Szerző Téma: IP kaputelefonok  (Megtekintve 22340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#27 2019. Május 24. - 08:54:12
0
Miért nem a batch configuration tool-t használod a programozásához?
Nekem sokkal jobban bejött, mint az ivms
előzmény: eXtra #25


A sok szutyok programjuk közül az nekem is jobban bejönne, mint az IVMS, de pl. a WDR menühöz (+stb.) a Batch Config Tool sem fér hozzá.  :'(



előzmény: vlezlee #26

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP kaputelefonok
#26 2019. Május 24. - 07:20:28
0
Miért nem a batch configuration tool-t használod a programozásához?
Nekem sokkal jobban bejött, mint az ivms
előzmény: eXtra #25

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#25 2019. Május 23. - 23:14:57
0
Első tapasztalataim a Hikvision Gen. 2-es kaputelefonokkal...

DS-KD8003-IME1 kültéri:
- v2.0.0-ás buildből hiányzik a magyar hang!
- a kaputelefonok programozására használható speciális IVMS4200 (v2.6.2.50) cirka kétéves, ezért a Gen. 2-es sorozothoz már nem igazán jó, mivel egy csomó menü hiányzik belőle: WDR-t nem lehet vele bekapcsolni, stream paramétereket és motion detectiont nem kezeli, stb...

DS-KH6320-WTE1/EU beltéri:
- van benne magyar nyelv :)
- hiányzik belőle a téli-nyári időeltolódás menüje (DST), így minden óraállításkor igazítani kell az időzónáján, hogy a helyes időt mutassa
- ebben már egyszerre is működik a wifi meg a lan port, így a kültéri kamerakép a beltéri wifijén keresztül is ki tud menni a netre (nincs szükség switchre és/vagy internet kábelre)
- a bemenetek új paraméterei egyik IVMS-ből sem elérhetőek (remélem a support állításának megfelelően ajtócsengőt is tud kezelni, mert az egyik megrendelőnek ez kifejezett kérése volt és úgy is adtam el az eszközöket, hogy tudják...)

Kíváncsi leszek, hogy a proxy modulját melyik IVMS ismeri majd, de erős a gyanúm, hogy az előző széria hibajavításai és fejlesztései ellenére a Gen. 2-vel is bőven lesz még sz*pás!  ::dumcsi::

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#24 2018. Szeptember 23. - 18:30:41
0
A firmware felmegy hibátlanul. Egy eset volt az elején, hogy a 8112 felengedte magára a 8102 fw-ét és utána tégla lett belőle, de tftp-n az is flashelhető volt és a jó fw után meggyógyult...

A tapasztalataimat a riel kaputelefonos leírása is megerősíti, de holnap majd elkérem tőlük azt a nem publikus spéci firmwaret:
Idézet
Az 1.4.71-es firmwaren nem lehet módosítani a hivás átirányítási időt. Ezt kiküszöböli egy speciális firmware, amit a terméktámogató kollégáinktól kérhet el

előzmény: vlezlee #23

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP kaputelefonok
#23 2018. Szeptember 23. - 17:00:09
0
Esetleg próbáld meg batch configuration utilityvel.
előzmény: eXtra #22

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#22 2018. Szeptember 21. - 19:16:01
0
Sajnos a magyar nyelvű (ill. az összes Eu CUSTOMIZED Fw-es) beltérikben nem működik (az IVMS nem menti el az értéket, az eszköz menüjéből pedig kihagyták ezt a részt!) a call forwarding time, ezért ha pl. azt szeretnéd, hogy a mobiltelefon(ok)ra csak akkor menjen ki a hívás, ha a titkárnő  x másodpercig (0-20 sec) nem reagál a csengetésre, akkor azt felejtsd el, vagy tedd fel az angol nyelvű Baseline firmwaret!  ::fejel::
előzmény: eXtra #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#21 2018. Szeptember 21. - 18:11:20
+2
Nahh, kikupáltam magam Hikes IP kaputelefon témában! Valóban igazad volt! Meg persze nekem is...  ;D

A hik-connect kétféle módon tud működni:
- Standalone módban, amikor nincs beltéri egység, akkor a kültéri sorozatszámával lehet az eszközt hozzáadni a hik-connecthez (verifika: ABCDEF)
-Normál módban a beltéri csatlakozik a hik-connecthez, ezért annak a sorozatszámát kell beírni a hik-connectbe (itt már egyedi verifikációs kód van, ami a beltéri karbantartás menüjében található)

A DS-KB8112-IM tesztjével kezdtem, de az ismert gyerekbetegségeivel (pl. lerohasztja a beltéri menüjét és az élőkép csak fél perc múlva jön elő) hosszasan szívattam magam, de mivel a létező összes firmwarenek volt valami kehéje, ezért ráhagytam a próbálgatást. Az ára és paraméterei alapján bármennyire is szimpi volt, nálam a kerülendő kategóriába került.  :-X

A következő versenyző a DS-KV8102-IM lett, mert a megrendelő végül mégis kérte a proxys ajtónyitást. Ez már végre korrekten működik és egyelőre nem tapasztaltam nála semmi gixert!  ::tapsol::

Mindkét kültérit a DS-KH6310-WL beltérivel teszteltem. Állítólag ennél korábban gond volt, ha egyszerre kapott wifin és kábelen is netet, de ezt a legújabb firmwareben már megoldották, mert ha kábeles netet érzékel, akkor automatikusan letiltja a wifit...

Hasznos infó: péntek délután már nem kaptam egyik szegedi boltban sem Mifare proxy taget, de rájöttem, hogy az androidos NFC NDEF Tag Emulator tökéletes a Hikes kaputelefonokhoz (is).  :-*


előzmény: vlezlee #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#20 2018. Augusztus 25. - 12:17:23
0
A kültéri egységet úgy képzeld el, mintha egy IP kamera lenne, aminek a programozását elvégezheted a beltériről, IVMS-ről vagy az eszköz webes felületéről (amelyiknek van) is, de ha végeztél a programozással, utána már a kültéri önállóan fogja tenni a dolgát (akár beltéri egység nélkül is)...
előzmény: vlezlee #19

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP kaputelefonok
#19 2018. Augusztus 25. - 12:02:06
0
Idézet a riel-es leírásból:
Idézet
Ha ezzel elkészült akkor már egyéb dolga nincs, minthogy a beltéri egység (ha több beltéri van, akkor a fő beltéri egység) hátoldalán található QR kódot beolvastatja a telefonkészülékén.

Amennyiben az eszköz hátoldalán nincs QR kód úgy az eszköz helyi felületén a Beállítások menüponton belül a Karbantartás almenüben megtalálja a Sorozatszámot és a Verification kódot.

Amennyiben a QR kód leolvasására nincsen lehetősége, akkor kézileg használja a 9 számjegyből álló gyártási számot és a 6 számjegyből álló verifikációs kódot.

Az eszköz hozzádása után híváskor az applikáción keresztül is megtörténik a csöngetés, onnan is elérhető az élőkép illetve a pillanatkép rögzítése, továbbá az ajtó is nyitható.

előzmény: eXtra #17

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#18 2018. Augusztus 24. - 21:18:05
0
Nekem pár apróság kivételével (pl. túl szűk látószög) a DS-KB8112-IM lenne szimpi és azért kérdeztem, hogy nálad mi van kívül, mert ez pl. néhány dologban eltér a többitől.
előzmény: BCsabi80 #15

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!