Szerző Téma: kábelhiba  (Megtekintve 10859 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:kábelhiba
#10 2022. Június 01. - 22:28:50
+1
Nincs rosszul blankolva a kábel, erre különösen figyeltünk, megfelelően van tehermentesítve is. Ráadásul ezt vissza is ellenőriztük, sőt most még egy másik kolléga is "lemeózta " a dolgot. kívülről csak akkor kerülhet bele víz, ha nem jó a kábelszigetelés anyaga és mondjuk mégsem teljesen UV álló és a rajta lévő víz belediffundál valahogy. Próbaképpen egy  szakaszon kicseréljük egy talán jobb minőségű (mindenesetre drágább) kábelre, s meglátjuk azzal mit mutat.
előzmény: Wineman #9
« Utoljára szerkesztve: 2022. Június 01. - 22:35:26 írta H. József »

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:kábelhiba
#9 2022. Június 01. - 14:09:32
0
Ugyanezzel a hibával találkoztam, a kábeltípusra nem emlékszem (Powertől vettük). Szerintem a probléma jóval egyszerűbb, mint ami itt fel lett vázolva. Én arra tudok gondolni, hogy a feszítőszál blankolásakor (vagy utána a szélterhelés/valamitől) megsérült a kábel köpenye és az esővíz befolyik rajta. 2 lehetőséged van: vagy javítod a blankolást (szerintem 100%-osan nem lehet), vagy hosszabban blankolod a kábel végét és csinálsz rá vizorrt, hogy ne a csatlakozóba folyjon a víz.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:kábelhiba
#8 2022. Április 30. - 17:16:12
+1
A vízmentes doboz még nem jelenti azt, hogy légmentes is. Sajnos, a legtöbb ilyen kábel belső erei olyan lazán vannak a külső köpenyben, hogy az időszakos hőingás miatt jelentős pára képes lecsapódni a dobozokban, akár magában a kábelben is. és ezt a vizet fel is tudja szívni a kábel.
Röviden, nem sokat érnek ezek, ha nincs olyan szerelés, ahol a kábelek végei nincsenek megfelelően zárva. A dobozokba illik rakni szilikagélt is. Főleg, ha abban olyan a kötés, ami nem 100% vízzáró. Kültéri kameráknál egyes gyártók megemlítik, hogy az IP 67 szerelődobozban  is a vízzáró kötést kell alkalmazni. Jobb kamerákhoz mellékelik is ezt a tömített csatlakozót. 
Ez nem előírás, hogy így kell kell szerelni, de tapasztaltam nem egy esetben, hogy minél nagyobb a doboz, annál hamarabb csapódik ki a pára belül. Routereknél ez nehezebb dió, de ott sem lehetetlen a kintről bejövő kábel teljesen vízmentes csatlakoztatása. A jobb router csatlakozók is IP védettek. Ahol nem ilyen, hanem csak sima RJ van, akkor kell egy rövid patch kábel is, amit tömített, vízzáró toldóval kötünk össze a légkábellel.
Igen, ez elég drága, és időigényes szerelés. De hosszú távon így lehet elkerülni a korróziót a kábelekben.
Vagy géltöltésű kábelt kell használni. Kb. kétszeres ára van a sima kábelekhez képest sajna. De ez 100% nem fog felvizesedni.
előzmény: H. József #7

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:kábelhiba
#7 2022. Április 29. - 01:27:29
0
A kábel két végén lévő doboz az teljesen porszáraz! Az egyik oldalon egy IP védett fémdoboz, benne switch, kivezetéseknél tömszelence. Másik oldalon fém kültéri kamera kötődoboz, kábel végén az IP kamera vízmentes csatlakozójával szerelve. Az igaz, hogy ez elég laza illesztésű kábel, de a kábel két vége vízmentes dobozban van.
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:kábelhiba
#6 2022. Április 28. - 20:31:23
0
Kapilláris elv miatt fel tud szívódni a víz ezekbe a kábelekbe. Létezik géltöltésű kültéri kábel, abba nem fog beszivárogni semmilyen víz. Cserébe kétszer annyi, mint a hagyományos kábel.

Van még egy megoldás, azokat a dobozokat, ahol befut ez a kábel ki kell tölteni szigetelő géllel. Pl. Morek quickgel. Drága de megold minden kültéri problémát, 100% szigetel, erősáramra használják elsősorban, akár komplett doboz is kiönthető vele. Ráadásul újra felhasználható, mert nem köt meg. Direkt nedves, vagy agresszív környezetre van fejlesztve.
Mehet bele kompletten a kötés is, de előtte legyen a csatlakozó és az aljzat összerakva, utána menjen rá a gél. Vízzel természetesen nem oldható, egyáltalán nem viszi le, ez a dolga.
Amit eddig ilyennel töltöttünk ki, az olyan, mintha új volna.
előzmény: H. József #5

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:kábelhiba
#5 2022. Április 26. - 20:58:19
0
ez egy 2020 őszén átadott rendszer és az első probléma talán egy év után jelentkezett, de nem kifejezetten a téli hideg időben. És az is furcsa, hogy csak a kábelek egy részét érinti, de például az ugyanott végződő és ugyanolyan nyomvonalon futó tartalék kábelek egyikét sem, azok teljesen szárazak. Arra is gondoltam, hogy a POE módú táplálás miatt valamelyest melegedhet a vezeték és az éjszakai hidegben a burkolat lehül, a benne levő levegő pedig a burkolaton lecsapódik. De ez csak ötletelés, igazából érdekelne valaki tapasztalt e már ilyet és mi lehet a megoldás.
előzmény: kero #4

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:kábelhiba
#4 2022. Április 25. - 19:52:38
0
Gondolom a switch pont fűt annyit...Érdekes lenne megnézni, hogy csak télen van-e ez a jelenség.
előzmény: H. József #3
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 25. - 19:58:06 írta kero »

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:kábelhiba
#3 2022. Április 25. - 18:25:34
0
Igen erre gondoltam én is, csak furcsállom, mert a switch felőli dobozban kb 40 cm vezeték van és a dobozban nincs is fűtés, mert ipari switch van benne. A hőmérséklet tulajdonképpen ugyanannyi benne, mint a szabadban. Azt se értem, hogy jut el a víz a kamera felöli oldalra, ami 60 méterre van, és hát ugye a kábelnek van belógása is. De lehet ez okozza amit írsz.

előzmény: kero #2
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 25. - 18:28:38 írta H. József »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:kábelhiba
#2 2022. Április 25. - 01:19:11
0
Hát, csak egy ötlet: a PoE switch felöli oldalon a melegebb levegő bejut a külső szigetelés alá, és a kábel szabadtéri részére érve lehül és kicsapódik.

előzmény: H. József #1

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
kábelhiba
#1 2022. Április 24. - 20:06:08
0
Üdv Mindenkinek!

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy az alábbi típusú kültéri feszítőszálas UTP / FTP légkábel belsejébe víz kerül és a kábel végén lévő csatlakozásokat idővel szét eszi? A kábel mindkét vége teljesen vízmentes szerelődobozban, onnan nem folyhat bele víz. Egyik vége POE switch-en, a másik vége az IP kamera lezárt vízmentes csatlakozójában végződik. Ha levágom róla a csatlakozót, percekig csöpög belőle a víz. A kábelen sérülés nem látszik sehol, de több kábelnél ( 30-60 méter hosszóságúak) is van ez a jelenség. Mi okozhatja a problémát?





 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!