Beléptető- és kaputelefon rendszerek, áruvédelem > Kaputelefonok

Futura időzítés

(1/5) > >>

regenyid:
@mormogipapa
Nem, ez nem ott van. Miért, ott is hasonló a probléma? :)előzmény: mormogipapa #22

mormogipapa:
Regenyid: Ez a rendszer esetleg a Svábhegyen van egy irodaházba?előzmény: regenyid #20

regenyid:
Közben sikerült megoldani.
A tápegység okozta a hibát. A kültériek kaptak annyi feszültséget, hogy a táp visszajelző LED-ek működtek, viszont a beltéri nem látta a BUS-on egyiket se. A probléma csak ott van, hogy emellett kábeltörés is van a szépen térkövezett előkert alatt :D.. előzmény: regenyid #20

regenyid:
Sziasztok,

Lenne egy Futura rendszerem amiben kérnék egy kis segítséget.
A rendszer úgy épül fel, hogy van 1 beltéri és 2 kültéri egység és mindez egy VDT-DPS (DT-DPS) busz illesztő tápegység leválasztóval kombinálva.
Az ügyfél elmondása szerint hol működik hol nem.. Nálam nyílván nem működött. Első körben kábelhibára gyanakodtam, de áthidalva az eredeti kábelt sem működött.
A tápot egy külső kapcsolóüzemű tápegységről kapja viszont ennek a kimenetén csak 18V-ot mértem. Ennek a buszleválasztónak viszont 24V kell..
A beltéri és a kültéri egységek is látszólag működnek. A beltéri biztosan, viszont abszolút nem látja a kültéri egységeket.
Az én elképzelésem, hogy ez a 18V kevés a kültéri egységeknek, és a táp lehet a probléma. Ez megmagyarázná azt is hogy hol működik hol nem, illetve hogy 2-3 éven keresztül hiba nélkül ment. Gondolom a táp már nem terhelhető, és terhelés alatt mégjobban leesik a kapocsfeszültség ami annyira még elég hogy a kültéri egységeken világítson az üzemi állapotot jelző LED, de arra már nem elég, hogy a beltéri lássa őket a BUS-on.

Mi a véleményetek?

Szilco:
Bocs, csak most vettem észre ezt a témát.
Az igényekhez valóban a legtökéletesebb az impulzusos zár, csak 2 dologra kell odafigyelni.
1. Kis áramú zár kell
2. Az impulzus ideje 1 max. 2 mp legyen.

Sok Futurát szerelünk. Nem mondom, hogy a legtökéletesebb rendszer, de azért elég jól működnek. A Dial-Compban nagyon segítőkészek, tényleg jó csapat. Nekünk sose mondtak olyat, hogy nem jó az impulzusos zár, sőt több olyan kültérihez is azt ajánlják, amelyiknél nem lehet a záridőt állítani, ha nyomógombról akarok nyitni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése