Szerző Téma: Első számú közellenségünk: a telefon- és internetszolgáltató :)  (Megtekintve 10318 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A feszítőszálas légkábelek magassága közút fölött legalább 5.5 m, de néha kicsit alacsonyabbra sikerül...  ;D
http://www.borsonline.hu/aktualis/hogy-akadhatott-egy-kamionba-egy-legkabel-a-bors-utanajart/154454

Nem elérhető Horisz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Mentést sem árt csinálni a sok munka után mivel a "kedves" ügyfelek előszeretettel reset-elnek és ilyenkor ugrik minden a pppoe adatokkal együtt  ;D Ennek a jellemzője a "nemtom mér,nincs internet se" telefonos hívás  :'(
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ma is belefutottam egy inviteles netbe és sikerült pár órát szopni a qrva adsl routerükkel, mire gatyába ráztam. A 80-as port kiengedve a netre, a webes setup felületen admin/admin gyári login, az eszközben persze minden szanaszét állítgatva...  :'(  Ma megfogadtam, hogy a jövőben mindenkinél rákérdezek, hogy ki az internetszolgáltatója és ahol invitel van, ott egy tizessel több munkadíjat írok az árajánlatba! ::duh::
előzmény: eXtra #9

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A Tibi és a Boci csoki gyártója is szüljön sünt, amiért egyre szarabb minőségű édességekkel árasztják el az országot! A legújabb trükközésük az volt, hogy ugyanazon az áron 100 gr helyett már csak 90-et kapsz, ráadásul a Tibi a kakaótartalmat is csökkentette...

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Evvel nincs is baj. Azért írtam hogy ennek fényében....
Már hiper szuper informatikus géniuszoknak kellene lenni sok helyen. (Próbáltam ironizálni  :)  )
De ehelyett egy port forwarding-ot nem tudnak beállítani.

Viszont én Boci csoki párti vagyok
előzmény: tomat5 #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922

[size=78%]Az 1 byte az 2 db 4 bites nibble.[/size]Igy a Tibicsoki meg 16 byte, azaz 32 nibble (falat) mert a tablat 8x4 fele lehet eltörni...



előzmény: tomat5 #32

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Mai hír az indexen.
http://index.hu/tech/2016/05/07/internet_szelessav_megabit_meres_mbps_hiba_panasz/

Amúgy érdekes hogy van egy pár "telefonos, kábeltv-s" ismerősöm. Ők érdekes módon értelmes szakemberek forrasztó pákával, multiméterrel. Viszont ha kimegyek egy helyre és ott a telefonos emberke ezek közül semmi nincs nála. Volt amikor arra a kérdésemre hogy: Ezek nélkül hogy akartad megcsinálni a telefont?
Válasz: Hát össze sodrom és leszigetelő szalagozom...  ???

És egy kis kép hogy a mai informatika oktatás hol tart 2016-ban. Ennek fényében........
https://www.instagram.com/p/8GQT82KfHA/
előzmény: Lacy #29

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Mint a Főgáz-nál dolgozó hölgy e-mail címe:

gabika@fogaz.hu
előzmény: Lacy #29

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát ja.. a zinformatikus...
állandó probléma, a legjobb, mikor bármi ! telepítéséhez rendszergazda jelszó kell, persze a muksó elérhetetlen, leginkább, pedig én mindig szólok előre, hogy vagy router belépő jelszó kell vagy a rendszergazda
na ennek ellenére 10-ből 8 alkalommal  ez is szopás, bár van amelyik előkerül aztán, de van amelyik soha

 na csak hogy legyen jó napotok egy informatikus vicc :)

 Tisztelt IT csoport!

A mai nap kezdtem a cégnél és már el is készült a céges e-mail postafiókom, köszönöm gyors intézkedésüket! Értékeltem a humorérzéküket, de a kiosztott e-mail cím természetesen nem maradhat. Hogyan képviseljem a céget egy olyan e-mail címmel hogy faszi@cegunk.hu.

Köszi, Farkas Szilárd

Szia Szilárd!

Rossz hírem van, ez nem vicc. E-mail címek generálása automatikusan történik a vezetéknév és a keresztnév első betűiből. És sajnos nincs lehetőség ennek módosítására.
Nekem elhiheted.
Gerendás Cilike már fel is mondott

Üdv. Pintér Csaba
picsa@cegunk.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!