Szerző Téma: Milyen rádiós riasztórendszert ajánlotok?  (Megtekintve 1384 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető nadtom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Köszi, így már világos!  ;D
előzmény: Lacy #77

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
MG/SP ??
Hát a Magellén MG5000 és 5050 központ az MG és a Spectra 5500/6000/7000 az SP verzió
A konzol amin taszt van integrálva  meg óra meg zsebrádió az egy nagyon más világ... nem komoly riasztó én arra rendszert nem építenék az tuti :)
előzmény: nadtom #76

Nem elérhető nadtom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Köszönöm a gyors választ és segítséget mindenkinek!
Bocs az értetlenségért de mi az a MG/SP verzió?
Esetleg tudjátok hol érdemes megvenni a Magellán rendszert?

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Szerintem is Magellán persze szigorúan MG/SP verzió a konzol az felejtős.
A Magellán mellett szól ... na szóval szinte minden
én már a Jablotronnál a gyártónál el és fennakadtam nem veszek cseheszlovák cuccot egy sokkal jobb és megbízhatóbb gyártmány helyett, ráadásul drágábban
A Jablotron fejlesztése nem tudom hol tart de már az vicces hogy a rádiós nyitásérzékelő külső bemenete az azonos a saját beépített reed-jével így nem lehet külön zónára tenni, ami teljesen hülyeség
Cimbi járt így, feldobta egy ablakra a saját reed volt belül és a redőnyre vagy zsalura tette a külsőt, oszt jött a meglepi... nem lehetett éjszakára nyitott ablakkal élesíteni zárt zsalu mellett...
és ez csak 1 a sok izééé közül
szóval MG/SP a nyerő

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Raktam mindkettő rendszert, számomra a Magellan a szimpatikusabb, a totális variálhatósága miatt. Ha számít az ár, akkor mindenképp a Magellan.
előzmény: nadtom #10

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Én is e kettő közül választanék.
Szerelem mindkettőt és egyikkel se volt nagyobb problémám.
előzmény: nadtom #10

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Hali,

Anno én telepítettem egy pár Technoalarm rádiós rendszert, megbízhatóak, könnyen konfigurálhatók csak drágák.

Nem elérhető nadtom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
0
Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék vezetéknélküli riasztórendszert telepíteni a házunkba. Jelenleg kb. 9-10 éve egy Jablotron Profi rendszerem van ami egyre megbízhatatlanabbul működik. Be van kötve távfelügyelethez, akik folyamatosan hívnak, hol szabotázs, hol érzékelő műszaki hiba miatt, máskor egy riasztás jön egy érzékelőtől (de csak egy jel), legutóbb csak úgy bekapcsolt a sziréna napözben amikor otthon voltunk (nem volt élesítve a rendszer), illetve "előriasztás" volt az éjszaka közepén amikor messze otthonról karácsonyoztunk.

Csak vezeték nélküli rendszer jöhet szóba, mert nem akarok vezetékezni. Lehetőleg 868MHz-es rendszert szeretnék, mert arról azt olvastam, hogy stabilabban működik. A Jablotron Oasis-t illetve a Paradox Magellan-t néztem, mást nem igazán találtam ami jó lehetne.
A Jablotron sokkal drágább, főleg ha a számomra szimpatikus infra+radar kombinált érzékelőt tenném mindenhová, de Paradox is minőségi cuccnak tűnik és lényegesen olcsóbb.

Szívesen venném a véleményeteket, hogy van-e valamilyen más gyártónak jó vezetéknélküli rendszere, illetve a fenti két rendszerrel kapcsolatosan mi a tapasztalatotok.

Előre is köszönöm.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!