Szerző Téma: Paradox kommunikációs protokollok rendszerintegrációhoz  (Megtekintve 10236 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Bármilyen ethernet  jó, aminek a soros oldala TTL kimenetű. Csak a TTL jó! Ismerje fel az ethernet eszközt  a gép, tudd konfigurálni az ethernet portot, mert fix IP-t kell adni neki.
Ezután kell egy külső program, ami képes virtuális soros portot létrehozni a kívánt IP címmel. Onnantól már működnie kell, mint egyszerű soros port kommunikáció. Úgy is kell beállítani a Babyware-t hogy soros portos kommunikációt használjon. Közvetlen IP kapcsolatot kizárólag az IP 150 modullal fog létesíteni.
előzmény: kissp79 #9

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Szia!
Pontosan milyen Eth-soros eszközzel próbálkoztál?

Én ELFIN EE10-el http://www.hi-flying.com/elfin-ee10-elfin-ee11játszottam, de csak addig jutottam, hogy a cucc web oldalát elértem, a központhoz nem tudtam csatlakozni :(

Vannak minden féle beállÍtások rajta de ezeket nem is tudom. Ebben tudsz segÍteni?
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Alapvetően szimpatikusak a Securecom eszközök, főleg, hogy magyar gyártótól származnak. Viszont amióta megtapasztaltam a Paradox szervereinek bizonytalanságát, azóta nem bízom a pusztán PUSH értesítésben (előtte is kétkedtem benne). Ha lenne mellé hanghívás is, akkor biztosan kipróbálnám!
előzmény: art_moony #7

Nem elérhető art_moony

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Szia!
Amit te gyanítasz az feltételez egy HW kulcsot a kábelen, mert a Babyware vagy a központ nem tudja hogy gyári kábel vagy sem.
Azt mondják hogy a protokollt módosították de a módosított protokoll ugyanúgy kiolvasható lesz a soros kommunikációból mint a mostani, ha csak nem lesz titkosítva pl. AES-el.
Mi azt tapasztaltuk, hogy még nagyon nem változott azaz a régi Babyware simán kiolvassa a központokat még... 
Tudom hogy reklám, de ha valaki ilyet keresne...
http://securecom.eu/securecom/static/Paradox_remote_serial.pdf
előzmény: Wineman #5

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456

Az egyik nagy távfelügyeleti cég a mai napig használ soros portra rakható rádiós kommunikátort, a legújabb panelokon is mennek.
A protokoll nem változott, mármint központcsaládokon belül. A soros porton mindig megjelenik az összes esemény is, ami a központtal történik, kikapcs, bekapcs, bypass, riasztás stb stb.
Nagyon egyszerű ezt megfigyelni,csak kell egy hyper terminál, és láthatóvá válik minden.
Ezek a kommunikátorok kizárólag olvasnak, nincs kétirányú kapcsolat a riasztó panel, és a kommunikátor között. Ezért értelemszerűen nem is lehet vezérelni vele, csak a soros portra kiadott adatokat tudja továbbítani
Tudomásom szerint már csak ezért sincs tiltva, mert akkor már a babyware-el sem lehetne online látni az eszközök állapotát.
Mindentől függetlenül megkerülhető az egész, mivel szög egyszerű  és nem védett a soros kapcsolat a központok portján. Épp ezért, ha nincs átállítva a panel azonosító, és jelszó, bárki rá tud csatlakozni a panelra, ha hozzáfér. Mi is szórakoztunk régebben külső gyártós ethernet-soros port konverterekkel sikeresen, aminek az lett volna a lényege, hogy ne kelljen a "csodás" paradox szerverrel kínlódni, de csak kísérlet maradt, mert ahol csak tudjuk, mindenhol lebeszéljük erről a "csodálatos" dologról a felhasználót, mert akkor nem megy az insite, amikor pont kéne.
A Paradox eljutott oda, hogy a DSC-s Envisalink 4 rendszere köröket ver a túlhájpolt Paradox távoli netes elérésre. Meg gyakorlatilag mindegyik más gyártó is lekörözte már ebben.
előzmény: Wineman #5

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Igazából nem erre gondoltam, de ez is hasznos infó, mert a gyári kábel tényleg irreálisan drága...

Léteznek olyan átjelzők, melyek a központ soros portjáról veszik le az adatokat és azt továbbítják. Úgy tudom, hogy 7-es verziójú firmware-ektől már le van tiltva a külső (nem Paradox) gyártmányú eszközök használata. A kérdés erre vonatkozott, hogy tényleg van-e ilyen korlátozás és ha van, akkor hogyan lehet megkerülni?
előzmény: syn7h37ic #4

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Mire gondolsz pontosan? Arra, hogy nem gyári adatkábellel programozol? Hosszú évek óta nem használok gyári kábelt, bármilyen sima TTL soros kábel jó hozzá. A gyári adatkábel is egy szög egyszerű TTL kábel, semmi trükköt nem tud. Ráadásul még mocskosul drága is. Bármilyen arduino 5Voltos soros TTL kábellel szépen dolgozik. még az egy dolláros PL2303, vagy a CH340 uart chipesek is. win 10 alá a ch340 jobb. (már amennyire szépen akadozgat, még eredeti kábellel is, néhány túl gyors notebook-ot utálnak a panelek) Fillérekbe kerül szó szerint. A bekötése is egyszerű a 4 pólusú csatlakozóból csak 3 kell. a GND Rx Tx Digitműszerrel kimérhető, melyik a 12V a GND, és a kettő TTL 5V adatvonal.


előzmény: Wineman #3
« Utoljára szerkesztve: 2021. December 13. - 20:29:33 írta syn7h37ic »

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Kinek, mi a tapasztalata, mennyire működnek a Paradox központok nem gyári, SERIAL-ra csatlakozó eszközökkel? Elmondás alapján 7-es verziótól van tiltva a külső eszköz. Régebbi firmware-t lehet a központokra tölteni?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!