Szerző Téma: Cooper Menvier DF6100 hiba  (Megtekintve 4556 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#16 2018. Szeptember 25. - 18:36:10
+1
Azt az OC kimenetet nem lehet simán megrelézni?

előzmény: bcslaci #15

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#15 2018. Szeptember 25. - 18:02:28
0


Nem.
Kell hozzá egy MARDF6 kimeneti modul. Alapesetben az összesített tűz és összesített hiba OC kimeneten van.
előzmény: padisah #14
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 25. - 18:06:08 írta bcslaci »

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#14 2018. Szeptember 25. - 17:42:03
0
Na egyelőre végignéztem az összes fejet. Szerencsére csak 20 db fej van és 6 kézi jelzésadó. Meghúztam minden csatlakozást, volt olyan, aminek a csavarján másfél fordulatot tudtam húzni. Hogy mi lesz belőle, még nem tudom, egyelőre jó.
Másik kérdésem ezzel a központtal kapcsolatban: van benne 2 db AUX relé, az AUX 1 és AUX 2. Lehet-e úgy programozni a központot, hogy ezekre  a relékontaktusokra az AUX1-re kiadja a tűzjelzást, az AUX2_re meg a hibajelzést.
Nem kötelezett tűzjelző, a relékontaktusok egy TELL GSM bemenetét "izgatnák" és tűz illetve hiba esetén csak az illetékesnek küldene jelzést.
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#13 2018. Július 24. - 20:57:02
0
Ha fennáll a hiba akkor valóban kereshető így, de ennél az átoknál csak egy pillanatra szakad meg, törlés után már újra jó. Tömény szopás.
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#12 2018. Július 24. - 17:21:23
0
Plusz adalék szar az érintős kijelző 
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#11 2018. Július 24. - 16:56:43
0
Jaj de rühellem ezt a tűzjelzőt! Volt párhoz szerencsém, építettünk nulláról néhányat.
Olcsó vacak. A címzése úgy történik, hogy az érzékelő belső sorozatszáma alapján történik a címzés. Az összes elvileg izolátoros is egyben, ezért is nehéz kideríteni, hogy hol a gond. Euzt úgy szoktuk keresni , hogy a visszatérő ágat megszakítjuk, és ahonnan eltűnnek az eszközök, ott lesz a hiba. Ezt mindkét irányból el kell játszani, hogy biztos legyen.
Az érintője meg külön rémálom. hol működik, hol nem. inkább nem. A szoftvere ingyenes, sima 9 tűs teljes bekötésű kábel kell hozzá, ahol az Rx-Tx meg van fordítva az egyik fejben. De túl sokat a szoftver sem tud, inkább csak zónázásra, és név kiosztásra jó. Egyébre nem igazán.
És ami még tud bonyodalmat okozni, hogy a régebbi és újabb eszközök nem hajlandóak együtt dolgozni, vagy nem ismeri fel rendesen a fejet, vagy leszórja a régieket. Ha pedig az érzékenységet visszavesszük, mert minden szarra bejelez, akkor a következő fokozata olyan, hogy tömény füstre sem fog jelezni.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#10 2018. Július 24. - 14:30:48
0
 Igen, az érintős Menvier

előzmény: handras #8

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#9 2018. Július 24. - 11:58:17
0
Sajnos ez így szokott lenni, ennyiből jobb a Notifier-System Sensor rendszer mert ott megmondja a központ nem csak azt ha koszos az érzékelő hanem azt is ha nem látja vagy ha elromlott. Ez az érintőképernyős Menvier központ? 
előzmény: bcslaci #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#8 2018. Július 24. - 09:39:52
0
Mert a fej állapotát a fej méri, és digitálisan kommunikálja a központ felé, a kontaktusba meg "analóg" azt a központnak kellene tudnia mérni és kiszámolni, szerintem.
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#7 2018. Július 24. - 06:54:40
0
Valóban nem voltam a közelében, nem tudtam semmit mérni. Csak rövid ideig fennálló ismétlődő hiba. Viszont, ha ilyen digitális csoda címezhető fejekkel, akkor miért nem képes kiírni, hogy ez a hiba melyik fejnél van? Volt egy elkoszolódott fej, azt bezzeg kiírta.

előzmény: bcslaci #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!