Szavazás

2012. január 1-től kamarai tag leszel?

Igen
4 (17.4%)
Nem
19 (82.6%)

Összes szavazó: 23

Szerző Téma: 2012. január 1. után kamarai tag leszel?  (Megtekintve 10432 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Nem lenne itt az ideje, hogy egy valódi technikai szakmai kamarát összeüssünk, ami csak értünk van?
Azért azt látjuk, hogy ügyvédeknél és orvosoknál baromi jól hozza az árát.
Pl. olyanra gondolok, hogy víz-, gáz-, avagy csatorna művek esetén milyen jól szabályozott, hogy ki tervezheti meg, ki építheti ki, ki lehet műszaki vezető, satöbbi.
Nemkéne hasonlóért dolgozzunk? Mire is gondolok? Csak egyetlen példa:
-biztosítói szerződéskötés
és ugye elindulhat a fantázia ( lássuk csak a tűz- jelző és oltó rendszereket!)
 :o :o :o
előzmény: eXtra #13

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
+1
Egy évi 5000 Ft-os kamarai hozzájárulás sokkal reálisabb lenne, mint az eddigi 31100+6100 Ft-os szmvmszk-s sarc! Az alkalmazott nélküli "egyszemélyes" Bt-m idén már 37200 Ft-ot fizetett a vagyonvédelmi kamarának, de a legborzasztóbb az, hogy 12 év alatt egy floridai nyaralás árát elkérték - gyakorlatilag a semmiért...
előzmény: bcslaci #10

BalintR

  • Vendég
+1
Van olyan cég, ahol kötelezték a dolgozókat a kamarai tagság fenntartására, hála az istennek, nálunk nem!
A kamara csak azért létezett, hogy legyen aki begyűjti a sápot, a kamarai díj pedig azért, hogy legyen miből élnie a kamarának! A kör bezárult!
Örülök, hogy nem kötelező, és nem is maradok a tagja!

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Azért aki közepes vagy nagy tendereken indul az szerintem még 1-2 évig célszerűen legyen SZVMSZK tag, mert tuti biztos, hogy Erzsike aki az aktuális pályázatot kiírja nem lesz információ bőségben és a régi pályázati anyagot fogja továbbra is kiadni a kezecskéjéből és ezt senki sem fogja neki szóvá tenni, max. a pályázók akiket kizárnak ennek hiánya miatt :o

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Igazad van, és fizetős is .

http://ateceged.hu/cegmukodtetes/mit-kapnak-a-vallalkozasok-a-kotelezo-kamarai-regisztracioert

Itt regisztrálva vagyok már, vajon ez elég lehet (ki tudhatja ezt megmondani vajon?)

http://www.mkik.hu/index.php?id=4035


előzmény: kero #9
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 07. - 23:52:19 írta bcslaci »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
A jan.1-től életbe lépő vagyonvédelmi törvény sem magánszemélynek sem vállalkozásnak nem írja elő a kamarai tagságot. Egyébként kb. egy hete voltam rendőrségi ellenőrzésen, és kérdeztem, ott is azt mondták, hogy úgy tudják, hogy jövőre nem kell kamarai tagság.
Ugyanakkor állítólag jövőre mindenféle cégnek, vállalkozásnak kötelező lesz (már régen is volt ilyen) a kamarai tagság (de olyat is hallottam, hogy csak regisztráció de mindenképpen pézbeszedés szagú a dolog). Tehát itt az a kérdés, hogy akkor most csöbörből vödörbe esünk?
előzmény: bcslaci #8

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
Én úgy tudom, hogy vállalkozások nem léphetnek ki a kamarából, csak a magánszemélyek (alkalmazottak), ha a munkáltatójuk nem követeli meg a tagságot, bár ez ügyben még be kell szereznem egy pártatlan (nem vezető tisztségviselő) véleményét is, mert elolvasva a törvényt nem biztos, hogy helyesen állította
előzmény: kero #7
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 07. - 19:20:06 írta bcslaci »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Ma hallottam, hogy 2012-től mindenféle vállalkozásnak kötelező lesz a kamarai tagság (vagy legalábbis regisztráció). Mit tudtok erről?
Ezek szerint hiába lépünk ki az SzVMSZK-ból, be kell lépni valamelyik másikba?

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Én sem gondolom, hogy ezen összetételű csapatot támogatnám. Azonban egy önszerveződő, csak technikával foglalatoskodó kamarának lehetne értelme számunkra, ha olyan személyeket találnánk rá, akik tudnák érdekeinket érvényesíteni, nem csak képviselni.... :-X
előzmény: Szabolcsr2d4 #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!