Szerző Téma: A szakma kiváló művelői  (Megtekintve 7338 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:A szakma kiváló művelői
#19 2015. Június 15. - 09:56:18
+1
Kisflex, szerelőnyílás, kábel kihúz, régi szirénára meg lemezcsavarral új sziréna  ;)
előzmény: handras #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:A szakma kiváló művelői
#18 2015. Június 13. - 21:24:51
0
Ez se mindíg segít, soknak szélesebb a fal felé eső része, mint az eleje....
előzmény: qncogo #16

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:A szakma kiváló művelői
#17 2015. Június 13. - 14:49:13
+2
Kedvenc részem mikor hív az ügyfél, hogy mikor tudnék menni, mert szigetelik a házat kívülről és útban van a sziréna.
Mondom mikor szigetelik?
Most!!! és most értek oda ahol a sziréna van...
mondom jövőhét csütörtök felé
Jaj de ma kedd van !!!
Eeegen nekem meg temérdek dolgom.
Mondom még ilyenkor hogy tegnap találták ki a szigetelést?
Nem már hetek óta több ajánlat meg ilyesmi.
És mondom egyik seggfej szigetelőnek sem volt annyi esze, hogy akkor mikor ott járt felmérni (sziréna ugye akkor is ott volt a helyén) hogy előre szóljon?
Hát nem, most hogy valóban útban van lett sos fontos..
Hát ez szopás ugye.
Ilyenkor amúgy ha épp belefér az időbe, kb 3x-os áron el tudunk menni megmenteni  a dolgokat,. és persze nyomatékosítjuk, hogy a felárat vonja majd le a végén a remek szigetelős szakiktól
előzmény: qncogo #16

Nem elérhető qncogo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:A szakma kiváló művelői
#16 2015. Június 13. - 11:23:30
0
  A hiba nem a festő munkájának minőségében van, az biztos!
 Azt, hogy a festő nem ért a riasztóberendezésekhez, vagy az elektromossághoz, az nem kérhető rajta számon. Sajnos a felhasználók nem gondolnak arra, hogy ilyen munkálatok esetleg problémát okozhatnak később a riasztó működésében, illetve majd a karbantartáskor, javításkor elkerülhetetlen "rombolást" kell majd tudomásul venniük emiatt.
Biztosan sokan találkoztatok a ház homlokzatán, az utólagos hőszigetelés kapcsán akkurátusan "beépített" kültéri hang-fényjelzővel. Gond, ha oldalra nyíló a sziréna! Az akkumulátor cseréje itt csak a  vakolat megcsúfításával lehetséges, vagy új sziréna felszerelésével, az aprólékosan "kivésett" régi helyére.
Ezt megelőzendő, én a frontálisan levehető fedelű szirénákat favorizálom.
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:A szakma kiváló művelői
#15 2015. Június 12. - 13:39:24
+1
:Off
Ja, hogy nem a szemem szar, hanem a napszeműveg előtétem... :-)
:on 
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:A szakma kiváló művelői
#14 2015. Június 12. - 08:36:15
+1
Erre a festő mentalitásra csak annyit, h folytonosan a munkaügyi központ egy ügyintézője szavai csengenek fülembe ...

Annak kapcsán voltam bent, hogy forrasztani jól tudó embereket, lehetőleg nőket vegyek fel (mert ők szebben és türelmesebben tudnak forrasztani). Előadó azt mondta: reménytelen. Mert amely szakmunkás aki szeret, akar és tud szépen és jól dolgozni, az már évek óta 4-5x-ös bérért dolgozik nyugaton, az alja meg maradt itt, kik nagy részétől meg csak a hajam fog kihullani ... Így ugyanazok a festők, víz-gáz szerelők, villanyszerelők, stb keringenek a rendszerben, mert elhelyezkednek valahol és max. 1 hónapon belül kirúgják őket és régi ismerősként visszakerülnek ugyanoda, vagyis a munkaügy központ adatbázisába ...  :(

Nem nagyon hittem neki ... de mexívtam és saját bőrömön tapasztaltam az előadó igazát ...
Legalább megláttam, hogy kell a napi 8 óra munkaidőből 4-et sumák módon faszbúkon lógni a folyton töltőn lógó telóval, majd 2 órát zabálni és wc-zni, a maradék 2 órát pedig úgy dolgozni, h szinte minden ment ki a kukába ... arról nem is beszélve h kedvenc spec. autós Polaroid napszemüvegemet (mely úgy van polarizálva, h óra és műszerfal kijelzői is olvashatók vele) azóta sem találom ... :(


előzmény: SLC #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:A szakma kiváló művelői
#13 2015. Június 12. - 08:04:58
+1
Jelenség:

PIR random jeleggel érzékel, hol csak közel, hol csak távol.
Mindez festés után.

Eredmény:
Vékony átlátszó siloplaszt réteg a lencsén  ???
Picit belenyúlt az optikába  ;D

Csodás szakma ez a piktorság  ;)
előzmény: Szilco #11

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:A szakma kiváló művelői
#12 2015. Június 11. - 21:08:24
0
Csodás....  :P :o
előzmény: Szilco #11

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:A szakma kiváló művelői
#11 2015. Június 11. - 17:02:05
+1
Ez a csodálatos szakember műve csak azért kerül ide, mert a látvány alapján érinti a biztonságtechnikát.
Ilyenkor elgondolkodom, hogy amikor a paraszt rakta fel a szegélyt, nem gondolt arra, hogy szólni kéne a gazdának, hogy rakassa lejjebb az infrákat? Viszont szépen körbe szilózta!!!  :o

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:A szakma kiváló művelői
#10 2015. Június 03. - 19:21:51
0
No comment!!!! :o
előzmény: mormogipapa #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!