Szerző Téma: Komoly kérdések a feltöltőkártyák körül - Ezt tervezi a hatóság  (Megtekintve 11724 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nem teljesen a témába vág, de egy külföldi barátom kérdezte, hogy a múlt hétvégi hungaroringi versenyre nem tudnék-e intézni neki mobil internet SIM kártyát, hogy a levelezését, meg a hivatalos dolgait tudja intézni (nem videókat akar nézni). Vettem neki egy vodás feltöltőkártyát (csak adat) 1GB-nyi feltöltéssel.
Az üzletben azt mondták, hogy rajta van az 1GB, nem kell csinálni semmit, csak berakni és használni. Kb. fél órát használta, amikor leállt a rendszer és azt az üzenetet kapta, hogy a forgalmi keret 80%-át felhasználta.
Az online ügyfélszolgálat nem működött rátölteni nem tudtunk.
Én egész hétvégén használtam az T-Mobilos előfizetésemhez feltöltött 1GB-ot és még mindig van belőle.   

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Én úgy tudom, hogy végezhetsz adategyeztetést felhatalmazás ellenében.
előzmény: eXtra #28

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ügyfél hív, hogy elb*szott fél napot a telenorral és hiába mondta el nekik, hogy csak szerelő tudja kivenni a szivattyúvezérléseiből a sim kártyákat (tanyás környezetben termel a világ végén), ezért ez nem járható -ill. költséges- út, de elhajtották melegebb égtájakra és kötötték az ebet a karóhoz, hogy csak úgy tudnak adatot egyeztetni, ha bemutatja a sim kártyákat. A kártyákat az ügyfél vette és az ő nevén is vannak...  :-[ 

Ha az ügyfél átküldi nekem a szükséges adatokat, szerintetek elintézhetem az adategyeztetést a nevében?  :-X

Elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
nem szeretnék mélyen belemenni a politikázásba, de anno mikor 2 dominós kártya volt a nejem nevén, akkor a 3-ik vásárlását simán megtagadta a Trémob
más névre tudtam venni csak
ezek után úgy óvattal érdeklődöm, tudom költői  a kérdés, d ehogy a pi.. mpós lótápba sikerült valakinek a nevére százezer darabot megvenni???

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Amikor sikerült rávennem a kapunyitós ügyfelet, hogy ő csesszen el órákat a mobilszolgáknál, akkor én is mindig rátestáltam ezt a feladatot, de elfoglalt ügyfeleknek eddig megrendeltem a kártyát online és ingyé kihozta a futár. A jövőben rendelünk külföldi simet vagy hazait intézzen magának az ügyfél!  :'(

Nagy nehezen átverekedtem magam a hangmenükön és sikerült az adategyeztetős csoportot elérnem, de a BM adatbázisa túlterhelt, azért a srác csak felvette az adatokat, aztán egyszer csak kiküldik az elfogadó sms-eket (az én telefonszámomra). Egy röpke óra alatt sikerült elintéznem 1 számot online (a többit már nem engedte kiválasztani), a másik ötöt meg telefonon...  ::pa::
előzmény: vg #25

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Valami hihetetlen modon orulok, hogy ugyfeleim donto tobbsege tavfelugyeleten van, az az 5-10 aki SIM-es az meg mind maganak intezte a kartyajat ;D :o .
előzmény: eXtra #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A telekommal küzdök, de egyelőre nulla sikerrel. ::gun::  A weboldalukon azt írják, hogy riasztóban lévő sim kártya esetén hívjam a 0680630045-ös számot, de ott csak sms-t lehet kérni az adott számra és emberrel nem lehet beszélni...  ::fejel::

Ha valakinek sikerült már a telekomnál online vagy telefonon "adatot egyeztetni", az legyen szíves ossza meg az ügymenetet, mert nekem a tököm kivan már velük!  ::hala:

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az osztályvezető azt mondta: jellemzően négy havi összesített adat alapján, ha azt észleli a szolgáltató, hogy a forgalom – legyen az hívás, vagy adatforgalom – nagy része nem Magyarországon zajlik, akkor figyelmeztet, majd ha két héten belül nem észlel változást, akkor felárat szabhat ki.

A megcsörgetős kapunyitókon pl. nincs forgalom, ezért szerintem a külföldi SIM a bekaphatják kategóriába fog esni...  ::pattog:: 

Amúgy akinek van Angliában ismerőse (minden tizedik magyar ott van, úgyhogy ez nem lesz kihívás...), az küldessen haza ingyenes angol SIM kártyákat vagy rendeljen karosszékből (pl. ebayről), a felcsúti kertitörpe pedig nyugodtan nyomhatja tovább a kamu terrorelhárítósdi dumáját!  :P
előzmény: L. Pásztor #22

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Na erről beszéltem:  http://inforadio.hu/gazdasag/2017/06/02/uj_vilag_koszont_be_ket_het_mulva/
És a szlovák szolgáltatót nem fogja érdekelni, h hol használják a prepaid kártyáját ...  :)
A Tököm, a Televan meg a harmadik ezután hiába fog pattogni, h itt használják a kinti kártyákat ...


előzmény: pattila #21
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 02. - 10:29:08 írta L. Pásztor »

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Én mindig azt mondom, hogy Trianon túl kegyes volt. Ennyit sem kellett volna meghagyni... inkább csatolták volna Ausztriához. :P  Legalább akkor most nem lenne SIM mizéria, meg egy kicsit jobban élnénk
előzmény: L. Pásztor #20

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!