Szerző Téma: Paradox PS817-es segédtáp  (Megtekintve 2997 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#19 2017. Január 09. - 22:21:42
0
A Paradox sem jobb. Ha több júzer van dobálja a kapcsolatot, és instabil.
előzmény: eXtra #17

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#18 2017. Január 09. - 20:53:01
+2

[size=0px]"valami balf@x központról beszélünk [/size][size=0px](pl. DSC, Paradox, stb.)"[/size] >:(
[size=0px]Csodálom hogy LACY nem szállt be a ringbe! [/size] ;)
[size=0px]Én is használtam sok-sok központot. Még mindig keresem az Igazit! [/size] ;)
[size=0px]Én sokat Paradoxozom, mert kulturált és elfogadott és sok jó dolgot ki tudok hozni belőle lakossági szinten. Látom a korlátai sajnos én is (például a zóna beállítások tekintetében...erre céloztam). Mondjuk a két kanadait azért nem hasonlítanám össze, pedig ismerem...[/size]
[size=0px]Valahogy 3 központot kerülök: szatel,szumit,szienká...(szóval a mi sziszeg! [/size] ;) )
Hozzáteszem a nagyobb Satel-ek izgatnak, mert sok jót hallottam (olvastam) kollégáktól. ( VG monjuk ref. pont nekem!  ;) ) [size=78%][size=0px]Te leírtál 1-2 dolgot ami azért elbizonytalanít hogy időt és energiát öljek a Satel megismerésébe...hát korrekt voltál a kezelők tényleg nem szépek. A tápot meg kipróbálom! Köszi[/size][/size]
előzmény: eXtra #15

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#17 2017. Január 09. - 18:49:51
0
És valljuk, be, hiába szép a Satel érintős kezelő, borzasztó drága, a Paradox érintőséhez képest.
Igen, sajnos ez (is) igaz.  :(  Egy ideje én is nézegetem már, hogy mi lesz a Satel utódja, mert dizájn és innováció terén valóban kezdenek lemaradni vagy -számomra- rossz irányokat választani. Nekem az egyetlen júzert kiszolgálni képes ethernet moduljuktól gurult el a gyóccerem, de a kezelőik brutális ára is nyomós indokká kezd válni. Kár értük, mert komoly mérnöki kapacitás van mögöttük...  ::nemnem::
előzmény: syn7h37ic #16

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#16 2017. Január 09. - 15:45:10
+2
Nagyon jó holmikat gyárt a Satel, csak az ügyfél kap sikítófrászt a dizájn miatt.  :P :D
De tényleg... Nem egy példa volt, hogy azért  választották a Paradoxot, mert jobban néz ki a kezelője. Pedig drágább is a Paradox. Csak ugye az egyszeri felhasználó értékrendjét is megértem. Ő fogja nézegetni nap mint nap a kezelőjét a rendszernek, nem a telepítő. És valljuk, be, hiába szép a Satel érintős kezelő, borzasztó drága, a Paradox érintőséhez képest. ÉS a megrendelők 80%-a pedig csak a sima LCD-t fogja kérni, nem az érintős cuccot. Tápegység terén pedig vagy buszos tápot szoktam használni, vagy én is a Satel tápját  ;D
előzmény: eXtra #15
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 09. - 15:53:27 írta syn7h37ic »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#15 2017. Január 09. - 00:30:13
0
DEOL rendszernél hogyan oldod meg relé nélkül a hibakimenet bekötését? (alapban nyitott OC esetén)(Paradoxról volt szó)

Satel központoknál zónánként állítható a vezetékezés típusa, ezért azokra simán rákötheted a Pulsar tápodat, de ha valami balf@x központról beszélünk (pl. DSC, Paradox, stb.), akkor azokhoz a Satel segédtápja lesz a nyerő, mivel NC-s kimenetei vannak!
:-* +1 pont a Satel APS segédtápnak! ;)


MÁS!
Külön kérdés hogy távfelügyelet felé milyen zóna definíciót használtok műszaki jelzésekre.
Segédtáp AC, AKKU, szerver magashő...
 (pl.SP és Digiplex esetében)
Satel központoknál Tech.AC loss, Tech. Battery low, 24h High Temp típusokat használunk, a kanadai szutykoknál pedig -az első két esetben- a kreativitásunkat használjuk és bízunk a diszpécserben, hogy nem a típus alapján fog intézkedni, hanem a zóna neve szerint...  :P ;D
előzmény: vgabor #11

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#14 2017. Január 08. - 15:23:19
0
Felxi WAGO a király! :) Már ha elfogyott a sorkapcsod! ;)
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#13 2017. Január 08. - 15:03:18
0
Ha másban nem is a sorkapocsban tuti
Na az sem az ideális, a halálom az ilyen kicsi max 1-es drótot befogadni tudó vacakok
Lenne inkább 200 ft-al drágább, de normális sorkapocs volna benne
Mondjuk mint a Paradoxos -régi - központokban volt.
segédtáp, ami esetleg 10-15 aktív érzékelőt ezt azt ellát táppal de jó ha 4-5 drótot be bírsz kötni
ja tudom plusz még egy különálló sorkapocs villanyreszelős típus.. ja
fújjj
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#12 2017. Január 08. - 14:42:36
+1
A Gizi az egy...Na ki ne mondd! -Szóval mindenki őt szereti.  :P
előzmény: vgabor #11

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#11 2017. Január 08. - 14:39:30
0
Kinek a pap ..kinek a Papné! :) Nekem spec. a Schulcz Gizi..biztos ismered!  8)
Ha már nem rendszer specifikus a segédtáp és ilyet használok általában. Bevált eddig.


DEOL rendszernél hogyan oldod meg relé nélkül a hibakimenet bekötését? (alapban nyitott OC esetén)(Paradoxról volt szó)

MÁS!
Külön kérdés hogy távfelügyelet felé milyen zóna definíciót használtok műszaki jelzésekre.
Segédtáp AC, AKKU, szerver magashő...
 (pl.SP és Digiplex esetében)

Különben tényleg köszi a Satel linket érdekes. Jó tudni hogy ilyen is van! Tényleg jó az ára lehet kipróbálok 1et! ;)
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox PS817-es segédtáp
#10 2017. Január 08. - 14:16:31
0
Nem értem, hogy mitől lenne jobb a Pulsar, de amúgy mindegyiknek OC hibakimenete van, amit legtöbb esetben tök felesleges relézgetni!  8) Egyébként a Satelnek is van dobozolt verziója, de a Board Only kivitel költséghatékonyabb... ;)
előzmény: vgabor #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!