Szerző Téma: Babyware  (Megtekintve 45825 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Babyware
#106 2019. Március 02. - 19:21:55
+4
Ez sajnos nem csak az SP4000-nél van így, hanem az összes Paradox panelnél.
A múltkor reseteltem egy RTX3-at és vért izzadtam, amíg a közel 20 vezeték nélküli eszköz visszatöltöttem bele úgy, hogy ne kelljen egyenként újra beírnom a szériaszámokat, és a hozzájuk tartozó zónadefiníciókat. Pedig ugyanaz a modul maradt, ugyanazzal a szériaszámmal, így végül sikerült. De ha cserélned kell mondjuk egy zónabővítőt, akkor írhatod újra az összes zónáját, mert az új panel.szériaszámhoz nem fogod tudni hozzárendelni másképp.
Ha megvan a Babyware-ben egy központhoz, azt lehetetlen újra feltölteni egy másik panelre (legalábbis én még nem jöttem rá a megoldásra)
És ha nem vagy elég óvatos, akkor az "üres" programozatlan központod simán felülírja a Babyware-ben az összes programozott definíciódat. Ezért szoktam ilyenkor mindig csinálni backupot az ügyfélről, hogy baj esetén helyre tudjam állítani az eredeti Babyware adatokat.
A többi dolog, amiket leírtál szintén áll. A zónaállapotok online kijelzésének brutál késleltetése szinte használhatatlanná teszi ezt a funkciót, valamint újabban a csatlakozási illetve adatáttöltési bizonytalanságok, leállások rengeteg bosszúságot okoznak, nem beszélve az ezek miatt megnövekedett telepítési (programozási) időről.
Azt, hogy egy-egy központnál a Babyware-ben egyszercsak megjelennek soha nem létező modulok, kezelők, teljesen idegen szériaszámokkal már hadd ne is említsem! 

előzmény: eXtra #105

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Babyware
#105 2019. Március 02. - 18:55:41
0
Megörököltem 4 db (majdnem) egyforma SP4000-es rendszert, amit teljesen újratelepítettünk, ezért az volt az elképzelésem, hogy csinálok babywarebe egy alap programot, amit mindegyik központra rátöltök, de az a szar mindenféle random hibajelenségeket produkált, úgyhogy a végén már majdnem úgy döntöttem, hogy egyesével felütöm őket kezelőről. Kezdte azzal, hogy a babyware frissítés után nem mentett el semmit, ezért kapott egy tiszta telepítést. Lementettem az első központ programját egy dft fájlba, de az új rendszernél a donor panel kezelőjének serialját is beemelte, ezért egy kezelő nélküli dft-t kellett csinálnom. Utána random u/a jelzéssel látott el bizonyos zónákat, amiket letiltottnak mutatott. A kommunikácó hol létrejött, hol nem, de babyware újraindítás vagy usb portváltás után egy darabig minden oké... Az, hogy a zónák állapotát összevissza és brutális késleltetéssel jelezte ki, az már csak hab volt a tortán.

Legközelebb, ha belefutok ilyen munkába, az lesz az első, hogy leverem a falról az összes ilyen szutykot és teszek fel helyettük valami értelmesebb központot.  ::fire::

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#104 2018. November 07. - 18:21:21
+1
Az ability kb satel ca5-10 szintű, azzal nem érdemes foglalkozni, a smartlivinghez viszont van minden :)

http://riarex.hu/index.rfs?lg=hu&dev=HUF&md=nds&nd=404

előzmény: padisah #103

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Babyware
#103 2018. November 07. - 18:03:13
0
Inim az miféle állat?

előzmény: vlezlee #101

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#102 2018. November 07. - 17:31:40
0
Időközben meglett a megoldás:
6.80-as firmware verzióig az EVOHD-nak külön volt a riasztó (512db) és a beléptető funkcióhoz tartozó eseménymemória, tehát hiába nincs beléptetőmodul a rendszerben akkor is csak 512-es az eseménymemória.

6.85-ös firmware verzióban fésülték össze a két eseménymemória részt, így ha nincs beléptető modul akkor a riasztórendszer funkció a teljes ~3500-as eseménymemóriát tudja használni.

Egyik szemem sír, a másik nevet, most már képben vagyok vele és jó hogy működik, de akkor a paradox miért úgy kommunikálta a kezdetekkor, hogy 2048-as eseménymemória?! (WTF)

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#101 2018. November 07. - 15:23:57
+2
Nekem is tele a hócipőm, hogy egyszerű alapfunkciók nem működnek. Eddig nem találtam más gyártót, aki ennyire széles portfólióval rendelkezett de most az inim eljutott arra a szintre, hogy érdemes vele próbálkozni. Programozhatóságban a satel integra eddig is jobb volt, rádiósból meg a jablotron ja100 is túlnőtt tudásban a paradoxon. Jövőre váltok ha nem történik valami csoda kanadában addig...
előzmény: kero #100

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Babyware
#100 2018. November 07. - 15:01:50
+1
Szia, igen. Illetve a verziószámok itt most lényegtelenek, de nemrég jártam én is úgy, hogy egy egy éve telepített HD panelnál, az új események csak szeptemberig visszamenőleg látszanak. Nem számoltam meg, hogy ez pont 500-e, de tény, hogy egy családi háznál, ahol reggel naponta egyszer kapcsolnak ki-be, elég valószínűtlen, hogy ez 3500 esemény lenne.
Ami még nagyon bosszantó, hogy az EVO HD panel eseménytárolója tele van 2301 dec-i eseményekkel.
Tényleg nem tudom, hogy mit tud a Paradox, ami miatt ezt a rengeteg rohadt hibát még mindig toleráljuk neki.
előzmény: vlezlee #99

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#99 2018. November 07. - 13:38:26
0
Sziaaztok,

Valaki találkozott már azzal a problémával, hogy EVOHD panelből v1.39-es IP150-en keresztül 5.2.5-ös BabyWare csak az utolsó kb 500 eseményt hajlandó kiolvasni?
Az events menüben a read event buffer résznél az all the event buffer menüpontot választottam, a progress bar szépen el is számolt kb 3500 eseményig de a preview-ban csak egy 16 oldalas doksit generálnaz utolsó 500 eseményből 😞

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Babyware
#98 2017. Május 29. - 13:48:31
0
A gugli most haver volt, a hiba és a megoldás is a linken (az utolsó hozzászólás oldotta meg a problémát)

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2213446-0xc000007b-hibakodot-mivel-lehet-orvosolni-lent__oldal-1
előzmény: bcslaci #97

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Babyware
#97 2017. Május 29. - 11:06:15
0
Köszi, a dll már nem hiányzik, a szopás folytatódik.  ;D van újabb hibaüzenet :D erre van guglis javaslat, kipróbálom először.
előzmény: kero #96

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!