Tűz- és behatolásjelzés > Érzékelők

Hangelnyelő falazatra milyen rezgésérzékelőt tegyek?

(1/2) > >>

L. Pásztor:
Válasz Kero-nak:

Régebben már készült egypár ilyen jelfeldolgozó szoft processzorba, közös tulajdonságuk h nem voltak paraméterezhetők, mert konkrét adott tárgy vizsgálatára készültek.
Az elvi lehetősége megvan, h egy paraméterezhető szoft segítségével adaptálni lehetne egy modult kb. hasonló tárgyak figyelésére. Azaz különböző méretű, és hasonló falak figyelésére OK lehetne, de pl. ablaktörésre már nem.

A fő hangsúly megint csak a cost-benefit -en van, egy falba épített ATM-et valszeg megéri figyelni, Mariska néni konyhafalát meg nem ...
   

eXtra:
 Egy ötlet: ragasztópisztollyal vékony szakadóhuzalt rögzíteni a falra (célszerűen zónákra osztva, hogy sérülés esetén könnyebb legyen a helyreállítás), erre üvegszövetet (dryvit háló) glettelni, majd lefesteni. Hátránya, hogy sérülés után nem olcsó a helyreállítás, de cserébe sosem lesz téves riasztás... :-)Válasz 'mot' üzenetére (#1)

SLC:
Egy nagydob kb egy marék borsóval... Egri csillagokban is működött a Török alagút ásók ellen  :D Válasz 'mot' üzenetére (#6)

mot:
Igen, én is valami olyan válaszra gondoltam, amit az "egységsugarú" telepítő is meg tud oldani. Pl. tipus ajánlás, vagy valami bevált megoldás... :) Válasz 'kero' üzenetére (#5)

kero:
Ez jól hangzik, csak az a bibi, hogy véleményem szerint viszonylag kevés telepítő rendelkezik a leírtakhoz szükséges technikai háttérrel. A szellemiről meg ne is beszéljünk (új szoftver írása  :o ).
De ha azért írtad, mert Ti vállaltok ilyet, akkor nem szóltam.Válasz 'L. Pásztor' üzenetére (#4)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése