Szerző Téma: Ablakos cégek nyitásérzékelői  (Megtekintve 9133 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#8 2019. Október 01. - 22:20:54
0
Bocsánat rosszul fogalmaztam. Nem kotyog de ha nincs koppig elfordítva nyitottnak jelzi .
előzmény: BeniJoe #7

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#7 2019. Szeptember 29. - 20:10:07
0
A kilincs kotyogása nem befolyásolja a vasalat elmozdulását, ha zárt akkor zárt, ha nyitott akkor nyitott. Egy hüvelyben van a kilincs szára, vagy el tudom fordítani vagy nem, holtjátéka lehet magának a karnak, de kábé ennyi. Németek nem ciciznek  ;D
előzmény: RLB #6

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#6 2019. Szeptember 09. - 17:08:34
0
Nagyon pontosan szerelt és beállított nyílászárókat feltételez a spec. alapján , mivel ez a vasalat pozícióját figyeli . A kilincs kotyog egy kicsit és vége.
előzmény: BeniJoe #3

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#5 2019. Szeptember 09. - 16:31:02
0

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#4 2019. Szeptember 09. - 12:51:08
+3
Csak úgy halkan jegyzem meg, h minden Reed-nek vagy egy munkapontja, kvázi optimum “B” -je. Ha ettől lényegesen eltér lefele a mágneses tér, akkor nem húz be rendesen.
Ha pedig a mágneses tér sokkal nagyobb, mint az előírt optimum tartomány, (Niobium pl. ), akkor az NC-s reed érintkezői egy idő után fel ágneseződnek, és pl. meghúzva maradnak, azaz ha kinyitják az ablakot, akkor sem fog jelezni.

Ezt mi már más környezetben eccer nagyon mexívtuk ... :(
előzmény: Ryki #2

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#3 2019. Szeptember 08. - 23:01:35
0
Roto-val találkoztam,tökéletesen működtek. Mivel az ablak kerete és tokozása más kialakítást nem is tett volna lehetővé, kimondottan erre lett kialakítva , ha a vasalat,zárszerkezet elmozdul vagyis nyitás történik, de a keret még a helyén marad, már jelzést generál. Könnyen sorosíthat a vezetélelése miatt (a1,a2-b1,b2), LSN buszon hálózatba kötehtők, termosztátot vezérlése is lehetséges. Épületautomatizálásnál is használják,VdS tanúsítvánnyal. ja hát igen min.17 ojró.


előzmény: RLB #1

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Ablakos cégek nyitásérzékelői
#2 2019. Szeptember 08. - 12:56:55
+1
Hofstadterrel találkoztam. Katasztrofálisan gyenge mágnest használnak. Személyesen beszéltem velük, hogy valami szar van az érzékelőikkel mert kimértem és fosik müködni.
- Ó van egy imbusz csavar benne avval kell állítani a Reed-et.
Na most 1cm re lógott ki a reed a tokból akkor is baszott működni.
Fogtam a vasalatra epxoyval felragasztottam egy neodium mágnes lapocskát avval faszán működik.

Észrevétel: az ajtóban a vasalat alatt a mágnes a kilincs mozgásával ( zárás nyitás) együtt mozog.
És ez a mágnes olyan harmat gyenge hogy egy csavart sem képes magához húzni. Valószínűleg mivel a vasalat alatt helyeztèk el...
előzmény: RLB #1

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Ablakos cégek nyitásérzékelői
#1 2019. Szeptember 08. - 11:15:33
0
A tapasztalataitokra lennék kíváncsi az ablakos cégek által méregdrágán (9e-t adnak egy nyitást  >:(  ) beépített nyitásérzékelőkkel kapcsolatban .
Eddig 4 cégével találkoztam ( Roto,Hofstädter,stb 4 érzékelő típusa és ebből csak 1 cégé volt hibamentes.
Hogyan tud a tulaj ebben az esetben garanciát érvényesíteni? Az ablakos visszajön ( Ő építette be) villanyszerelő ( Ő vezetékezte ) ?
Ablak alatti kötések PUR habban ,vakolatban,ablakprofilban és ezek javíthatósága ?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!