamerák zoomját. De inkább lebeszélem a tulajt, mert nekem 16 kamerás a rögzítő és akkor én sem szeretnék az ügyfélnél piknikezni.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
+1
Bővítenem kell 4 IP kamerával az MN4308-at, ezért tegnap felpakoltam alá egy rövid tesztre az új IP kamerákat, de az egyik kamera felbontását nem támogatta a rögzítő, így lefrissítettem 1.3-ra a firmwaret, hogy talán abban már benne lesz az is. Frissítés előtt mentés a konfigról, hogy hátha resettel indul újra és ne kelljen hosszú órákig szopnom a rekonfiggal... Karbantartás menüből az istenért sem tudtam elindítani a FW frissítést, ezért support felhív, ahol elmondták, hogy menüből nem is fog menni, mert a kibontott zip tartalmát a pendrájv gyökerébe kell bemásolni, majd rögzítő újraindít. Ezzel a módszerrel kiírta, hogy elkezdi a fw ápdétet, de 2 másodperc múlva fekete képernyő, aztán sokáig nem történt semmi. Support újra felhív, hogy ilyenkor mi a fukk van... Az teljesen normális, hogy frissítés közben nincs semmilyen visszajelzés vagy folyamatjelző csík, ezért 10-15 percig türelem, de ha sokáig nem történik semmi, akkor restartolni kell és újra várni. Oké, restart és utána már sikeresen megjelent a kék Techson logós képernyő és lement a frissítés, DE MINDEN BEÁLLÍTÁS ELVESZETT. No pánik, felkészültem erre a balesetre, ezért go karbantartás menü, hogy majd pendrájvról visszaállítom a beállításokat, de kiírta, hogy ezeket A BEÁLLÍTÁSOKAT NEM TUDJA VISSZAÁLLÍTANI. Support megint felhív, hogy szeretnék az előző verzióra downgradelni, mert a korábbi verzióban lementett settings az új FW-vel nem kompatibilis. Support nem érti, hogy miért nagy probléma egy 8 csatornás rögzítőt gyorsan újraprogramozni, ezért próbáltam neki elmagyarázni:
- az összes felhasználót elő kell keríteni, mert a jelszavakra senki nem emlékszik, ezért minden csoportot és usert újra létre kell hozni a rögzítőben ÉS a kliensekben is
- a mozgásérzékelők érzékenységei és a maszkok napokig lettek finomhangolva, mire elérték a tökéleteshez közeli állapotot
- az ügyfélnek és nekem sem volt betervezve, hogy órákat fogok elb*szni egy "gyors FW frissítéssel"
A supportnak elkezd(?) derengeni, hogy ez tényleg szívás, ezért ígér egy visszahívást, hogy hátha mégis lehet downgradelni. (Szerinte nem lehet, de azért rákérdez...) Rövidesen visszahív, hogy sorry, de nincs meg a régebbi FW, de ha lenne, se menne fel, mert az új FW felülírta a kernelt is. Game over. Jeleztem a supportnak, hogy hasznos volna a letöltés menüjükben a firmwarenél egy figyelmeztetés arról a tényről, hogy
MINDEN BEÁLLÍTÁSOD EL FOG VESZNI!!!, hogy több embernek már ne kelljen ezt megszívnia... ::fejel:: 

előzmény: eXtra #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
A Riel szerint a Hik analóg HD rögzítői felismerik a kaputelefon szabálytalan HIKVISION protokollját, de IP-n bármelyik gyártó rögzítője vinné, amelyik kezeli az rtsp streamet. Sajnos a TechSon analóg rögzítői IP-n csak TechSon, HIKVISION, Dahua, ONVIF protokollokat kezelnek, de teljeskörűen nyilván csak a sajátját...
előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Csak Hiki IP eszközökkel fog normálisan menni, nekem még hiki analóggal sem volt teljesen 100%-os bár utoljára tavaly teszteltem.
előzmény: eXtra #12

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!