Szerző Téma: A biztonságtechnikában eltöltött 30 éven túliak társasága  (Megtekintve 19974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
??? Miert is nem lehet pontosan ugyanolyan egyszeruen blokkolni? Ja mert egyszerubben lehet. Hiszen csak el kell nyomni a frekit. Miutan simplex csatorna nem kap visszajelzest a vetelrol, azaz csak belekopi az eterbe es vege.
 8)
Ui: jahogy Laci mar valaszolt ra....
előzmény: Karsay #41

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Urban Legend !!!   Egy diszkrét frekvencián működő 2W-os rádiót sokkal könnyebb blokkolni, mint egy 2W-os GSM-et ...

Imádom az olyan youtube szintű jammer-elést, amikor odanyomják a 2AA elemmelműködö jammert a GSM antenna mellé, és diadal-ittasan mutogatják, h nesze, itt van .... elnyomtuk.  Az ilyen azt szoktam mondani, h én a GSM-mel felmegyek az 1 emeletre, és az utcáról próbáljon valaki jammer-elni.... nem fog menni.

Ugyanezt egy fix frekis rádió esetében pillanatok alatt össze lehet hozni egy 2 db AA-s elemet tartalmazó készülékkel, egy adott frekvencián. És még csak nagy szakértelem sem kell, hozzá, csak a freki pontos ismerete.


előzmény: Karsay #41

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
COCOM lista...  :o Mióta nem hallottam ezt a kifejezést.
előzmény: L. Pásztor #38

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Rádiós rendszer volt telepítve..... később a Dir - Con használta ezt a megoldást, illetve használja ma is...
De Marót Laci a Rimtitől amikor eljött alakította meg a cégét, és használja a rádiós rendszert, azt nem lehet egyszerűen blokkolni mint a gsm-et.

előzmény: H. József #40

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Természetesen kommunikátor az nem volt benne, használta az un. "összesített betörésjelzés"-t. Rimi-s rádió volt a kimenetére akasztva úgy 90-től, de hogy milyen vevőt használtak azt nem tudom.
előzmény: L. Pásztor #39

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
És az milyen kommunikációs formát használt ? És mi volt a távfelügyelei vevő?

Kérdem azért, mert szégyenszemre én csak 1994-ben láttam először Surgard vevőt felügyeleten, melyre nagyrészt DSC- beszélgettek Ademco slow, Radionics, DCI, Vertex, stb. formátumban 10 és 20 bps-en. Egyetlen riport 10 bps-sen néha 50 másodpercig is el tartott, mivel a 0-s szám 10 db pulzus volt.  És azok még chks nélküli, 2x leadott pulzusos jelzések voltak a telefonvonalon ... mert a “szakma akkori (önjelölt) nagy öregje” szerint csak az volt a biztos ...  :)
előzmény: H. József #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ja, ja, létezett. De ott csak hagyományos alkatrészek voltak. Ha jól emlékszem akkoriban volt előírás, hogy 256k-nál nagyobb gépet nem lehetett behozni, sőt sokminden COCOM listás volt. Vagyis csak be lehetett csempészni, és pult alól árulni. Pl. ilyen volt a Szalkai a Fő utcában, ami hivatalosan használt (és rozsdás) bicikli alkatrészeket árult. Pult alól meg f@sza IC-ket, processzort, CTC-t, DMA-t, SIO-t, PIO-t, RAM és ROM-ot, és másolás védelem ellen PAL-t. Ott láttam 1975-ben először kék (igen, kék) LED-et, kisebb vagyonba került darabja.

Hogy legyen fogalma mindenkinek, akkoriban a Várban a villamoskari kolesz menzáján egy rántott hús sült krumplival 18 Ft volt. Egy piros led a Szalkainál 12 Ft,  zöld led meg 16 Ft.  Az öszvonalas havi diák bérlet meg 50 Ft....   És 1985-ben egy új zsiguli 80 ezer, egy PC XT-t a Műszertechnika (hol van már azóta ?) meg 250 ezerért vett át ... És 2 db PC áráért meg adtak egy újpalotai 2,5 szobás lakást ...

