Szerző Téma: Teletek adatkábel  (Megtekintve 2657 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Teletek adatkábel
#4 2014. Március 11. - 14:15:48
0
Az 100% hogy MAX232-klón, mert mellette a jellegzetes 4 db 100nF (vagy nagyobb) 0805-ös méretű SMD kondi.
Igen, MAX232-t láttam benne.

Mivel a csati csak 6 pólusú, így a táp, föld, Tx, Rx mellett csak az egyik pár lehet visszakötve.
A képen lehet nem jól látszik, de két eret elvágtak (sárga, fehér) a D-sub kábelszorító után, ezért csak a többi 4 megy a nyákra!
előzmény: L. Pásztor #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Teletek adatkábel
#3 2014. Március 11. - 13:18:08
0
Az 100% hogy MAX232-klón, mert mellette a jellegzetes 4 db 100nF (vagy nagyobb) 0805-ös méretű SMD kondi.
A kérdés inkább az, h az RTS-CTS és DSR-DTR "visszakötésből" mit használnak.
Mivel a csati csak 6 pólusú, így a táp, föld, Tx, Rx mellett csak az egyik pár lehet visszakötve.
Panelen könnyen visszafejthető ...
előzmény: padisah #2

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Teletek adatkábel
#2 2014. Március 11. - 12:22:55
0
Nem látszik az IC típusa, de innentől kezdve biztos vagyok benne, hogy egy sima RS232-TTL szintváltó van benne, ami a riasztó panel 12 V-jából kapja a tápfeszültséget. Innentől ujjgyakorlat. Ha igaz, 2-3 héten belül lesz egy ilyen központom leszerelve, de nekem egyrészt van ilyen kábelem, (most nem szedném szét, hogy megnézzem az IC típusát) másrészt nem akarok vele kísérletezni, mert ezzel a típussal nem akarok foglalkozni.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Teletek adatkábel
#1 2014. Március 11. - 11:51:53
0
ProsTE

Teletek:
[smg id=52 type=album]

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!