Tűz- és behatolásjelzés > Érzékelők

Kültéri védelem téves jelzések - infrasorompó

<< < (11/11)

vlezlee:
Ha csak nc-re programozod a paradox zónabemeneteit és nincs használva a zónaduplázás akkor is riaszt? Sajnos engem viccelt már meg a paradox zónaduplázása szintén infrasorompóknál 😏előzmény: david.zalka #1

vg:
Alean infrasorompo nekem a tobbi ugyanott felszerelt infrasorompot beriasztotta egeszen addig mig ado-vevot fel nem csereltem. De hogy masik telekrol mindegyik beriasszon arra azert nincs esely.előzmény: david.zalka #1

david.zalka:
Sziasztok!

Adott egy friss telepítésű kültéri rendszer egy autókereskedésben, SP6000-es központ, interstellar (sengate) 150 és 30-as infrákkal, pulsar 3A 24V táppal meghajtva 1,5-es kábelen. Távolságok: 90m hosszú oldalon, 30m rövid oldalak. A 4 sarokban van 4 oszlop, ezen vannak az infrák, kamerák és 500W-os refik. Az infrák 70cm-re vannak a kerítéstől és az autók szintén kb 70 centire az infrák vonalától. Szomszédban van 2 sorban alean infra körbe a telken. 

Probléma: Téves jelzések érkeztek össze vissza mind a négy oldalról.

Amit próbáltam: -Ellenállások, kábelek, feszültségek kimérése (nem találtam semmit)
                         -Ideiglenesen aux-ra kötve az infrák, hátha a két különböző táp nem szereti egymást (nem                           segített)
                         -Erős áramot (tehát a refik és kamera betápot) lekötöttem a rendszerről, így csak a jelkábel                            és az infra táp futott egymás mellett a gégecsőbe (nem segített)
                         - Ideiglenesen gyártottam karton papírokat az infrák köré, hogy oldalról ne zavarhassa meg                           semmi (ekkor pár napra megszűnt 2 oldalon a téves jelzés, de aztán jöttek újra onnan is..                           (bár elég nagy esők voltak és hát karton papír az elázik)
                         -Este lepróbáltam, hogy nem a refik okozzák e a riasztásokat (nem)
                         -Árnyék le van kötve központ aux-ra
                         - Most gyártottam 2mm-es aluból az infrák köré árnyékolást, ami jól benyúlik az infrák elé                               oldalt, ennek az eredményét még nem tudom
                         -Oszlopokat megrángattam úgy, ahogy azt a szél sosem teszi, nem történt riasztás, így ezt                            kizárnám.
                          - Mivel sajnos a finomhangoló lapot elhagytam, így anélkül tudtam csak ellenőrizni a                                    monitor kimeneten a beállítás pontosságát. 8,2V körüli értéket sikerült elérnem. Jó az úgy?
 
Amit észrevettem, hogy a riasztások 90%-a este és szürkületben jön.

Hikvision kamera exir led-je okozhat téves riasztást?
Ha egy másik infra bezavarja, akkor pont, hogy nem kellene riasztania behatoláskor, jól gondolom?

Mi okozhatja a riasztásokat kérlek segítsetek? Kifogytam az ötletekből...



Köszönöm!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése