Szerző Téma: Paradox Evo 192 sziréna bekötési hiba  (Megtekintve 3288 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
A service mód hiánya egyébként ott jön elő gondként, ha összeraktuk a kész rendszert, majd a kedves ügyfél úgy dönt, hogy mégis kér két vezetékes PIR -t a pincébe.

Ekkor a két vezetékes PIR bekötésénél ugyebár adnom kell nekik tápot az AUX+ és AUX- ról:

- A eset:
"kikapcsolom" (áramtalanítom) az egész központot a két PIR bekötéésnek idejére, és ekkor táphiány miatt beindul a sziréna, azalatt az 1-2 perc alatt míg a két PIR -t bekötöm szól a sziréna

- B eset:
nem "kapcsolom ki" a központot, hanem működés közben kötöm be a két új PIR -t.  Ez azért lehet kritikus, mert nem tudom, hogy a TM50 kezelő és az RTX3 RF adó-vevő mit szól hozzá, ha működő rendszer mellett egy pillanatra elveszem tőlük a betápot (AUX+) majd fél perc múlva visszakapják ugyebár amíg a két új PIR -nek adok betápot.
Ebben az esetben az AUX+ bekötésekor nem indul be a szíréne, viszont kérdés, hogy mikor a két PIR -t rákötöm az AUX-   -ra, akkor amíg nincs AUX- akkor gondolom szintén beindul a sziréna..

- C eset:
  sziréna tamper zónáját deaktiválom, felmászok a szirénához, szétszedem, "lehúzom" róla az aksit, "kikapcsolom" a központot, bekötöm a PIR -eket, visszaállítom a szírinát eredti állapotba, majd utána "bekapcsolon" a központot. Így nem fog a sziuréna egy pillanatig sem megszóllani, azt sem kozkáztatom, hogy a TM50 meg az RTX3 esetleg károsodik attól, hogy feszültség alatt "szerelem" a rendszert, viszont fel kell mászni a szirénához a ház ormára.. :)

mindez sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne egy service bemenet, amit simán leföldelnék, és anélkül hogy fel kéne mászni szétszedni a szirénát, meg tudnám oldani, hogy egyetlen "csippanás" nélkül beköthessem a rendszerbe a két új PIR -t. :)

Szóval igenis service módot minden szirénára! :D
előzmény: kero #8

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
Érdekes ez a paradox nekem.

Van egy RTX3 -as RF vevő is a rendszerben, az arra kötöt PIR -eknél be van kapcsolva  a tamper, azaz "Tamper follows global setting (3034)(5,6)" állapotban van, de a vezetékes zónák valóban "tamper disabled" -ben vannak :)

Igaz, ez annyira nem zavar, mert csak RF érzékelők vannak..
Azok között meg van olyan nyitásérzékelő, aminek nincs tamperja arra, hogy valaki egy az egyben letépi a helyéről :|
Egyetlen vezetékes eszköz van, egy nyitásérzékelő a bejárati ajtón.. annál meg annyira nem gond ha nincs tamper :)

Majd lehet kérnek még két vezetékes infrát is a pincébe, mert oda nem megy le az RF jel, ott mondjuk lesz értelme a tampernek.. de ez még a jövő zenéje, hogy kérnek-e védelmet a pincének..

Lehet ha nem kérnek infrákat a pincébe, akkor nem ölök bele plusz energiát, és az EOL marad kikapcsolva, a sziréna meg marad saját tamper körön, ha meg x évente aksit kell benne cserélni, akkor kibírják, hogy 1 percet szirénázik :)



előzmény: kero #16

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Ja, alapból nem kér. De az nem jelenti azt, hogy úgy "szakszerű".
Sőt, ha bekapcsolod az EOL-t, akkor rögtön DEOL-ban kell gondolkodni, bár ez a szabotázs zónára nem feltétlenül vonatkozik, csak észnél kell lenni, hogy hogyan állítod be a szabotázs felismerést. Gyárilag az is ki van kapcsolva, úgyhogy ha nem figyelsz, akkor lehet hogy nem lesz szabotázsriasztásod.


előzmény: kombany #15

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
igen, bocsánat, közben leesett..
egyik rá az AUX-   -ra, a másik meg rá a TAMPER zónára..

de elvileg alapban ha jól láttam az EVO központ nem "kér" lezáró ellenállásokat, külön be kall kapcsolni programozásnál, ha akarunk lezáról ellenállást használni a zónáknál.. vagy megint megvezetett a magyar leírás??
előzmény: kero #14

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Úgy, hogy az említett két szál egyikét a szirénában lekötöd a testhez. Ne adj isten egy lezáró ellenállással (akkor a központban már nem kell  ;) )
előzmény: kombany #13

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
hát többet én sem fogom.. csak lusta voltam letölteni az angolt, a központhoz meg magyart adtak :)
központ téren meg életem első paradoxa, hittem a leírásnak.. :|


"pont elég"? ezt nem teljesen értem.
Úgy szoktuk csinálni, hogy két szálat viszünk el, és rendesen bekötjük egy zónára a szabotázst.
Hogy oldod meg ezt egy érrel?
előzmény: kero #12

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Hát ezért nem szoktuk olvasgatni a riasztóközpont magyar nyelvű lerását.  ;D

 A negyedik szál meg végső soron "pont elég", hogy a szabotázst megoldd vele.[/size]
előzmény: kombany #10

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
Sajnos a ház előre be volt kábelezve, mivel egyszer valamikor már volt egy riasztó rendszer bekötve.
Azt azóta valaki, valamikor leszedte, egyedül a kábelek maradtak meg.

A gyenge pont sajnos a kültéri sziréna, mert 4 vezetékes kábel megy ki hozzá, és sajnos nem kábelcsatornában :( Ezért maradtam a 3 vezetékes bekötésnél..

Eredetileg a régi rendszer szerintem úgy lehetett bekötve, hogy volt egy N+ és egy FÖLD vezetékpár a sziréna indításhoz, és ha nem kapott tápot a sziréna, akkor "beindult".
Illetve mellette volt  egy másik vezetékpár a TAMPER -nek, és így volt megoldva 4 érrel a kültéri.

Sajnos a vezeték nem húzható át, mert be van falazva, a tulaj meg hisztis ha nekiállunk vésni :|

Kérdés, hogy ér-e az egész tamper zóna külön bekötés annyit, hogy behúzzunk egy új kábelt, és húzzuk a megrendelőt a véséssel, vagy nyeljük le a békát, és maradjon a 3 vezetékes bekötés, és kezelje a sziréna "automatán" ha szabotázs van.. ?
előzmény: Lacy #9

Nem elérhető kombany

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
A megoldás egyszerű, szó szerint idézek a Paradox EVO telepítői leírásából:
"A BELL kimenet 12Vdc szolgáltat riasztás alatt és egy 30-wattos vagy két 20-wattos szirénát tud ellátni"

Már bocsánat, de ez nekem azt jelenti, hogy a BELL kimeneten csak akkor van 12V -os feszültség, mikor riasztási állapotban van a központ.

Szóval totálisan megtévesztő a leírás.. :|
előzmény: kero #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
hehehe tipikus
dösöcö szirénáról a tamper jumpereket le kell huzigálni, mert különben önmagát indítja

csakhogy !!!!! ha a telepítő??? nem visz tamperszálakat, lévén eddig a bekötés a plusz minusz és vezérlés témakörben mozgott, akkor ugye ez nem pálya mármint hogy szétszedéskor ne kiabáljon
A másik, az EVO na meg az összes Paradox szirénakimenete negatívot ad ki bár az EVO-t lehet jumperrel változtatni, de akkor is bejátszik a szirénaáramköri figyelés, ami miatt roppant mód ajánlott az 1K lezáró ellenállás használata.
szóval át kéne gondolni na meg kötni azt a szirénát, először is 5 vezetékesre, másrészt a többi ahogy írtam-tuk

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!