Szerző Téma: Hikvision K-sorozatú NVR v4 firmware update  (Megtekintve 11031 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ja, hát egyre nehezebb megértetni az ügyfelekkel, hogy ne keverjék össze a videórendszert a riasztóval.  :D
Amúgy amit mondasz, az tényleg "nagy dilemma", hogy a HD-TVI kamerák menüje simán elérhető a DVR-en keresztül, az IP kamerákat meg portolhatod/forwardolhatod egyenként, ha távolról szeretnéd programozni. Mert az IP kamerák menüje Hik-Connectből sem érhető el.
Én amúgy több egyforma kamera esetén szoktam csinálni egy alapbeállítást az egyiken, azokra a funkciókra, beállításokra amiket mindegyiknél használni akarok és ezt a beállítást elmentem, így a többire csak rá kell küldeni. Azután már csak finomítom egyenként, ha kell...
De az ügyfél csak azt látja, hogy "csak fel kell rakni 4 csavarral, meg összedugdosni". :(
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Köszi! Jó játék lesz mindent úgy beállítgatni, hogy ne legyenek vakriasztások.  ::csodalkozik::

Plusz szopás, hogy az NVR menüjéből nem elérhető a kamerákban alapból kikapcsolt "Target Validity" beállítás, ezért a finomhangolásokhoz minden egyes kamera webes felületére be kell lépegetni... ::fire::
előzmény: kero #9

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Az, hogy kipipálod az embert még kevés, be kell állítani a méretet is, hogy mekkora legyen a minimum, amire érzékel. Nekem egy építkezésen működik két DS-2CD2346G2-I kamerám. Első éjjel folyamatosan dobta az üzeneteket mindenféle kutyára, macskára. Miután beállítottam a méretet hibátlanul működik. Sőt két részre osztottam a területet, külön méreteztem egy közeli és egy távolabbi részt.
Annyira azért úgy tűnik nem intelligensek ezek, hogy elég legyen megadni, hogy "embert" ismerjen föl, bár elsőre én is azt hittem. Valahogy valószínűleg meg tudja különböztetni a mozgásfajtát, hogy nem egy bokor mozog-e, mert fújja a szél, de nagyjából ennyi. És fontos, hogy a kijelölt behatolási terület körül hagyjál elegendő "margót", hogy a rendszernek legyen "helye" arra, hogy felismerje, ha valaki a kijelölt területen kívülről belép.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az ügyfél sikeresen átadta a terepet, ezért novemberre eljutottunk a telepítésig...  ;D

A szopásos tortúrával megkerestem a legújabb firmwareket, aztán lefrissítettem az NVR-t (DS-7616NI-I2) és a kamerákat (DS-2CD2T46G2-4I) is, de első nekifutásra nem úgy működik a rendszer, ahogy várnám. Az intelligens eseményeknél egyedül a behatolásészlelést kapcsoltam be és a cél észlelése szekcióban kipipáltam az embert és járművet is, de ennek ellenére a Hik-connect app "Eseménylejátszás" szekciója tele van nyúllal és fácánnal.  ::meglepodik::

Nem elérhető kisapa63

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 44
Ezek szerint lehet, hogy nekem hamarabb lesz valami tapasztalatom. Én húsvét után felfogom szerelni a G2 sorozatú kamerákat  egy I2- es rögzítővel. Nagyon kíváncsi vagyok hogy működik a valóságban. ;)
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szia,

Az ügyfél mindent előre kifizetett, de január óta nem jelentkezett, ezért egyelőre a raktárban pihennek a cuccai.  :-X Amikor beüzemeljük, majd írok róla pár sort...  ;)
előzmény: ztm #5

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Egy ügyfelem kifejezett kérése volt a 2. generációs AcuSense rendszer, ami hamarosan át is lesz adva, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok rá mit produkál majd terepi körülmények között...  ::golyozik::
előzmény: ztm #3


Hello!

Megkérdezhetem hogy vált be? Mik a tapasztalatok? Közel 2 hónapja már mehet a rendszer, vannak róla visszajelzések?
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az első szériás AI-vel tényleg csúnyán beégtek!  ;D
https://ipvm.com/reports/deepinmind-test




Egy ügyfelem kifejezett kérése volt a 2. generációs AcuSense rendszer, ami hamarosan át is lesz adva, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok rá mit produkál majd terepi körülmények között...  ::golyozik::
előzmény: ztm #3

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Hello!

Köszi. Ahogy olvasgattam közben én is arra jutottam, hogy az ember/jármű felismerés csak az újabb, G2 sorozatú AccuSense kamerákkal működne, így letettem róla. (If it ain't broken, don't fix it.) Itt ez lett volna egy kis plusz. Bár cirka 1.5 éve olvastam az IPVM-en egy Hikvision DeepInMind tesztet, ott nagyon leszerepelt Autót, állatot ismert fel emberként, az embert nem ismerte fel, stb. Azóta persze fejleszthettek, érdekes lenne egy hasonló teszt a mostani NVR-ekkel.

Hogy a K-sorozatot nem fejlesztenék, nem tudom. Tegnap raktam fel egy 7604NI-K1/4P-t és azon már az új v4 fw futott. Pedig pár hónapja erősen tagadták, hogy a 4ch K-s NVR valaha is megkapná az újabb firmware-t. Csak kínai ez a bagázs is, bár kétségtelen, hogy egész jól használható cuccokat adnak el.
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szia,

Én AcuSense kamerák mellé raktam volna K2-t, de lebeszéltek róla (az I sorozattal ellentétben a K-t kevésbé fejlesztik és az AcuSense kamerákat sem igazán kezeli, pedig a leírása szerint benne van a menüjében), ezért végül I2-t vettem...
előzmény: ztm #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!