Szerző Téma: Paradox ZX82 hiba?!  (Megtekintve 1340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox ZX82 hiba?!
#5 2018. Június 29. - 08:13:08
0
Hátnemtom, én MG5050-eket használok, és a BabnyWare minden esetben. kezelte a kezelői zónákat.
Nem WinLOad-ot akartál írni?
előzmény: GBR #2


WinLoad-ot ezer éve nem használok.
A babyware kezeli a kezelői zónákat, de ha csatlakoztatom a bővítőt, akkor pl a babyware képtelen áttenni másik számú zónára.
előzmény: czegany #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox ZX82 hiba?!
#4 2018. Június 29. - 08:11:55
0
Van 6.90-es MG firmware???
előzmény: GBR #2

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox ZX82 hiba?!
#3 2018. Június 28. - 00:34:16
0
Hátnemtom, én MG5050-eket használok, és a BabnyWare minden esetben. kezelte a kezelői zónákat.
Nem WinLOad-ot akartál írni?
előzmény: GBR #2

Nem elérhető GBR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Paradox ZX82 hiba?!
#2 2018. Június 27. - 13:03:37
+1
Sziasztok!
Én már használtam ezt a kombinációt és tökéletesen működik, sőt a 6.90.10-es Magellán verzióval is működik.

Az SP-MG központoknál valóban nem szokta átvinni a kezelői zóna kiosztást a Bayware, ezt a kezdetektől mindig a kezelőn kellett megtenni. ha több kezelő is van a rendszerben, akkor minden egyes kezelőn amin használjuk a kezelői zónát, külön-külön be kell állítani, hogy az adott kezelő zónája hányas zóna legyen.
Ennek menete:
- [ENTER] és telepítői kóddal belépünk programozásba.
- Hosszan (kb 3 mp-ig) nyomva tartjuk a bal felső "karika" gombot, amíg csipogó hangjelzést nem hallunk.
- 2 digittel (pl: 01,02) megadjuk a zóna számát, ahová a kezelői zónát rendeljük.
- [ENTER] gombbal elmentjük a beállítást.

A kezelői zóna, ha ütközően programozzuk vezetékes zónabemenettel, legyen az központpaneli vagy zónabővítői,  kiüti a vezetékes zónát, tehát azt a zónabemenetet elveszítjük. Természetesen később is átprogramozhatjuk a kezelői zónát másik zónaszámra (fentebb leírt módon), ezzel felszabadítjuk a vezetékes zónabemenetet.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Paradox ZX82 hiba?!
#1 2018. Június 26. - 14:34:28
+1
Sziasztok,

Használt már valaki Paradox ZX82-es bővítőt http://www.paradox.com/Products/default.asp?CATID=4&SUBCATID=49&PRD=740?

Tegnap tettem fel egyet egy MG5050 központra, 6.80-as fw-el megy is, de a zónaállapot visszajelző LED-ek nem működnek rajta. Ez MG/SP sajátosság? Sajnos EVO-val nem volt alkalmam tesztelni.

A másik ismét babyware faszság:
Az eredeti felállásban az MG5050-en volt 10db vezetékes zóna + 1db kezelői zóna.
ZX82 jumpere a +1-es állásban, tehát 11-18-as zónák tartoznak hozzá.

Ez a kis genya babyware 11-esnek meghagyta a kezelői zónát, ami elfoglalja a helyet a ZX82 1-es fizikai bemenetétől és nem is tudom áttenni másik helyre.
Finoman szólva még mindig nem vagyok elégedett a babyware-el...

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!