Szerző Téma: Laikusok kérdései  (Megtekintve 12199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Laikusok kérdései
#45 2015. Május 05. - 20:41:33
0
Igen, mindkettő Paradox DG55-ös infra
előzmény: czegany #44

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Laikusok kérdései
#44 2015. Május 05. - 19:12:19
0
Jáj! Benéztem, igazad van, a felső képmél a asszittem jobbról van az NC, mert ugy viszont jó lenne, automatice úgy néztem.
Bizos, hogy ugyanaz a két panel, és jobbrol van mindkettőbe a tamper?
előzmény: KBela #39

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Re:Laikusok kérdései
#43 2015. Május 03. - 17:36:12
0
Paradoxnál az érzékelő riasztásreléjével párhuzamos ellenállás (DEOL) 1k
a soros/szabotázs ellenállás (EOL) 1k
zóna duplázásnál a 2. érzékelő DEOL ellenállása 2,2k

Fogalmam sincs, hogy miért volt benne 2x2,2k
előzmény: mormogipapa #42

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Laikusok kérdései
#42 2015. Május 03. - 16:41:44
0
Bocs, ezt most nem értem, mind 2 infrába és a nyitásba is 2,2k ellenállás volt hova kellet volna 1k?
előzmény: KBela #41

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Re:Laikusok kérdései
#41 2015. Május 03. - 16:03:13
0
Ha SP5500, akkor max. az egyik ellenállás lehetett 2,2k a másik 1k volt.
Gondolom nem volt bekapcsolva az EOL ellenállás.
Töltsd le az SP telepítői leírást innen az oldalról, az alapján mennie kell.
előzmény: mormogipapa #40

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Laikusok kérdései
#40 2015. Május 03. - 11:48:59
0
Sp5500 központ van fönt 4 infrával + 1 nyitással, minden eszköz külön van kábelezve. Az 1. infra tamper com. a központ zónára, a vonal com. a com-ra. A 2. infra vonal com. a központ zónájára, a tamper com. a com-ra. Nem tudom hogyan volt programozva, mikor oda mentem már le volt kapcsolva, a tulaj mondta hogy rendbe működött, nekem kell majd bővíteni, valószínű csinálok egy resztett a központon.  Esetleg valakinek van jegyzete vagy valami irodalma a riasztó szerelésről és megosztaná velem nagyon megköszönném 
előzmény: KBela #39

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Re:Laikusok kérdései
#39 2015. Május 03. - 09:38:36
0
Már bocs, de hogy lenne ugyanaz? Az első esetnél riasztáskor keletkezik szakadás és szabotázsnál növekszik az ellenállás.

Egyértelműen a második verzió a helyes DEOL lezárás. 2,2k ellenállások mellett a központ a következő értékeket figyeli:
szabotázs: szakadás, rövidzár
nyugalmi állapot: 2,2k
riasztás: 4,4k

Az, hogy az első miért nem okozott hibát több verzió okozhatja, szükség lenne a központ vezetékeinek berajzolására is. (rossz lezárástípus programozása, be sem volt kötve, úgy volt bekötve, hogy a központ folyamatosan 2,2k-t látott, stb.)
előzmény: czegany #38

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Laikusok kérdései
#38 2015. Május 03. - 09:25:09
0
Hi!
A két bekötés tök ugyan az.
Az NC-vel párhuzamos az egyik ellenállás, és a hurokban van egy sorba kötött tag is.
Ez a DEOL!
Csa abban különbözik, hogy a zónabemenetet az nc-ről, vagy a c-ről viszed.
előzmény: mormogipapa #37

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Laikusok kérdései
#37 2015. Május 01. - 17:38:08
0
Helló. Állítólag nem volt kikapcsolva, le skicceltem hogy voltak kötve remélem ki vehető nem egy műszaki rajz. Most kezdtem komolyabban riasztóval foglalkozni eddig csak elvétve csináltam, de tudtommal a 2. megoldás a helyes de érdekelne a szakik véleménye erről köszi
előzmény: vlezlee #36

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Laikusok kérdései
#36 2015. Április 30. - 19:26:12
0
A szabotázs véletlenül nem volt kikapcsolva?
Mert az első esetnél ha jól veszem ki az írásodból (egy rajz beszédesebb lenne), akkor a relé szabotázst kapcsolgatott és a szabotázskapcsoló jelzett volna zónaként.
előzmény: mormogipapa #35