Nagyon más arányok voltak azok !

előzmény: kero #35

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
1976 -óta foglalkozom a riasztókkal, ...

Én ekkor már képes voltam biztonsággal eljutni a WC-re (néhány apró balesettől eltekintve), ugyanis ebben az időben oviba jártam...  ::nyes:: :o)
előzmény: Karsay #29

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Abban az időben (1987-88) a beszerzési lehetőségek igen szűk keresztmetszete miatt jobb híján  saját magunk gyártottuk a központokat egyszerű logikai áramkörökből(CD4093,4011). Nyák legyártva, beültetve bedobozolva korrektül, igaz kevés tudással (kulcsos kapcsolós élesítés), cserébe viszont hiba nélküli biztos működéssel. Legalább egy még azóta is működik belőle egy idős ékszerész boltjában, ráadásul távfelügyeletbe kötve :D. Emlékszem anno a RIMI-s kolléga lázasan kereste rajta  a típusjelölést ;D

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
'85-ben pedig az általad felsoroltakon kívül azért még létezett néhány alkatrészbolt a fővárosban. Pl. a Nagyenyed utcában, meg a Lomex elődje (már nem emlékszem az akkori nevére) a XIII. kerületben.
előzmény: L. Pásztor #34

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Bocs, most látom elbaxtam tegnap este az évszámot. Biztos öregszem ... :(
Mindez nem 1983-ban volt, hanem 1985-ben. Akkor vettem “kint” az első PC-XT  -met és hoztam haza darabokban, raktuk össze, és erre alapoztuk a jövőben a fejlesztéseket is. Napnál is világosabb volt, h hagyományos TTL kapukkal nem lehet korszeűbb vezérléseket összehozni. Ipari vonalon indultunk volna (csokoládégyár, szalagvezérlés, hibajelzés, stb), és a biztech alkalmazás csak félúton merült fel, miután Zuglóban betörtek a szomszédba ...

Az persze csak most merült fel bennem utólag, h ha össze is állt volna a project, az ipari vonalon biztosan kifizették volna, de lakásbiztech oldalon ugyan hány júzer vett volna akkor 1-1 ilyen rendszert mondjuk 2-3 Zsiguli (Lada) áráért AKKOR ... ha MA egy gsm-es cuccért sokan a tizezer forintot is sokallják ...  :(


előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
ezt így olvasva az egyik legkomolyabb riasztó lett volna akkoriban! Még a  RÁVISZ is szenvedett a központjával, azt egy rossz hőtűgép motor is beindította...

előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Engem 1983-ban kértek fel egy riasztóközpont tervezésére, Intel 8080-as vagy Zilog Z80-as mikroprocesszoros alapon. Gépfelügyeleti célra készült volna, de később felmerült a vagyonvédelmi használat kérdése is. De akkoriban az alkatrész beszerzés  Jászai-n az EMO-ra, a Fő utcában a Szalkai-ra, és a Veres Pálné utcában a “vén q..ra” korlátozódott. Erre nem lehetett kisipari sorozatgyártást alapítani, és itt megfulladt az egész.
Pedig egy volt évfolyamtársammal egészen szép, 8 (fix) zónás deszkamodelt hoztunk össze. A kezelő és a központ RS-232-n kommunikált ... ma már vicces belegondolni is ...  :) És autóakksi volt a backup, a központ kb. 30x30 cm-es nyák, a kezelő egy telefon billentyűzet egy nyákon rajta a 8 zónának 8 led, meg még pár másik led. Egy 2W-os rádión kommunkált volna és nem telefonvonalon.  Mennyire más világ volt ... !  (Nem volt jó az sem, viszont nagyobb tekintélye volt a szellemi termékeknek)

A hardvert én terveztem, tele volt balanszirozott analóg körökkel, 2K RAM, 16K ROM, és perifériák. A szoftot a haver nyomta, amit megírt az működött, de sosem lett teljesen befejezve, mert közben okafogyottá vált a project. Aztán jött az Anti-loop és (sok)mindent vitt ... ha jól emléxem... és feledésbe merült az egész project.
előzmény: Karsay #29

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Emlékszem a cégre komoly neve volt annak idején!  :)
előzmény: uni2008 #30

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
1988-ban alapította apám (Váradi György) az Unielektro Kft.-t. Én 1989 szegődtem mellé. Ma Uni2008 Kft. néven futunk, miután az Unielektro kettévált és sajnos azóta felszámolás alá került. :(
 
Üdv: Váradi Tibor

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok, 1976 -óta foglalkozom a riasztókkal, mondjuk ebből utána kiesett 2 év katonaság, MMG -nél kezdtem, majd 1982-óta vagyok "kisiparos", ma magánvállalkozónak hívják.

