Tűz- és behatolásjelzés > Érzékelők

ALEPH PE-100Q infrasorompó telepítői leírást keresek.

(1/1)

Bluesman:
Megoldódott a helyzet, leírás nincs ugyan de kis tökölődés után finoman műxik az öreg Aleph.

A beállítás egyik titka, hogy a két sugarat külön külön be tudjuk állítani. Azonban leírás nélkül, csak a véletlennek köszönhetem, hogy rájöttem a vevő érzékenység beállítás üzemmódjaira. Ugyanis a DIP kapcsoló Sens. feliratú kapcsolója bekapcsolja ugyan a módot, de a sugarak közötti átváltás nem ment, egészen addíg, míg mindkét sugarat meg nem szakítottam (beálltam az adó és a vavő közé) Na ekkor, és csak ekkor van hatása a váltó nyomógombnak, ami a felső, alsó, mindkét sugár állapotba kapcsolja a vevőt. Ilyenkor az optikán világít az éppen üzemelő módozat LED-je.  A mechanika finoman műxik, az érzékelő belseje patika tiszta, több mint 10 év üzem után is.. Nem volt tele rovarhullákkal, meg porral és a pára lecsapódásnak nyoma sincs. A gyári szlikon tömítések lágyak és szépen tömítenek, szemben a későbbi ALEPH modellekkel, amik pár év alatt kilehelték a lelküket, tömítgethetted ahogy akartad... Ez a PE-100Q jól sikerült darb.

előzmény: Bluesman #1

Bluesman:
Keresek egy régi ALEPH PE-100Q infrasorompóhoz telepítői leírást.
Ismeretlen telepítő altal szerelt rendszerben van felszerelve, és furcsán viselkedik.
Elméletileg nyugalomban van, de ha lezárom az infrasugarakat, a alarm led és a relé 1-2 másodperc múlva lesz aktív, akkor is csak rövid időre, ha tartósan meg van szakítva a sugár, akkor 3 másodpercenlént egy másodpercre aktív az alarm kimenet. Az adón a csatornaválasztó DIP kapcsolók pont fordítva állnak mint  a vevőn. szeretném rendesen beállítani, ezért keresek leírást.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése