Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 22832 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Akkumulátorok minősége
#63 2017. November 15. - 13:37:24
0
Üdv!
Régi téma de érdekelne a véleményetek.
Kamera táphoz kerestem akkut, azonos áron találtam REDDOT akkut 7 és 9Ah változatban (méret állítólag azonos ami nekem fura). A típus: dd 12090.t2
Mi a tapasztalatotok ezzel a márkával?

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#62 2015. Június 14. - 21:28:54
0
Reszemrol eszmefuttatas volt, nem okoskodas, es ha megnezed azt irtam, hogy HA van egy rakat infra ... ami alatt ugye nem 3-6 db ertendo. A gondolatot az adta, h nalunk a cegben vagy 23 vagy 27 db van, van meg par ilyen-olyan erzekelo, 2 kezelo, szirenak etc. es ebbol indultam ki. Egy szoval sem irtam h atlagos rendszer ... csak az gondolkodtatott el, h ennek a dobozaban is 7,2-es akksi van ...

Konverzios veszteseg? Igen, a kp ha akkurol megy a fesz.stab bemeneti es kimeneti oldala kozott kisebb a fesz. kulonbseg, mint halozati uzemben, ilyenkor nagyobb a veszteseg is. Vagyis ha pl. 18V- bol allitassz elo kapcs.uzemben 9V-ot akkor jobb a hatasfok mintha 12V- bol allitanad elo ugyanazt a 9V-ot. A konverzios veszteseg pedig itt megegyezik a kapcs.uzemu IC-n disszipalo teljesitmennyel, amit kb. jol saccoltad be valahol 10% kornyekere.

Ismetlem, eszmefuttatas volt, es nem egy jellemzo pelda. Fogalmam sincs a rendszerek hany %-a lehet 20-25-30 infraval felszerelt. DE: ha csak nagyon keves az ilyen, akkor biztech boltok miert osztogatjak, es szerelok miert viszik ugy a 40W-os tapokat, mint a cukrot?
előzmény: vg #61

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#61 2015. Június 14. - 19:55:12
0
Ugyan lusta vagyok előkeresni a papírokat, de ez a 4A-es saccolás jelentősen felül van kalkulálva átlagos 3-6 érzékelős átlagrendszerhez. Legyen 100mA a Kp. +kezelő és 25mA/érzékelő, nomeg 20mA sziréna.
Háááát ezzel még a tizedét sem sikerült összehozni.
Persze egyértelmű, hogy nagyobb rendszer esetén 1-1 táp terhelése elérheti az 1A-t nyugalmi állapotban, de afölött én nem nagyon szoktam terhelni őket, főképp ha még mellé 1 szirénát is el kell lásson táppal riasztáskor...

Vagy a Te oldaladról megközelítve: legyen 4A egy táp terhelése, akkor meg értelemszerűen kéne rá minimum egy 100Ah-s akku.....

Szóval ez a példád nem a jellemző felhasználást mutatja :P :P
Konverziós veszteség akkuról való működéskor?? Hááát te vagy az áramkör tervezésben toppon, de azért ezen esetben meglepődnék ha sok konverziós veszteség keletkezne :o  az inkább a valutaváltásra jellemző ;D  (szerintem ezen esetben ez 10% alatti, ha van annyi, de azt se bánom ha megvilágosítasz) .

 
előzmény: L. Pásztor #60
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 14. - 20:08:15 írta vg »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#60 2015. Június 13. - 23:46:26
0
Nem tudom.
De azt valoszinusitem, h a cellazarlatok nagyresze nem a szerelok autojaban alakul ki... es nem is a szallitas-tarolas kozben.

Az viszont erdekes kerdes lehet, h egy rendszer amin van egy rakat infra, felvesz vagy 30W-ot 18Vac-n ... nos ez a rendszer egy halozatkimaradas eseten hany ampert vehet fel egy 12V-os akksibol ?
Csak igy fejben szamolva keso este ... a konverzios vesztesegek mellett vagy 4A-t ...
Nehany, 5-10 perces aramszunet ... es igy a legjobb akku is hamar gallyra megy.



előzmény: Lacy #59

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#59 2015. Június 13. - 22:54:39
0

1. ha mechanikai serules eri. Ez lehet autoban, de kozpontban nem valoszinu.


előzmény: vg #57


Na de honnan tudod, hogy szállítás közben vagy tárolás közben vagy akár a szerelő autójában nem-e éri olyan hatás az akkut, hogy pl leejtik? vagy több hétig zötyög az autóban mert épp nincs akkucsere egy ideje, de azért jó ha van az embernél pótakku?

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#58 2015. Június 13. - 22:11:58
0
A cellazarlat 3felekepp jon letre.
1. ha mechanikai serules eri. Ez lehet autoban, de kozpontban nem valoszinu.
2. ha nagy kisuto aramot kap, es a nagy aramtol elhajlanak a lemezek. Ez sem valoszinu, itt nincs 100A-es onindito.
3. a lerakodastol, stb. lassan megindul egy szenny-csikon keresztul egy kisuto aram, es ha ennek szintje eleri a toltoaramot, onnantol melykisulesben orak alatt tonkremegy.

A kozpontokban a harmadik eset szokott fennallni, ez pedig nem egyperces tortenet, es jol erzekelheto (lenne).
Ha pedig tudott dolog az, h a kozpontok mar csak akkor jeleznek, amikor az akku mar teljesen doglott ... akkor ra kellene keszulni ... es nem megvarni mig bekovetkezik 6-8 even belul ... :/

Ha rajtam mulna a tortenet, az akkunak lenne kotelezo csere periodusa, ahogy autoban a motorolajnak. Ha nincs meg pl. 15e kmutan a csere, akkor ugrik a gari. Ugyanigy ha akkunsl nincs meg 2-3 evente a csere ... akkor valaki rá...faragna...  Megoldas lenne, csak az akaratot nem letom ra ...


előzmény: vg #57
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 13. - 22:17:25 írta L. Pásztor »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#57 2015. Június 13. - 21:32:09
0
Ebből van olyan amit lehetne definiálni, de egy cellazárlatot nem mindig fogsz előjelezni...
A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy csak akkor dobnak akku hibát a központok, ha teljesen döglött vagy max. 1-2 perces áramszünet áthidalására alkalmasak azok[size=78%].[/size]
 :-[
előzmény: L. Pásztor #55

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#56 2015. Június 13. - 21:15:00
0
Megtaláltad az új szegedi nagykert? :-)
Belebotlottam a nyitási akciójukba, de a következő vásárlásom nem mostanában lesz, mert elég erős a konkurenciájuk... ;)
előzmény: SLC #47

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#55 2015. Június 13. - 21:01:54
0
Akkuhiba jelzes, ez ok, gyakorlatias is.
Ami mogotte van: egy jobb kozpont ranyomja a toltest, es megnezi mennyivel emelkedett meg az akkufesz. Ha az akku sz@r, akkor megemelkedett a belso ellenallasa, es a plusz aram rajta nagyobb fesz.emelkedest eredmenyez. Hogy milyen akku allapotnal ki-mit vesz jonak-rossznak az csak a gyarto meglatasatol fugg, azaz tipusonkent valtozik, minden kp-ban mas-mas lesz. Vagyis kaotikus ... Kis kozpontokban meg az akkufigyeles es management meg egyenesen vicces ...

Es maradva egy gyartonal: ha akkuhiba van, akkor milyen allapotban van az akku ?  Es milyen allapotban volt mondjuk az akkuhiba elott 10 oraval? Es akkuhiba elott tiz oraval mire lett volna meg kepes az akku?
Potolni tudta volna teljes ertekben a halozatot 0,001 masodpercig, vagy esetleg 5 percig, ami alatt biztosan bemegy egy jelzes a felugyeletre?
Egy szirenaban az akkuhiba elott 1 nappal mire kepes egy szirena? Megröffenni 0.1 masodpercre, vagy tutira vegigcsinalni 3 perc riasztast legalabb 1szer?

Mindez nincs leszabvanyositva, nincs definialva. Addig meg ... amig nem pupos az akksi ... addig minden f@sza ?
Es ugy mar ertheto lesz miert jo egy akksi 6-8 evig ...
előzmény: vg #54

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#54 2015. Június 13. - 20:30:25
+3
Erre sajnos egyszerű a válasz: amikor akku hiba jelzést küld az ügyeletre (és csipog a kezelő). Addig az ügyfél le se tojja.
 8)
előzmény: L. Pásztor #52

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!