Szakmai kategória > Általános szakmai témák

kábelhiba

<< < (2/2)

H. József:
ez egy 2020 őszén átadott rendszer és az első probléma talán egy év után jelentkezett, de nem kifejezetten a téli hideg időben. És az is furcsa, hogy csak a kábelek egy részét érinti, de például az ugyanott végződő és ugyanolyan nyomvonalon futó tartalék kábelek egyikét sem, azok teljesen szárazak. Arra is gondoltam, hogy a POE módú táplálás miatt valamelyest melegedhet a vezeték és az éjszakai hidegben a burkolat lehül, a benne levő levegő pedig a burkolaton lecsapódik. De ez csak ötletelés, igazából érdekelne valaki tapasztalt e már ilyet és mi lehet a megoldás.előzmény: kero #4

kero:
Gondolom a switch pont fűt annyit...Érdekes lenne megnézni, hogy csak télen van-e ez a jelenség. előzmény: H. József #3

H. József:
Igen erre gondoltam én is, csak furcsállom, mert a switch felőli dobozban kb 40 cm vezeték van és a dobozban nincs is fűtés, mert ipari switch van benne. A hőmérséklet tulajdonképpen ugyanannyi benne, mint a szabadban. Azt se értem, hogy jut el a víz a kamera felöli oldalra, ami 60 méterre van, és hát ugye a kábelnek van belógása is. De lehet ez okozza amit írsz.
előzmény: kero #2

kero:
Hát, csak egy ötlet: a PoE switch felöli oldalon a melegebb levegő bejut a külső szigetelés alá, és a kábel szabadtéri részére érve lehül és kicsapódik.
előzmény: H. József #1

H. József:
Üdv Mindenkinek!

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy az alábbi típusú kültéri feszítőszálas UTP / FTP légkábel belsejébe víz kerül és a kábel végén lévő csatlakozásokat idővel szét eszi? A kábel mindkét vége teljesen vízmentes szerelődobozban, onnan nem folyhat bele víz. Egyik vége POE switch-en, a másik vége az IP kamera lezárt vízmentes csatlakozójában végződik. Ha levágom róla a csatlakozót, percekig csöpög belőle a víz. A kábelen sérülés nem látszik sehol, de több kábelnél ( 30-60 méter hosszóságúak) is van ez a jelenség. Mi okozhatja a problémát?




Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése