Szerző Téma: Paradox Magellan  (Megtekintve 32441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox Magellan
#96 2019. Szeptember 25. - 15:49:53
+1
Mikroprocesszorok esetében néha előfordul, hogy statikus kisülések, egyéb zavarok, stb. hatására a processzor beleír saját program memóriájába. Ha a program futása közben egy ilyen ágba fut bele, akkor abszolut kiszámíthatatlan lesz a viselkedése. Pl. folyton resetel, vagy lefagy, vagy bizonyos rutinokból fél úton kiugrik, igy fals működése lesz. Ha csak ez a hiba, akkor egy át-flash-elés (azaz átprogramozás) megoldja ezt. Ez ilyen készülékek esetében is lehetséges pl. firmware frissítéssel.

Nem állítom hogy a Te esetedben is tuti-fix ez van, de a leírt jelenség nagyon hasonlit rá.
Próbálj firmware frissiteni - ha lehet, és/vagy ha engedi.

   
előzmény: Wineman #95

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Paradox Magellan
#95 2019. Szeptember 23. - 21:15:52
0
Üdv!

Találkozott-e már valaki hasonló jelenséggel?
MG5050+K10, vezetékes zónából az összes használva (nem hiszem, hogy ez számít). A központ bizonyos időközönként lefagy és semmire nem reagál. Ma, amikor kimentem csak a TBL villogott a kezelőn. Van hozzá 2 db REM2, azokat is elutasította. Újraindítás után helyreállt a rend, minden ment tovább, ahogy kell. A probléma, hogy ez nem az első eset ezen a helyen. Ti mire gyanakodnátok? (Egyszer azt hiszem villámlás és sűrű áramszünet után produkálta ezt, de ennek már több, mint 1 éve és az is lehet, hogy csak véletlen egybeesés volt)
230 felől jön valamilyen zavar, vagy hibás a központ? Mit próbáljak meg?
Köszi!

Nem elérhető Koram

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Paradox Magellan
#94 2019. Február 02. - 22:03:35
0
Meglett viszont most nem tudom a 2wpgm reléjét működteni rem-2 b-gombjával. A 2wpgm zóna átjelzését használtam eddig, de most bővült az igény. ;D
előzmény: Lacy #93

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox Magellan
#93 2018. Október 14. - 08:14:03
+1
ajjaj ... olvasni kellene



előzmény: Koram #92

Nem elérhető Koram

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Paradox Magellan
#92 2018. Október 14. - 02:40:02
0
Sziasztok,

Lehet, hogy nem ide való az üzenet. SP5500 és RTX3 kiegészítővel hogyan tudok 2WPGM modult installálni?
Nem találtam meg hova írhatnám be a szériaszámát.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Paradox Magellan
#91 2018. Március 19. - 09:37:09
0
Nem biztos, hogy vihar, lehet, hogy pont akkoriban kapcsoltak be valamilyen adótornyot a környéken. Hála égnek 4G nagy adóteljesítménnyel tolja 800Mhz tetején, ami nem előnyös az ilyen eszközöknek, mert egyszerűen elnyomja a jelét.

előzmény: Wineman #88

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re:Paradox Magellan
#90 2018. Március 16. - 16:48:59
0
Sziasztok!

Mg61610-nál hogyan lehet vezetékes zónát hozzáadni? A leírás szerint nem megy. Nullát nyomom hosszan, beírom kódot, de a 095 szekciót nem fogadja el. Ha meg belemegyek a system setupba zóna profilhoz, kiírja, hogy nincs zóna hozzáadva.

Tehát hogy adom hozzá?

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Paradox Magellan
#89 2016. Július 14. - 20:44:37
0
Szerencsére egy újraindítás megoldotta a problémát.
előzmény: Wineman #84

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Paradox Magellan
#88 2016. Július 14. - 10:30:05
0
Üdv!

Ma hívott az egyik ügyfelem, hogy a vihar, áramszünet után a távirányítói (REM2) nem vezérlik a központot (MG5050). Megnézettem vele, a sorszámok benne vannak, mást telefonon keresztül nem akartam vele csináltatni. A rendszert kb. 3 hete adtam át, szóval vadi új, szerintetek mi lehet a baja?
előzmény: vlezlee #83

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Re:Paradox Magellan
#87 2014. Szeptember 25. - 10:13:45
0
Nos, a helyzet a következő. Van új trafó. Ennek már kedvezőbbek az adatai, de még mindig magasak egy kicsit.
A központ mit sem javult, ergó ha úgy indítom ahogy kell, nem látja az akkut. Ha először hálózatra csatlakoztatom, majd akkura az Aux-on 10,3 volt jelenik meg. Viszont, ha leveszem hálózatról, de rajta hagyom az akkut és vissza teszem a hálózatra, akkor majd 13 volt jelenik meg az auxon. Természetesen az aksit nem tölti (töltőfesz nincs 13 volt), de így nincs akku hibajelzés. Csakhogy működés sincs. Hiába hagyom rajta az akkut, tehát imitálok egy áramszünetet, a rendszer "kialszik", semmi jele nincs működésnek, sehol nincs feszültség, de újra indítás után ott marad az auxon az akku feszültsége. Nem 10,3 lesz ott, hanem az akku feszültség értéke.
Gyanítom ez a panel elhalálozott...

Gondolkodtam segédtápon is, de az sem játszik, mivel nem fut a rendszer az aksiról, hiába tölti a segédtáp...

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!