Szerző Téma: Kültéri mozgásérzékelés  (Megtekintve 25057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Stan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#45 2016. Augusztus 01. - 22:11:44
0
Ha a PMD75 érzékenységét azon a szinten hagyod, hogy télen is megfogjon egy jól beöltözött embert, akkor sem generál téves riasztást? Nekem eddig a DG85-tel és Rokonet watchout-tal van tapasztalatom, mindegyik téves riaszt. Van akár drágán is jól működő kültéri mozgásérzékelő?[/size]

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#44 2016. Augusztus 01. - 11:46:11
0
PMD2-nél is megszívatta magát pár telepítő ;D
előzmény: Wineman #19


Mi volt vele a gáz? Nekem a PMD75-ök eddig beváltak, de pont most írok egy árajánlatot, ahova a PMD2 jobban illene (konzervatívabb formavilág és kedvezőbb ár miatt)...
előzmény: SLC #20

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#43 2016. Február 24. - 20:29:05
0
Melyikre érted?
előzmény: SLC #43

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#42 2016. Február 24. - 10:08:37
0
Én hanyagolnám ezt a motyót még egy ideig. Fw frissítve javul a dolog, de még nem atomstabil.

előzmény: handras #38

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#41 2016. Február 23. - 19:05:39
0
Én azt tapasztaltam, hogy ha, kicsire lett véve az érzékenysége, akkor hülyéskedett, ha nagyobbra állítottam, megszűnt a probléma.
előzmény: Lacy #40

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#40 2016. Február 23. - 18:45:34
0
Azt (büszkén) :) elmondhatom, hogy kb 22-23 éve az egyik legelső kültéri védelmi eszközt mint D&D Crow infra én szereltem fel
Kb az első vagy második darab volt az országban, és mint az -akkori Crow importőr- barátomtól sikerült megszerezni, fel is szereltem
jó lett nagyon sok évig működött.
Aztán a D&D kicsit.. elvacakólódott, és leszoktam róla.
És pont emiatt nagy örömmel fogadtam a Paradox hasonló (dupla duál) kültéri infrájának a megszületését.
Sőt mikor a - talán elsőként a világon - rádiós kivitelben is megvehető lett, az maga volt a Kánaán :)
A legelső ilyen rádiósok is már a 10 évhez közelítenek.
Nekem kevés gondom volt a szabotázskapcsoló hibáján kívül ezekkel, ámbár nagyon alapos és körültekintő elhelyezést kívánnak, de már kellően sok tapasztalat összegyűlt így én bátran ajánlom az ügyfeleknek.
Az NVR 780 egy jó ötlet lenne valóban a hiányosságok miatt sajnos nem tökéletes eszköz de olyan talán nincs is.
Mindenesetre pl nekem itthon is van egy :)
ablaksor védelmére vagy egy ház mögötti 1 méter széles kerítésig való "surranósáv" levédésére tökéletes.
Az új NV35M ... hááát az érzékelő maga telitalálat csak a szokásos idióta megoldással, ha nem jó a szoftver, majd lesz firmware uppgrade... A nyomorult tervező viszont nem csuklik sem édesanyja, ellenben az ügyfél minket emliget telepítőket.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#39 2016. Február 23. - 18:37:30
0
ezt hogy sikerült megoldani??

Idézet
Ekkor lett kikapcsolva az antimask funkció.

előzmény: kero #39

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#38 2016. Február 23. - 17:08:52
+1
Mi nagyon nagy reményeket fűztünk az NVR35M-hez, fel is szereltünk belőle jópárat egy budai villában.
Az első pofon akkor jött, amikor pár nap után elkezdett szabotázsjelzéseket adni az egyik. Kiderült, hogy egy éjjeli lepke rendszeresen a lencsén tanyázott. Ekkor lett kikapcsolva az antimask funkció.
Aztán amikor a kisállatvédett érzékelő elkezdett riasztgatni a teraszajtóban szaladgáló Yorki miatt, és ki kellett maszkolgatni a lencsét, akkor egy kissé megrendült a bizalmam az eszközben. 
előzmény: handras #38

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#37 2016. Február 23. - 15:16:38
0
Pontosan úgy van ahogy Kero irta. Nem terasz ajtó plusz ablak védelmére kellett volna, ahhoz nem volt jó, mert a terasz ajtó üvege betörhető négykézláb is. Így én az NVR 35M mellett döntöttem.
előzmény: Wineman #36


Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#36 2016. Február 23. - 14:37:14
+2
A lényege az eszköznek az, hogy oldalanként két-két sugárban lát (a két oldalt kezelheted külön, vagy egyazon zónaként, ha a rádiósról beszélünk). A felső sugár vízszintesen lát, az alsónak a szögét tudod állítani a vízszintestől lefelé. Riasztás akkor ad, ha adott oldalon mindkét sugár érzékel mozgást. Azt, hogy milyen messzire lásson el, azt az alsó sugár szögével tudod beállítani. Ily módon jól kiszámítható, hogy azt, hogy valaki át tud-e bújni alatta, azt a felső sugár magassága (tulajdonképpen az eszköz szerelési magassága) határozza meg. Ami szerintem hátrány, hogy nem letakarás védett, tehát ahogyan írtad, ha valaki ismeri, akkor óvatosan le tudja takarni anélkül, hogy riasztást adna. Ezt kiküszöbölendő érdemes lehet egymással szemben kettőt fölszerelni, de ahhoz azért túl drága.
Ha olyan alacsonyra teszed, hogy ne lehessen átbújni alatta, akkor meg a macskákra is riaszt, és akkor meg át lehet lépni fölötte. Ilyenkor kellene belőle megintcsak kettő.egymás fölé. Gyakorlatilag ugyanaz a problematikája mint az infrasorompóknak, legfeljebb az infrasorompót nem lehet letakarással kijátszani.
Leginkább ablakok védelmére van kitalálva szerintem, de csapdaszerű védelemhez tulajdonképpen bárhol alkalmazható. Én egyébként is ezt az egész kültéri védelem témakört egy kicsit problematikusnak érzem, mindig el szoktam mondani az ügyfélnek, hogy semmiképpen sem gondolkodhat teljes lefedettségben, csak csapdaszerű védelemben.
előzmény: Wineman #36

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!