Szerző Téma: Hikvision POE NVR és kábelezés kérdés  (Megtekintve 3285 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
A Techson hátulja is így néz ki és ott nem érhetők el a kamerák. Hiket nem tudom.
előzmény: eXtra #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
Ezek szerint a virtual host funkció bekapcsolásával működik a másik alhálózatban lévő IP kamerák távoli elérése (hasonlóan a dupla ethernetes Uniview alapú NVR-eknél is)...


előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
Hikvision POE NVR használatakor az IP kamerák firmware beállításait el lehet érni valamilyen úton-módon, vagy teljesen esélytelen?

Most kb. nekem is ugyanez lenne a kérdésem. :)

Egy körülményes vállalati hálóra (nehezen elérhető külsős cég tart kézben minden IT-s témát...) kell 16-os NVR-t telepítenem. Egyetlen IP-címet akarok tőlük kérni, amit az NVR kapna meg, de jó lenne ha a kamerák menüjét távolról is elérhetném (vagy legalább a helyi LAN-ról - anélkül, hogy a belső PoE-s LAN-ra kéne fizikailag rácsatlakoznom), ezért szeretném port forwardoltatni a kamerákat is...

PoE-s NVR még nem járt nálam, ezért nem ismerem a hálózati logikáját, de a supportosok elmondása alapján a Hikek már tudnak olyat, amivel az NVR belső LAN-ján csücsülő PoE-s kamerák menüje is elérhetővé válik. Valaki tudja, hogy működik pontosan ez a "Virtual Host" funkció? Azt olvastam, hogy a rögzítő webes menüjében generál egy BELSŐ IP-t tartalmazó weblinket, amire rákattintva az alapértelmezett böngészőben megnyílik a kamera weboldala, de ez távoli eléréssel nyilván nem működik, ugye?
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Most kavarja a dolgot a Hik extended PoE cucca.

Elvben cat5 200m; cat6 250m(a sávszél visszaugrik 10Mbit-re)
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Elvileg lehet, de hiki poe-s nvr-nél cat.6-os kábelen max 300m-t adnak meg.
előzmény: handras #3

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
110 méter elvileg meghaladja a POE maximális távolságát.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Papíron az FTP nyílván jobb. Nekem már előfordult, hogy ügyfél még a régi analóg rendszerben gondolkodva kérdés nélkül húzta a Cat5e-t 110m-re 2 faoszlopon át, igaz 1-1 kamerával de hibátlanul működik.
 8)
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Hikvision POE NVR használatakor az IP kamerák firmware beállításait el lehet érni valamilyen úton-módon, vagy teljesen esélytelen?

Rögzítőtől 110m-re levő kamera kábelezését házfal külső felén, védőcsőben elvezetve milyen kábelt javasolnátok?
UTP vagy FTP? Sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom ebben, én szívem szerint CAT.5e FTP kábellel húznám, de nem tudom mennyire érzékenyek a valóságban ezek az eszközök.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!