Szerző Téma: Vezeték nélküli kamera?  (Megtekintve 15153 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Vezeték nélküli kamera?
#27 2018. Július 24. - 17:19:46
0
Sajnos nálam is ez a gond, fölépítetek a kacsalábon forgó kulipintyót és most jöttek rá kimaradt a riasztó és kamera. Sajnos a kameránál is ragaszkodnak a wifishez, de ott lehet megsikerül győzni,de sajnos az új lakásba nincs mód csatornázni 
előzmény: syn7h37ic #26

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Vezeték nélküli kamera?
#26 2018. Július 24. - 17:04:17
0
Csak a gond van velük. Elemcserék, elvesző jelek, zavarokra érzékeny, vastag födém, fal problémát okoz, és k.... drága.
És sajna most kellett újra belefutnom egy vezeték nélküli rendszerbe. Nem csaak a riasztót akarják úgy, hanem a kamerát is....
A riasztó még csak-csak, de a kamera külön varázslat lesz. Annyit legalább el tudtunk érni, hogy az egy csoportban lévő kamerák vezetékes IP kamerák legyenek, és csak ezek átvitele legyen védett wifi-n. Ez sem lesz egy gránit szilárdságú, de még mindig jobb, mint 8 wifi kamera. A tápot szerencsére meg tudjuk oldani. Az a gond, hogy semmit sem lehet se vésni, se csatornázni. mereven elzárkózik az üf. De lehet, hogy a munkától is el fog, ha meglátja az árakat. ;D
előzmény: mormogipapa #25

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Vezeték nélküli kamera?
#25 2018. Július 19. - 09:50:07
0
A vezeték nélküli riasztóval kinek mi a gondja baja esetleg pozitív észrevétele?

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Vezeték nélküli kamera?
#24 2018. Július 12. - 16:37:29
0
Én többször futottam bele abba hogy a Zügyfél azt hitte a wifis kamera azért jó mert nem kell vezeték hozzá...
És akkor honnan tetszik a Záramot oda vinni, hopp már is kell hozzá vezeték. És ha már kell hozzá vezeték, akkor egyszerűbb a vezetékes kamerát felrakni  8)
Amúgy párszor raktam fel wifis Hikvision kamerát, több esetben mikor, az Ügyfél újra indította a routert, mert mondjuk nem volt net, utána a kamera nem ment vissza a hálózatra. El kellett venni a kamera tápot hogy újra induljon és akkor vissza talált.
előzmény: mormogipapa #23

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Vezeték nélküli kamera?
#23 2018. Július 12. - 08:34:35
0
Köszönöm, próbálom meggyőzni hogy sokkal drágábban jönne ki a vezeték nélkülivel mint a hagyományossal és nem is megbízható.   

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Vezeték nélküli kamera?
#22 2018. Július 11. - 22:14:20
0
Valami hasonló az én meglátásom is.
előzmény: kero #21

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Vezeték nélküli kamera?
#21 2018. Július 11. - 21:59:40
0
Alapvetően egyetértünk, de...
Néha a szükség nagyúr, riasztórendszernél én is nyugodtabb vagyok, ha már muszáj vezetéknélküli eszközöket használni, akkor csak kiegészítésképpen, pl. vezetékes mozgásérzékelők mellé rádiós nyitásérzékelőket.
De bármilyen vezetéknélküli riasztó jobb, mintha nincsen riasztó. Persze a helyén kezelve a dolgokat, és lehetőség szerint tudatosítva az ügyfélben a kockázati tényezőket.
A videórendszert én alapvetően nem tartom vagyonvédelmi eszköznek, hacsak nem valaki 24 órában ott ül a monitor előtt és figyeli a képet. Mindenesetre a WiFi-s megoldásról én is minden esetben próbálom lebeszélni az ügyfelet, de mindenképpen elmondom, hogy semmiképpen ne számítson 7/24-es rendelkezésre állásra.
Persze itt megintcsak előjön a régi téma, amikor az ügyfél már azzal kezdi, hogy látott az Interneten 15e Ft-ért WiFi-s kamerát...hát ebből általában nem lesz üzlet.
előzmény: padisah #20

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Vezeték nélküli kamera?
#20 2018. Július 11. - 21:44:14
+2
Lehet, hogy utálni fogtok a véleményemért, de velem közel 20 év távközlési, rádiótechnikai gyakorlata (Antenna Hungária, Vodafone, Rendőrség hírműhely, Ericsson, stb.) tapasztalata azt mondatja, hogy vagyonvédelmi célra vezeték nélküli eszközt nem használnék. Ebbe most beleértem a vezeték nélküli riasztórendszereket (pl. Paradox Magellan) is. Egy kivétel, ezt is csak ha muszáj:  kamerarendszernek gerinc pont-pont között, 5 GHz-en, jó optikai rálátással, nem csak "hasból" felszerelt összeköttetéssel, hanem _legalább_ 30 dB fading tartalékkal _méretezve_
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 11. - 21:51:14 írta padisah »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Vezeték nélküli kamera?
#19 2018. Július 11. - 21:42:20
0
Eleve fontos, hogy azonos fázison kell lennie, különben nem működik. Lehetőleg közvetlenül a fali aljzatba legyen bedugva az adapter, mert a lengő hosszabbítókat nem szereti (gondolom a sodrott erek miatt).
Én használtam régebben D-Linket, újabban TP-Linket, az utóbbi stabilabbnak tűnt.
előzmény: eXtra #18

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Vezeték nélküli kamera?
#18 2018. Július 11. - 21:24:49
0
Van valami bevált eszközöd? Én egyszer háromfázisú hálózaton próbáltam egy Tp-link kütyüt és akkora mázlim volt, hogy még a fázis is stimmelt, de ott 50 m-re már csak biteket tudott átvinni...
előzmény: kero #17

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!