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Laikusok kérdései
#35 2015. Április 29. - 20:02:18
0
Találkoztam ma egy érdekes dologgal miközben bontottam egy paradox rendszert. DG55 infrák, 1. infra úgy kötve, hogy az ellenállás (2,2 kiló) közös lába a tamper nc, a kettő üres láb egyike a tamper com oldalára, a másik láb a vonal nc-re. A másik infránál a közös láb a vonal nc, a kettő üres láb egyike a vonal com-ra, a másik a tamper nc-re. Állítólag rendbe működött, nem volt hiba a többit nem szedtem szét. Kérdésem az, melyik a helyes, köszi

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Laikusok kérdései
#34 2015. Április 22. - 19:19:37
0
Vagyonvédelmi rendszerszerelői tanfolyam indul május elején . várunk még jelentkezőket.[/size]
Érdeklődni és jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:
[size=0px]http://www.oveges.hu/[/size][size=0px][/size][size=0px][/color]FELNŐTTKÉPZÉS ELÉRHETŐSÉGEI
Oktatásszervező:
Kapás István - kapas.istvan@oveges.hu
061/246-1579/ 129 mellék
[/size]
előzmény: Celithrandil #33

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#33 2015. Április 22. - 13:38:29
+1
Én köszönöm:)
előzmény: handras #32

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Laikusok kérdései
#32 2015. Április 21. - 20:41:55
0
Köszönjük! :-)
előzmény: Celithrandil #31

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#31 2015. Április 21. - 13:38:02
0
úgy érzem feladom:) Nincs benne ennyi.

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Laikusok kérdései
#30 2015. Április 21. - 10:59:06
+2
Amennyiben csak kóddal akarsz bemenni, csináltass egy rácsot a bejárati ajtó elé és abba csapzáras elektromos zárat tegyél, az ajtóra meg síkmágnest. De egyszerűbb, ha veszel egy beépíthető széfet és bevésed az ajtó mellé a falba, ott a kód, benne meg elhelyezed a kulcsokat :)
Viszont, ha több pontos záras az ajtód sem kilincset, sem rezgőnyelves zárat nem tud cserélni, használni, nem tudom, ez szóba került-e már.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Laikusok kérdései
#29 2015. Április 20. - 18:53:33
0
Kétségtelen, hogy ezek nem a low cost kategória tagjai 8)
Viszont ha belerúgnak egy ilyennel szerelt ajtóba, netán pajszerral esnek neki, akkor nem feltétlenül a zárnál fog engedni először.
Míg egy pajszer és egy natúr mágneszár nem egy ligában játszik. Vegyél le egy takarólemezt, és nézd meg mi van belül. Egy pici bilivas tartja zárva az egészet....

De mondtam, ahogy érzed.
Ha a bejárati ajtó zsanérjai, üvegezése, tokozata, lapja vagy rögzítése közül bármelyik harmatos, akkor kár a gőzért. És még persze ki is emelhetik az ajtólapot. (még mindig gondolkozhatsz csapzárban, blokkzárban mint átmeneti kategória)
Node ha esetleg az az ajtó mondjuk olyan 150 ezres vagy afölötti és tényleg benne van anyag, akkor gyártasd már jóra...
előzmény: Celithrandil #28

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#28 2015. Április 20. - 13:58:50
0
egészen baráti kis kilincsek vannak itt 350ezerért:)
előzmény: vg #25

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#27 2015. Április 20. - 13:54:18
0
elcsesztem a szombatot és a vasárnapot is. hívlak, sry.
előzmény: Lacy #23

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Laikusok kérdései
#26 2015. Április 18. - 20:28:14
+1
Nem is értem, hogy a T. Kollégák hogyan veszik a bátorságot, hogy egy bejárati ajtó zárása esetében egyáltalán sima elektromos zárról (rezgönyelvről) beszéljenek....
előzmény: vg #24

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Laikusok kérdései
#24 2015. Április 18. - 20:05:56
+1
Szerintem előbb gondolkodj mielőtt ostobaságot csinálsz!
Egészen biztosan egy mágneszárra akarod bízni a bejárati ajtódat uszkve 260kg-os teherbírással? Vagy esetleg elrondítanád az ajtót 2-3 többszáz kilós síktapadóval?
Ugye ez butaság?
Akkor ne gondolkodjál 20-30eFt-os dolgokban egy családi ház bejárati ajtajánál.
Szerintem. De tedd ahogy érzed.
 :o
előzmény: Celithrandil#1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Laikusok kérdései
#23 2015. Április 18. - 19:17:42
+1
Azt a fajta elektromos zárat ami olcsó és a biztosítók pl elfogadják a 2 db minimum kettőre zárható zárrendszer helyett azt vagy 100 ezres tételben mérik vagy még nem találták fel.
Olcsón a kulcsot kiváltó elektromos zárrendszert még én nem láttam ami persze nem jelenti azt, hogy nincs

