Szerző Téma: Rovarok elleni védekezés  (Megtekintve 1895 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Rovarok elleni védekezés
#6 2016. Június 01. - 22:25:13
0
Haaaat ... az a 25kHz kicsit sok ám. Ha erre jarsz csinalhatunk egy hallas vizsgalatot ... :)
De elore bocsatom, ha +20dB mellett meghallod mikor inditom a 16kHz-et, meghivlak egy ebedre is.
Negyven evesen az atlagember mar HiFi mercevel merve suket mint ágyú, ugy 12-14kHz kornyeken megszunik a vilag.... persze husz ev alatt meg minden tokeletesen mukodik ... es nem csak a fulunk ... :)

A piezonak pedig gyakorlatilag 0 az alharmonikusa, hangfalaknal persze egesz mas a helyzet.


előzmény: eXtra #5
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 01. - 22:31:07 írta L. Pásztor »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Rovarok elleni védekezés
#5 2016. Június 01. - 20:37:19
+1
Valahol olvastam 1szer h 20-25kHz körüli apró fütyülőt (piezo) tesznek fel, megy pl. 12V-ról, pár mA-t eszik, halkan szól és nem zavar kutyát-macskát, embert meg végképp nem.

Engem viszont piszokul tudnak zavarni ezek a zümmögő micsodák!  Elvileg nem is hallhatnám, de mégis...  8) Talán nem tökéletes az oszcillátoruk és sugároznak más frekin is, vagy a piezo rezonál máshol is, nem tudom, de mocsokul tud idegesíteni.  ::)
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Rovarok elleni védekezés
#4 2016. Június 01. - 18:45:59
0
Valahol olvastam 1szer h 20-25kHz körüli apró fütyülőt (piezo) tesznek fel, megy pl. 12V-ról, pár mA-t eszik, halkan szól és nem zavar kutyát-macskát, embert meg végképp nem. Viszont nem szeretik a környékét sem  rovarok, denevérek, madarak ... és valószínűleg a pókok sem.

Ami biztosan müxik (feleségem irtózik a pókoktól, tőle tudom) az illó olaj. Rákerestem, jól tudja:
http://ohsimply.com/natural-ways-to-keep-spiders-out-of-your-home/

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Rovarok elleni védekezés
#3 2016. Június 01. - 17:44:22
0
Ha falon van, akkor sárga chemotoxal fújd körbe a kamerát gazdagon és nem másznak rá

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Rovarok elleni védekezés
#2 2016. Június 01. - 17:38:29
0
Box kamera es onallo infraveto- mar ha utobbi szukseges. Nekem a horgasztavaknal, ahol elkepeszto mennyisegu rovar van ez oldja meg.

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Rovarok elleni védekezés
#1 2016. Június 01. - 12:28:07
0
Üdv!
Van-e esetleg olyan rovarriasztó/akármi, amivel a kameráktól távol lehet tartani a pókokat? Ha meg is találom a pókot és eltávolítom, 3 nap múlva jön egy másik és újra beszövi.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!