Szerző Téma: Dyndns probléma  (Megtekintve 11559 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Dyndns probléma
#13 2019. Augusztus 14. - 09:46:35
0
Egy nagyon hasznos oldal, amikor szétszivat a winfos DNS cache és már kihullott az összes hajad, mert nem érted, hogy nálad miért nem működik a DDNS: https://dns.google.com  8)

Az egyik megoldás: ipconfig /flushdns  ;)

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Dyndns probléma
#12 2013. Május 22. - 08:30:30
+1
Ha ADSL internet, akkor a router ( ha nincs kimenő forgalom ) pár perc után lecsatlakozik. Nem éred el kintről.
Ha valamelyik belső eszköz használná a netet, akkor újra csatlakozik. Ha újra csatlakozás után új IP-t kap, akkor fog frissíteni, de hiába frissít, ha pár perc múlva megint lebont.

A routerben a kapcsolatot kell folyamatosra állítani.
A másik lehetőség: Én a DVR ben szoktam 5 percre állítani a frissítést. Így nem engedi lebontani a kapcsolatot.

Egy tapasztalat: Mióta fizetős a dyndns, azóta nem nyafog semmiért, lehet 5 percenként frissíteni, de lehet 2 havonta is, nem tilt érte, nem figyelmeztet.



előzmény: KPeti #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Dyndns probléma
#11 2013. Május 22. - 08:21:35
0
Bármilyen routerrel megy (ami ismeri a dyndns.org-ot)! Én oda regelek minden ügyfelet, úgyhogy azóta is megbízhatóan működik. ;)
előzmény: Lacy #2

Pár napja bevezették, hogy az ingyenes ügyfeleknek havonta egyszer be kell lépni a webes felületen, de jó magyar szokás szerint majd erre is kitalálunk valami okosságot...  ;D
Idézet
SLA Update For Dyn Non-Paid Users

Starting now, if you would like to maintain your free Dyn account, you must now log into your account once a month. Failure to do so will result in expiration and loss of your hostname. Note that using an update client will no longer suffice for this monthly login. You will still continue to get email alerts every 30 days if your email address is current.

We understand that the possibility of resulting service interruptions may be frustrating, so we are offering a transition upgrade offer to VIP status (Dyn Pro) for just $10 USD for the first year. Under this status, login will not be required and service will remain uninterrupted for an entire year.

Here's how you get this done in two easy steps:
1) Log in to account.dyn.com.
2) Click here to add the Pro service to your cart at the $10 VIP rate.

előzmény: eXtra #9

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Dyndns probléma
#10 2013. Május 21. - 09:59:26
0

Tudomásom szerint a dyndns kimondottan útálja , ha sűrűn zaklatják. Mivel a kialakítása olyan, hogy a userek küldik az aktuális IP címüket, így ha sokan sokszor küldöznek, agyonterhelik a  servert, így aki sokat irkál, azt egy időre pihibe teszik. (Szoktak róla e.mail értesítést is küldeni.)
Ez így igaz! Ezért a régi routerekre érdemes újabb firmwaret feldobni, mert azokban már a frissített dyndns kezelés van, amivel már nem nagyon lehet kitiltást előidézni!

Valószínű, ha a 4 órás frissítést állítod be, megszűnnek a gondjaid/gondjaitok.
előzmény: KPeti #1

A 4 órás frissítés szerintem még határeset...  ::)


előzmény: klaci #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Dyndns probléma
#9 2013. Május 21. - 09:51:45
0
ja trükk
van olyan router amibe bármit be lehet írni, a dyndns helyett, pár helyen sikerült a dlinkddns-t bejegyezni és működött is, de lehet hogy mostanában már csak a dlink cuccokat ismeri fel.
Bármilyen routerrel megy (ami ismeri a dyndns.org-ot)! Én oda regelek minden ügyfelet, úgyhogy azóta is megbízhatóan működik. ;)
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Dyndns probléma
#8 2013. Május 19. - 22:02:08
0
Azt hiszel amit akarsz. Én a leírtakat tapasztaltam, nem elképzeltem.
előzmény: Abandika #7

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Dyndns probléma
#7 2013. Május 19. - 21:48:36
0
Szia klaci!

Igen azért irtam lehet fikció.
eyek syerint igen.

Viszont a dynszerveres gondot nem tudom elképzelni ezek a dolgok szimplán routerfüggők,(ritkán szolgáltató) nem hiszem, hogy egy p4 es gép a dns fordító és egy rackben foglal helyet:-))

Ajánlom a ciscot a Zyxelt a netgeart gondnélkül csinálják a dolgukat:-))

előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Dyndns probléma
#6 2013. Május 19. - 21:43:00
0
Szia Abaandika!
Kérlek ne kreálj városi legendákat. Azért mert a magyar és az angol billentyűzeten máshol vannak elhelyezve, nem fog a két karakter összekeveredni, mivel ASCII kódjuk nem változik.
Akkor tudsy kavart okoyni, ha menet k0yben 'tv'ltod a billentz-yetet magzarr=l angolra.
De miér tennél ilyet?  :)  Viszont az 'y' akkor is 'y' , a 'z' meg 'z'.
előzmény: Abandika #4

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Dyndns probléma
#5 2013. Május 19. - 21:31:42
0
Szia!
Tudomásom szerint a dyndns kimondottan útálja , ha sűrűn zaklatják. Mivel a kialakítása olyan, hogy a userek küldik az aktuális IP címüket, így ha sokan sokszor küldöznek, agyonterhelik a  servert, így aki sokat irkál, azt egy időre pihibe teszik. (Szoktak róla e.mail értesítést is küldeni.)
Valószínű, ha a 4 órás frissítést állítod be, megszűnnek a gondjaid/gondjaitok.
előzmény: KPeti #1

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Dyndns probléma
#4 2013. Május 19. - 21:21:48
0
Szia Peti!

Tökre új vagyok és keresek a gondomra hibát és belefutottam a tiédbe.
Pont ilyen gondom volt egy dyn átirányítással T-homesos hálózatban.
Egy régi Linksys WRT54G router volt porondon, belőttem az irányítást succesfull és kb 30 perc után nem lehetett elérni a kamerákat, csak akkor ha egy gép vagy egy eszköz folyamatosan fent volt a neten(nem a router)!!!:-((
A szolgáltatók többsége 30 napig ad neked egy IP-t ha ki kapcsolod ha resetelsz ha kábelt vágsz, én is szenvedtem vele rendesen majd vettünk egy Netgear routert és azóta gond nélkül elérem a rendszert.
Egy tippem lenne azért esetleg próbáld meg mávégződésű egyszerűbb domaint létrehozni mondjuk.info

Nekem a tapasztalatom az, hogyha Y-Z s domaint hozok létre akkor összekeveredik, lehet ez csak fikció de a tengerentúlon is játszik az Y-Z cseréje!!:-))remélem tudtam segíteni!

Ki a net szolgáltatód?
A DVR-en a fix IP-n kívül belőtted az elsődleges másodlagos DNS-eket??


előzmény: KPeti #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!