(amúgy meg jólfelhítál) :)

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#22 2015. Április 18. - 16:35:40
0
Egyrészt nem adok senkinek se kulcsot, másrészt ehhez feltételezni kell, hogy akkor hagyom el a kulcsom mikor a szomszéd otthon ül:)
előzmény: mot #21

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Laikusok kérdései
#21 2015. Április 18. - 16:26:23
+2
És ha mondjuk a szomszédnak, rokonnak, közel lakó kollégának, stb. adnál egy pótkulcsot? Azt hiszem ez a legköltséghatékonyabb megoldás.  :D Mivel írtad, hogy van riasztód, így az a veszély sem fenyeget, hogy bemennek hozzád, mert kódot meg nem adsz nekik. Pontosabban attól nem véd, hogy bemenjenek, de legalább tudni fogsz róla...

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#20 2015. Április 18. - 16:09:39
0
Igen, mint írtam, szükséges hozzá egy (ha lehet szünetmentes) tápegység. Jobb, ha a riasztótól független.
előzmény: Celithrandil #19

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#19 2015. Április 18. - 15:19:19
0
szakember itt nem fog játszani, anyagi és friss építési okokból, tehát egy frissen épülő előszobába kell a cucc, tehát ha már megvan a megfelelő rendszer akkor beépítésre kerül a falba úgy ahogy kell és az ajtót is ennek megfelelően lehetne kiválasztani.  Gondolom még táp is kell hozzá. Vagy esetleg az egészet rá lehet kötni a riasztó szünetmentesére?
előzmény: Szilco #18

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#18 2015. Április 18. - 15:10:58
0
Nem lehet komplett rendszereket kapni, mivel minden eset más és más. Mindig az adott helyszín, igény és lehetőség határozza meg, hogy mit használunk és hogyan kerül beépítésre.
Itt jön be a találóan létrehozott "Laikusok kérdései", hogy ezek a rendszerek nem laikusoknak valók, hogy összerakják. Egyszerűbb lennem, hogy odahívsz 1-2 közeli szakembert, kérsz tőlük egy-egy ajánlatot és kiválasztod közülük a legszimpatikusabbat. Ha rendes a szakember, akkor az anyagáron kívül csak a munkadíjat számolja fel és megcsinálja normálisan levéve a gondot a válladról.
Pl. azt a mágneszárat be kell vésni az ajtóba szakszerűen, diódát kell rakni rá. Ha fém vagy műanyag ajtó van, akkor abba is be kell rakni a zárat. A szünetmentes tápegységet is ki kell számolni, hogy mekkora kell.
A legtöbb kódzárhoz nem kell semmi spéci eszköz a programozásához, így az valószínű, hogy meg tudnád csinálni, ha van egy kis érzéked hozzá. Ha a többi is megy, akkor nem lesz gond.
előzmény: Celithrandil #16

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#17 2015. Április 18. - 14:42:37
0
ha nem kell spéci eszközt venni a programozásához nem hiszem, hogy nagyon kitolna velem, IT-s vagyok, ha routereket tudtam egyszer konzolból programozni akkor csak nem fog ki rajtam egy zár.
előzmény: Szilco #15

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#16 2015. Április 18. - 14:41:17
0
köszi, de igazából nem vagyok előrébb:) Nem lehet ezekből kész szetteket kapni? Ugye fogalmam sincs, hogy pl ahhoz a kódzárhoz amit javasoltál  pontosan miket kell még venni és milyeneket:(

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#15 2015. Április 18. - 14:16:31
0
A programozása kicsit komplikált, mielőtt megveszed töltsd le a használati utasítását, hogy fog-e menni. :)
előzmény: Szilco #14

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#14 2015. Április 18. - 14:13:11
0
Neten rendelhető dolgokat nem ismerem, abban nem tudok segíteni, mert sok féle terméket árulnak, ami lutri a legtöbb.
Esetleg nézz körül a Delton honlapján (az akár még közel is lehet neked és kiszolgálják a végfelhasználókat is). Nézd meg ott a beléptető rendszereket. A soyal termékek elég jók és kedvező az áruk is. Ott össze tudod válogatni, hogy mi kell a rendszerhez és még postázzák is, ha azt jobban szeretnéd.
Ez még jó is lehet neked.