Én is ezeket játszottam végig, a nevek is ismerősök és a központok, Elektrovill, Rávisz stb.. :).

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Én meg azt nem értem, h ma este mi a görcsnek kaptam email-t az ablakfólia topic-ról, BTfórum feladóval.
Meg linket arról, h miként tudnék leiratkozni.
Szerver / frissítés gond ?
előzmény: bcslaci #27

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Miért? Így 5 év után pont aktuális a segítség :D Ráadásul erre a topikra nem is emlékszem, hogy láttam volna annó  ;D ;D ;D
előzmény: vg #26

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ez egy kukásnak tűnő hozzászólás, melyben a link spammer.hu. Remek.....
előzmény: Ablakfólia #25

Nem elérhető Ablakfólia

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Ablakfólia
Hogy van-e ablakfólia? Milyet szeretnél? Van biztonsági és betekintésgátló is például. Minden mennyiségben.

* A domained felkerült a spam listánkra, a hozzászólási jogodat pedig ezennel elveszítetted!
előzmény: Bluesman #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Lángossütő a nyerő, ha zsíros állás kell : ;D
előzmény: eXtra #19

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy "ha azt szeretném, hogy olajozottan menjenek a dolgok", mert zsírban nem igen szokás lángost sütni...  :P ;) :D
előzmény: vlezlee #23

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Lángossütő a nyerő, ha zsíros állás kell : ;D
előzmény: eXtra #19

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Bár  éppen harminc éve dolgozom, de ebben a szakmában csak 1990. óta...
Hoztam nektek egy kis nyalánkságot:
http://www.magnomuzeum.hu

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
1.  Másnak viszont piszokul bejött Ausztriában a kürtőskalács...

2.  Aztán ahogy forralt bort sem iszunk nyáron, így arra is rá kell érezni, h a jó illatú, friss-forró kürtőskalács
     cukros mázzal nem nyári tengerparti kaja, hanem téli, és mondjuk pont karácsonyi vásárba való darab.

3.  Már én is unom a sok melót, lehet jobb lenne kereskedni ... mondjuk ... mondjuk ... lányokkal!  :)


előzmény: Bluesman #20

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Ha tudtam volna, hogy ilyen ritka fajta vagyok, akkor lejjebb is lehetett volna meghatározni a korhatárt.

Az általad meghatározott érzés ismerős. A pékáru jellegét azonban komoly piackutatással kell meghatározni. Ui: ismerőseim az Olasz Riviérán kürtős kalács sütésbe fogtak,  de az olaszok nem nagyon veszik, nem értik, hogy miért üres a közepe. Pedig eccerű, Ungarische spezialitat....
előzmény: eXtra #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ha lejjebb tennénk a lécet kb. 20-ra, akkor én is beléphetnék, de a 30 év még kissé arrébb van... :) Bár addigra már lehet, hogy úgy tele lesz a t*köm a biztonságtechnikával, hogy inkább elmegyek lángossütőnek!  ;D

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Azt tudom, hogy amikor 1981-ben Győr környékére költöztem és az ELEKTROMOBIL-nál fejlesztőmérnökként elhelyezkedtem még igen kezdetleges volt a vagyonvédelem.
Akkoriban a rendőrségi átjelzés is elég kezdetleges volt.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Piraut8/40/100-ból ez éppen egy 40-es, ha jól tudom az MTA-n lett lecserélve.
előzmény: BalintR #16

BalintR

  • Vendég
MI ez MNBV? Abban voltak ilyen panelek, kizárás a kapcsolóval. Már ha jól emlékszem...
:)
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Hmm. Legalább nem csak én jártam így...... :'( ::)
előzmény: Bluesman #14

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Pontosan a Kürti Ákos és a Galántai Gyuri. Ismerem őket. Egy ízben ők voltak az alvállalkozóim, valami kórházi rendszernél.

