Szakmai kategória > Általános szakmai témák

Milyen notebookot vegyek?

(1/7) > >>

eXtra:
Használt prémium kategóriás üzleti notit érdemes venni az új árának töredékéért. Az az üzleti gép ami újkorában majd 1 milla volt, de párévesen 200eFt körül megveszed, ezerszer többet ér, mint egy vadiúj lakossági műanyag szutyok...  8)

Itt (is) érdemes nézelődni: https://hardverapro.hu/aprok/notebook/index.html

Lacy:
Nekem HP van vagy 16-17 éve most nyúzom a 3-at, de a második gariban vissza lett fizetve, na nem mert nem tudták megjavítani hanem mert a szerviz egy seggfej volt.
na mindegy a lényeg hogy ez az új nagyon jó, kellően gyors, minden szükséges program és egyéb ami a munkához települt rá fut rendben és nagyon kényelmes a használata. Néha ha a régi gépet használom jövök rá hogy annak hiába ütögetem a képernyőjét :)
egyetlen ami picit izééé a szine :) nekem is az első ilyen arany volt, most épp ezüst. az már úgy elfogadhatóbb szín csak nagyon meglátszik minden rajta.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-pavilion-x360-1g8q3ea-arany-2in1-eszk%C3%B6z-14-fhd-touch-digital-pen-core-i5-8gb-256-gb-ssd-win10h-1332964.html

syn7h37ic:
Gamer notebook munkára alkalmatlan. Drága, kényes, gyorsan merül, és terepre kivinni  nagyon nem szerencsés.
Használt business kategória a legjobb választás. Lenovo Thinkpad, Dell latitude, HP Elitebook stb...
eBay-en elég sok jóféle kapható, főként a németországiakat érdemes böngészni. Én is onnan rendeltem nyáron az enyémet, egy Thinkpad X-270 ultrabook-ot.
Játszani olcsóbb, és jobb egy asztali gép.
Az emlegetett noti pl. nincs 100.000Ft. Thinkpad T-440 kb 60.000, T-470 kifogható 100 körül nagyon szép állapotban, Németországból. előzmény: jasontodd #27

vlezlee:

--- Idézetet írta: jasontodd - 2021. November 15. - 11:57:22 ---egyszerre jó munkához és játékhoz is
--- Idézet vége ---

Ezt a verziót szerintem felejtsd el, feleslegesen túlárazott géphez vezet és a gamernek csúfolt notik sem a megbízhatóságukról híresek a hardver meg rövid időn belül kevés lesz játékhoz az akkuidőről meg ne is beszéljünk.
Egyik ügyfelem ASUS RUG notijában 2 év alatt 3-szor volt alaplapcsere.


--- Idézet ---tapasztalata használt géppel
--- Idézet vége ---
Business kategóriás gépet még mernék venni (Lenovo Thinkpad T széria, vagy DELL Latitude széria) de alatta nem.

Szerintem játékra tarts egy asztali PC-t, munkára meg külön egy notitelőzmény: jasontodd #27

jasontodd:
Sziasztok,

Notebook vásárlás előtt állok. Mivel valami olyan megoldásban gondolkodom, ami egyszerre jó munkához és játékhoz is, így nyilván valamilyen videokártyás cucc lenne a legjobb. A probléma az, hogy az ilyen notik értelemszerűen kicsit túlárazottak, -nekem legalábbis mindenképpen. Na most itt jön képbe az, hogy elgondolkodtam egy használt gépen, mert bár nyilván azokat se gombokért vágják az emberhez, azért egy teljesen hétköznapi ember számára még így is megfizethetőbben lehet hozzájuk jutni. Haverktól, kollégáktól is utána kérdeztem, hogy kinek volt-e valamilyen tapasztalata használt géppel és, ha volt, mik voltak azok, a végeredmény meg full vegyes, igazából nem lettem beljebb velük. Külföldi és magyar blogokat, cikkeket is olvastam a témában, kb. ugyanez. Találtam egy elég átfogó írást (https://westnotebook.hu/blog/hogyan-valasszunk-hasznalt-laptopot), de mivel ez a cég alapvetően használt laptopokkal foglalkozik, így na, azért nyilván az az érdekük, hogy rádumáljanak a használtra. :D Szóval a kérdés adott: megéri használt laptopot venni vagy sem? Merjek-e vagy sem? Az egyik, ha nem a legnagyobb érv nyilván az, hogy használtan, a rá szánt büdzséből, sokkal több a lehetőségem... Köszi előre is, üdv.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése