Szerző Téma: Kültéri mozgásérzékelés  (Megtekintve 24852 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#25 2015. Október 12. - 17:43:34
0
Egy házhoz raktam fel belőlük 5 db-ot, és csak azért volt vakriasztás, mert az egyik átlátott a betonkerítés dísz lyukain. Az az oldal letiltva (amúgy sem volt szükséges) azóta stabil. Ezek amiket felraktam, ablakok közé kerültek, úgy, hogy egy eszköz két ablakot figyel két zónán. Ez egy vidéki ház, körben kerítéssel. A legközelebbi kerítés van 5 méterre, (itt látott át a szomszédhoz)
Nekem bejött, a holmi, nem tudom mi lehet nálad a baj. A gyári ajánlás szerint telepítettem, közvetlenül a falra, nyílászárók közé. 15 méteres körzetben a látószögén belül nincs zavaró tényező, ez igaz. Az ablakok viszonylag magasan vannak, macska nem ugrál fel.
Több gondom akadt a DG85-el, de ez is csak azért, mert egy 60kg-s kutya a riasztást kiváltó ok. (nem érdekli az elektromos nyakörv, akkor is felugrik az erkélyre  :D )
előzmény: eXtra #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#24 2015. Október 12. - 14:24:35
0
NV780-al kinek milyen tapasztalatai vannak? Leírás szerint kisállatvédett, de nálam párszor bejelzett ablakba felugró macskára...
előzmény: SLC #22
Én NVR780-ból raktam fel 3 db-ot (6 zónára), de ott háromból kettő hosszas szenvedés után is instabil sz*r! Az ügyfélhez annyit jártam már ki ezek miatt, hogy lassan lakcímkártyát kéne hozzá csináltatnom... Ha fedett, szélvédett, állatmentes helyre tudod szerelni (pl. emeleti erkély), akkor jó lehet, de egyébként messziről kerülendő!
előzmény: Wineman #23

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#23 2015. Október 12. - 09:31:08
0
NV780-al kinek milyen tapasztalatai vannak? Leírás szerint kisállatvédett, de nálam párszor bejelzett ablakba felugró macskára...
előzmény: SLC #22

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#22 2015. Szeptember 16. - 08:32:56
0
NV500 asztalon tesztelgetve... utcán elmegy egy autó és bebillen....

Borzasztóan huzt érzékenyek, ha nemprecíz és körültekintő a telepítés akkor van egy stabil helyed ahova hetentevisszajárhatsz.
Ha minden piciapróságra(ami más PIR-t nem zavar) odafigyelsz, akkor egy jó kis infra.
előzmény: Wineman #21

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#21 2015. Szeptember 15. - 13:34:57
0
Mi a baj az NV5-tel? Mondjuk az NV500 se volt egy csúcs infra, ebből kiindulva nem is használom az NV5-öt sem. Inkább DG55, abból már egy pár száz fönt figyel a falon :)
előzmény: SLC #20

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#20 2015. Szeptember 15. - 08:06:07
0
Tesztelem, tesztelem, de még semmit sem állítanék róla 100%-ban.
Okosnak tűnik, és remélem, hogy enm az NV5 fejlesztőcsapata készítette  ;)
Azt már most látni, hogy az ajánlott felszerelési paraméterek erősen ajánlottak.

PMD2-nél is megszívatta magát pár telepítő ;D
előzmény: Wineman #19

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#19 2015. Szeptember 14. - 23:44:56
0
Üdv!
A Paradox piacra dobott egy új, NV35M névre hallgató kül- és beltéri mozgásérzékelőt, amit ablak fölé lehet szerelni. A leírásában fényezik, mint a kis mexikói gyerekek a gazdag amerikaiak cipőjét, a kérdés az, hogy használta-e már valaki? Tényleg ki tudja szűrni az állatokat? Madár, ablakba felugró macska, elszaladó kutya, stb.

Wineman

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#18 2015. Május 25. - 09:51:03
+1
gratulálok hogy ezt így kitaláltad de valószinű hogy az életbe sem láttál ilyet szétszedve  ::pa::
előzmény: qncogo #17

Nem elérhető qncogo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#17 2015. Május 24. - 21:49:54
0
A "TAMPER" kapcsolóját egy mini REED-el helyettesítve, ez a "hibaforrás" megnyugtató módon kizárható.
előzmény: Lacy #16

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#16 2015. Május 23. - 20:12:57
0
látom megoszlanak a vélemények :)
Én mióta van Paradox DG kültéri azta használom.
A legtöbb probléma a rádióssal a tamperkapcsoló miatt van, sajnos az nem a legjobban sikerült megoldás, mivel sima réz érintkezős, egy reed relés megoldású jobb lett volna.
És amióta van a rádiós azóta még kevesebb a probléma a téves riasztásokkal, mivel sokkal könnyebb az elhelyezése lévén majdnem hogy oda rakhatom ahová akarom, nem köt a vezetékezés.
tény, hogy alaposabban kell a felszerelési helyet kiválasztani de ha jó helyen van akkor egészen jól üzemel
vannak olyan ügyfelek ahol pl 10-11 érzékelő is van a kertben és jó, ha egy egy nem indokolt riasztás van egy évben.
tehát nem olyan rossz az :) én a rádiós verziót jó szívvel (leszámítva a tamperjét.. )

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!