Egy ízben a Pécsi Szénbányák Számítóközpontjába egyedül kellet kivonulnom, már nem emlékszem, hogy karbantartás, vagy javítás volt. Mindenesetre a 3. emeleti gépteremben volt vagy 20 db 40 kilós halon palack, amit a rendszer indított. Persze volt evakuálási időzítés meg volt egy kulcsos kezelő amiről az időzítést le lehetett volna állítani ott a 3. emeleten, de a fránya KN242 kulcsos kapcsoló nem volt jó. Elfordítottam és semmi. Akkor már tudtam, hogy nem fogok leérni a központhoz, pedig igen jó formában voltam akkoriban.
Úgy is lett: a félemeleten jártam amikor nyitottak a szelepek. Nem kis pánikot okozott. Nagy balhé lett belőle.
előzmény: vg #12

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Nem volt hiányos, csak éppen felújítás alatt volt a csévélő egység. Egyedül a fej miatt, meg a Cocom történet miatt nem verte a Telefunken magnóit. Mechanikailag igen jól szerkesztett, atomsatbil magnó volt. Úgy emlékszem nyugati exportra is szállított a cég. A nyugati ország Irán volt hehehe, nyugat meg minden...jó vicc.
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
"....az a saját gyártmányú Piromat-TRK központ volt, sok sok Signal(jugoszláv) érzékelővel, mivel a Pannonia Áfész gyulai szakcsoportja, a későbbiekben Elektrovill ...."

Hmm-hmm. Elektrovill-Kürti Ákos. No ugye ő is a SZOT MTKI-ban kezdte Piraut-al :P  és utána csinálták meg a Piromat-ot már IC-kből az Elektrovillnél és aztán kezdődött az Apollo-s korszakuk. Még van egy karbantartott Piromat rendszerem Budakeszin 8) ...
előzmény: Bluesman #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ezt nem ismerem, de komoly lehetett ... csak látom, már ez is nagyon hiányos. Kár érte.
De a mai mp3 világban nem is tudnánk már mit kezdeni vele, csak naponta kerülgetnénk valahol.

Pár éve én is kiszórtam minden felesleget. Lehetett kb. 5 köbméter, a kapu elé hozatott konténer majdnem tele volt. Még szerencse a réti-néger brigád nem tudott róla, mert különben szét cincáltak volna mindent, szokás szerint irtózatos szemetet hagyva maguk után ...

előzmény: Bluesman #10

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
200-asom nem volt, csak 610-es. Sajnos mára már a múlté az is. 



előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Hűűűűű !
Ez még az STM200-as széria ?  Hogy csorgott érte a nyálam valamikor !
Aztán kint vettem egy Revox-ot és megelégedtem azzal 19-es sebességen ... jól szólt rajta a Darside Of The Moon, és a Wall is.   :)
Sajnos már az sincs meg.

előzmény: Bluesman #8

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
A munkakönyvem első bejegyzése 1979 június 29. Azonban ez még nem biztonságtechnika volt. Stúdió magnó gyártásban voltam a Mechanikai Laboratórium-nál




előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Én az első Linear 3200-as vevőmet 90-ben 1.1 Miskáért vettem. Persze jobban jártam volna, ha sörre költöm....

apropos nosztalgia: nemrég előkerült a sublódfiókból egy komplett guriga ablakfólia a hozzá tartozó fóliavégekkel, ilyen van-e még valakinek?
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Na ja a RÁVISZ! Annó '84-ben nemigen voltak zselés akksik, viszont annyi lyuk sem volt a nadrágomon meg a pólómon... Később a Sonnenschein zselés aksikkal dolgoztunk. Azok nagyon jók.
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Sajnos szintén zenész ...  :)
Az én munkakönyvemben 1980. júl 1-e van, a fene enné meg, de q...a rég volt !
Sok-sok más ipari és labor műszer után 1994-ben egy ismerősöm rábeszélésére ez volt az első biztech cuccom:

Egy 8 csatornás telefonvonali kommunikátor Radioniocs 4+2-es formátummal, még epromos kivitelben.
Készült belőle vagy 10 darab ...

