Szerző Téma: ATM kamera felvétel  (Megtekintve 2522 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:ATM kamera felvétel
#7 2018. December 09. - 09:10:16
+2
A bankok 30 nap rögzítési idővel dolgoznak. ebbe kell, hogy beleférj, és tényleg meg kell tenni mindent, nyilvánosság, rendőrségi feljelentés lopásról ismeretlen tettes ellen, mert különben nem lesz belőle semmi.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:ATM kamera felvétel
#6 2018. December 08. - 21:29:51
+2
Ebben az esetben jó esélyed van rá, hogy kifutsz az időből. És ezt tudják ők is. Semmire-kellő jogászok hadát fizetik csak azért h ne kelljen nekik fizetni ... valahogy úgy, ahogy a biztositók is teszik.
Hagyományos megoldásokkal esélyed sincs, kár az időért a levélirásra ...

előzmény: Brdgrd #5

Nem elérhető Brdgrd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:ATM kamera felvétel
#5 2018. December 08. - 20:18:55
0
Köszi a válaszokat.
A bankot még nem nevezem meg, meglátom mit tehetek velük. A rendőrségi feljelentés szerintem nem járható, semmit sem fognak kezdeni az üggyel, lezárják azzal, hogy felülírták, vagy valami hasonló.
Az elutasító levelükre válaszolok azzal, hogy szeretném megnézni velük együtt a felvételeket.
Ha belemennek és értékelhető a felvétel, akkor talán van esélyem arra, hogy kiderüljön 1. amnéziában szenvedek és felvetten a pénzt. 2. nem vettem fel a pénzt, de a trezor viszont vissza(el)vette. Akkor pedig náluk van a pénzem. 3. valaki élelmes volt és gyorsan felvette a pénzem, ami nagyon meglepne, hogy tényleg amnéziám van.
Hétfőn feladom ajánlva a levelet, aztán megint várok. Mivel novemberben jeleztem az esetet, a felvételt kötelességük eltenni a kivizsgálás végéig.
Egyenlőre ennyi.   
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:ATM kamera felvétel
#4 2018. December 08. - 09:28:27
+3
Nevezd meg itt a fórumon a bankot. Ird le részletesen, hogy jártál velük, de véleményt NE IRJ ... csak a tényeket. Lehet beszkennelni, beidézni emai-eket is, csak emberek nevei legyenek kitakarva... mert gdpr és más sz@rságok.
Aztán tegyél panaszt náluk írásban, email-ben, és küldd el a fórum ezen topic-jára mutató linket ...
Ezek a népek semmitől sem félnek jobban, mint a nyilvánosságtól. Ezért szerintem ennyi elég is lesz ... :)
előzmény: Brdgrd #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:ATM kamera felvétel
#3 2018. December 08. - 07:49:43
0
én bizony elmennék és feljelenteném a rendőrségen a bankot.
akkor aztán nemigen tudna a felvétel kiadása elöl elbújni.
persz mindenképpen jelezni kell hogy nem értesz egyet a válaszukkal
másik lehetőség, ha arra hivatkoznak, hogy nincs már meg a felvétel, akkor 2 megbízható "tanut" is felmutatsz.
ha erre meg azt mondják, hogy nem is mert látszik a felvételen hogy egyedül vagy, akkor meg mégis van kamerafelvétel? szóval veszteni nem tudsz ezzel noha nem egészen becsületes, de hát a bank sem volt az.
vagy az alkalmazott, aki ezt ellenőrizte neki ez talált pénz...

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:ATM kamera felvétel
#2 2018. December 07. - 13:24:55
+1
A bankok jellemzoen 30 napos rogzitesi kacitassal biro rendszereket uzemeltetnek. A feszerelt kamera rendszerek tulnyomo tobbsege erosen elavult kamerat integral, de van esely arra, hogy ezekrol lathato legyen a cselekmeny. Ha fenti hataridoben vagy, akkor SOS jelezd igenyed a Bank fele, hogy kered a felvetelek archivalasat es kerjel lehetoseget illetekes szemellyel az abba valo betekintesre. Miutan az ATM-ek tulnyomo tobbsege maganteruleten van azokra nem vonatkoznak a kozteruleti szabalyok, azaz csak a bankkal szukseges egyeztetni a kerdesrol.
előzmény: Brdgrd #1

Nem elérhető Brdgrd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
ATM kamera felvétel
#1 2018. December 07. - 10:52:24
0
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ahhoz, hogy az egyik bank ATM kamera felvételét saját kérésre, nem rendőrség, nem bíróság kérésre, meg tudjam nézni.
Röviden az előzmény. Novemberben x összeg felvételét kezdeményeztem a bankfiók melletti ajtóval zárt térben lévő ATM-ből. A kód megadását követően pénz nem adott ki, csak a képernyőre kiírt szöveg figyelmeztetett, hogy a kért tranzakció meghiúsult. Az ATM nem adott nyugtát. Sajna SMS-t nem kérek a sikertelen próbálkozásról. A bank viszont levonta a számlámról az összeget, amit két nap múlva észleltem.
Panaszt felvették, sőt biztattak, hogy semmi gond, volt többlet a nyitáskor, ami fedezi az én hiányomat. Kivizsgálták. 15 nap után írásban közölték, hogy a nem áll módjukban a pénz visszaadni, mert felvettem. Ezt egy Journal papírral és  magyar fordításával igazolták. Közölték, hogy többletet nem tapasztaltak. :)
Az egyetlen ami igazolhatná, hogy a pénzt nem vettem fel az a kamera felvétel, ami náluk van. Hogyan juthatok hozzá, vagy kérhetem, hogy megnézhessem velük együtt? Meddig tárolhatják a felvételt? Ha jól láttam van az ATM helységben is kamera, ami még inkább igazolná az állításom.
Amennyiben figyelmetlen lettem volna, de nem voltam, és mégis kiadott pénzt, és nem volt utánam pénzt felvevő x ideig, akkor a pénznek meg kell lennie a trezorban.
Tudna valaki segíteni nekem?

   
Ebben kérnék segítséget.                     

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!