Jó nézelődést!
előzmény: Celithrandil #13

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#13 2015. Április 18. - 14:05:23
0
akkor lehet a kártya + kódzár a célszerű, hogy ha ottmarad a kártya akkor is bejussak.  A fő kérdés viszont tényleg az, hogy milyen rendszereket nézegessek és vannak e komplex csomagok, mivel neten kismillió lehetőség van kb a tizenezertől a millióig. Boltokba nem gondoltam menni, mert nem érek rá, tehát neten gondoltam kiválasztani és megrendelni.
előzmény: Szilco #12

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#12 2015. Április 18. - 13:58:31
0
A felsoroltakkal lehet számolni, némi kábellal esetleg vezetékcsatornával.
Természetesen nem árt hozzá némi szaktudás is.
Én személy szerint nem tennék fel kódzárat, mert ha nincs rendesen gondozva (időnként takarítva), akkor előbb-utóbb látszanak rajtuk, hogy milyen gombokat használnak. A kártyás megoldásnak inkább vagyok a híve, biztonságosabb.

Hogy hol nézegesd? Biztonságtechnikai szaküzletekben. Azért kérdeztem, hogy pesti vagy-e, mert Pesten nagyobb a választék ilyen üzletekben.
előzmény: Celithrandil #11

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#11 2015. Április 18. - 13:52:35
0
no ezért kérdeztem, hogy kb össz-vissz mivel lehet számolni és hol/milyen rendszereket nézegessek.
előzmény: Szilco #10

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#10 2015. Április 18. - 13:49:39
0
Természetesen kell hozzá szünetmentes tápegység (aksival), mert áramszünet idején is tudni kell használni. Ezenkívül kell hozzá mágneszár is vagy tartómágnes.
előzmény: Celithrandil #9

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#9 2015. Április 18. - 13:46:20
0
Pest alatt vagyok picivel, de mozgok Pesten sokat. A 6-8ezer az igen kellemes ár. Áramot hogy kapnak ezek? Gondolom aksi is kell valahova meg mágneszár hozzá stb.
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#8 2015. Április 18. - 13:39:45
0
Az ilyen egyszerűbb kódzárak már kb. 6-8 ezer+Áfa ártól kaphatóak, ami kicsit komolyabb, hogy proxy kulccsal is használható (kártya, kulcstartó stb.), azok drágábbak.
Pesti vagy?
előzmény: Celithrandil #7

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#7 2015. Április 18. - 13:33:02
0
itt engem az érdekelne, hogy mi az ami már használható, megbízható és költséghatékony.  Szerintem valamilyen kódzár kellene. Azt szeretném megelőzni ami nemrégiben is történt, miszerint vidéken maradt a kulcs és be kellett törnöm magunkhoz. A kódot nem tudom ottfelejteni sehol. A riasztóhoz nem kapcsolnám hozzá, jó az ha ott külön kell számot pötyögni szerintem. No meg nem is tudom, hogy a Paradox K32LCD mit támogat ilyen téren.
előzmény: Szilco #6

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#6 2015. Április 18. - 13:29:40
0
Sok féle lehetőség van.
- vannak olyan kilincsek, amin számkombináció van.
- vannak az egyszerűbb kódzárak, ahol számokat kell nyomogatni
- vannak, ahol kártyát kell lehúzni vagy kulcstartós proxyt
- vannak az előző kettő kombinációi, ahol lehet számkódót is beadni vagy kártyát lehúzni vagy mindkettőt csináni.
- vannak olyan olvasók, amik riasztó rendszerekhez illeszthetőek.

Nagyon sok féle rendszer van, sok féle áron.
előzmény: Celithrandil #5

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#5 2015. Április 18. - 13:24:38
0
családi ház.
előzmény: Szilco #4

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#4 2015. Április 18. - 13:23:58
0
Lakótelep vagy családi ház?
előzmény: Celithrandil #3

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#3 2015. Április 18. - 13:18:11
0
elnézést, sima bejárati ajtó.
előzmény: Szilco #2

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#2 2015. Április 18. - 13:17:02
0
van e olyan kódos vagy kártyás rendszer

Mihez???
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 18. - 13:22:25 írta Szilco »

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Laikusok kérdései
#1 2015. Április 17. - 21:45:32
0
Sziasztok,

még új belépő vagyok és nem szakmabeli. A kérdésem az lenne, hogy van e olyan kódos vagy kártyás rendszer ami sima otthoni felhasználásra lett kitalálva és az ára is ezt tükrözi. Ha igen mely rendszereket lenne érdemes megnézni és nagyjából milyen anyagárral lehet számolni?

előre is köszi

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!