Aztán még vagy 94 vagy 95-ben a pulzusos 4-2 és 4-2 chks formátumú telefonvonali vevőkártya felügyeletek számára. Készült belőle (különböző variánsaival együtt vagy 150-200 darab - és a mai napig sem tudom hol működhetett ennyi felügyelet). Emléxem az első darabok 40e Ft-ba kerültek akkor, amikor a Sescoa 600e és a Surgard valahol 800e HUF körül volt.

Húúúh, de rég volt...
Nosztalgia OFF


előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát igen 90. én is akkor kezdtem
Azért én még emlékszem a Gyula meg a Bucó szetti tacsi... azaz a Tacskó Bulldog és társaira.
Meg az Erik-2 a'la Rávisz.
Erről van egy jó sztorim :)
Anno egyszer vettem egy ilyen Erik-2-t, a kisöreg a boltban valami savas motorkerékpár aksit gondolt adni hozzá
Mivel egy szekrénybe került a riasztóközpont, így már csak emiatt is ezt a verziót elvetettem mint lehetőség, de megemlítettem, hogy léteznek már remek zárt ólomzselés akkuk is, amikből nemigen szivárog ki a savgőz és egyebek. Meg hogy jóval tisztább és környezetbarátibb megoldás.
Na oké eddig volt a beszélgetés.
Mentem egy másik alkalommal pár hét után, nem is tudom talán reed relékért, és a kisöreg boldogan ajánlgatta - nekem - hogy vannak remek zselés akkuk :)

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Igen, dolgoztunk vele. A Pécsi Helytörténeti Mjúzeumban például...de a legtöbb az a saját gyártmányú Piromat-TRK központ volt, sok sok Signal(jugoszláv) érzékelővel, mivel a Pannonia Áfész gyulai szakcsoportja, a későbbiekben Elektrovill ezt gyártotta. Aztán volt még MMG-is a hőskorban, NDK-s ionizációs érzékelőkkel, meg Cerberus CZ és KF sorozat. A 90-es években az effeff GmBH buszos tűzjelzőivel foglalkoztam. Aztán később jött  sok, már mindenki által ismert technika.
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Én fiatal gyerkőc vagyok hozzád képest, mindössze 90 óta foglalkozom biztonságtechnikával, előző és egyben első munkahelyemen ez volt a fő profil:

Ebből meg a jobb oldali elektronikája a nevemhez fűződik, lett belőle nehány ezer:


Gyanítom sokan találkoztatok vele 8)
Viszont a klubba nem férek be...

előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Pár napja valahogy a kezembe került a munkakönyvem. Nem mindenkinek van, sokan azt sem tudják, hogy mi az, mert 1992 július 01.-én megszűnt ez a közokirat.

A harmadik oldalon az állt benne, hogy 1984 március 1-én felvettek a Pannónia ÁFÉSZ Riasztó Szerelő Részleg-be, riasztószerelő munkakörbe, Pécsett.

Azon gondolkodom, hányan lehetünk, itt akik láttak már ERIK SUPER riasztó központot, vagy A gyulai GVR-102-202-303 sorozat, valamint az ipari-üzleti szférába szánt GVR06-12-24 központokat, Intek infrákat.

Számtalan régi barát és pikáns helyzet jutott az eszembe a munkakönyvet lapozgatva. Biztosan van itt a fórumon akit személyesen is ismerek, a régi Vagyonvill-esek talán emlékeznek rám, anevem: Kustos János. A pécsi kirendeltségen dolgoztam 1985-1989 végéig. A Bluesman nick az általam kedvelt és művelt blues zene miatt ragadt rám. (gondolom, kitaláltátok)

Ezennel megalapítom a ">30 Klub"-ot. Aki megfelel a kritériumoknak csatlakozzon, akit ismerek az írjon...

Hozzunk össze egy találkozót. Vagy többet. Esetleg írhatnánk egy könyvet is..:)






 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!