Szerző Téma: PS-128  (Megtekintve 23515 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:PS-128
#23 2013. Április 01. - 18:51:50
0
akkor valami mégse nem jó
Nem ismerem a PS-t annyira de ha hibát jelez akkor valami még nincs meg a szirénának
Szerintem kösd a sziréna töltését az akku poz és neg kapcsai alá, és onnan vezesd ki, a bell - -ból a vezérlést vidd ki.
A sziréna trigger bemenete negatívra legyen állítva vagy ha kétféle is van akkor ugye arra legyen bekötve.
Aztán meglátod, de azt hiszem kell kicsi idő is a sziréna feléledésére.


előzmény: jachner #22

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#22 2013. Április 01. - 18:47:40
0
Bocsánat nem akartam okoskodni, tényleg az 1k ellenállás hiányzott.
Most már nem jelez sziréna hibát a központ viszont a szirénában a két led folyamatosan villog. Ettől függetlenül most minden tök jó.

Egyébként az is furcsa nekem hogy táp elvételkor nem riaszt a sziréna.
előzmény: Lacy #21

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:PS-128
#21 2013. Április 01. - 18:34:18
0
Ahogy már írták is a kollégákA BELL egyrészt kapcsolt negatívot ad ki, másrészt meg felügyelt kimenet így mérhető rajta terheletlen állapotban feszültség.
De nyugodtan okoskodj tovább, mi bírjuk az ilyet, max egy idő után azt veszed észre hogy jelentős mértékben csökken irányodba a segítőkészség  :P
előzmény: jachner #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:PS-128
#20 2013. Április 01. - 17:07:16
0
Hiába mondod el még egyszer, hogy szerinted hogyan jó, akkor sincs igazad, hallgass a többiekre, hidd el tudják mit beszélnek...
előzmény: jachner #18

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:PS-128
#19 2013. Április 01. - 11:55:25
0
Ha nem használsz beltéri szirénát, rakj a a Bell+ és a Bell- közé 1k ellenállást és úgy kösd rá a kültérit, ahogy lentebb tanácsolták.


előzmény: jachner #18

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#18 2013. Április 01. - 09:31:30
0
A bell- biztos kapcsolt? folyamatosan aktív és ha úgy kötöm be ahogy mondod folyamatosan kapja a start jelet a bell- ról és szirénázik.


ha tehát úgy kötöm, hogy bell+ és bell- a táp és startjel pgm1 akkor működik. Amint viszont rádugom a kültérire az akkut a központ sziréna áramkör hibát jelez és a szirénában villognak a hiba ledek.
előzmény: BalintR #15

BalintR

  • Vendég
Re:PS-128
#17 2013. Március 31. - 21:19:46
0
Sosem volt még ilyen gondom...

Miért, jobb lenne közvetlen az akku vezetékét megcsapolni, mint azt teszi egynémely szaki? A bell+ nem véletlenül 5A. Persze tudom, hogy eredetileg passzív hangjelzőhöz van kitalálva...
:(
előzmény: Lacy #16

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:PS-128
#16 2013. Március 31. - 20:51:31
0
meg az is hogy nem kötünk sziréna töltést sorkapcsos panelkimenetre mert az úgy nem jó
a biztosíték nélküli panelek esetén remek perpetuum mobile effekt keletkezhet egy kis szirénázásra, főleg ha gyengus az akku  8)
előzmény: BalintR #15

BalintR

  • Vendég
Re:PS-128
#15 2013. Március 31. - 20:43:25
0
Az a baj, hogy a DSC bell+ állandó 12V, míg a bell- kapcsolt! A bell- csak riasztáskor kerül földre! A negatív tápot tedd át mondjuk az aux- kapocsra és lesz töltésed! No és persze a PGM-et tök felesleges volt felprogramozni, mert a bell- pont ugyanúgy működik!
:)

előzmény: jachner #14

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#14 2013. Március 31. - 20:34:21
0
Sziasztok,
DPX-128 bekötésénél elakadok: DSC585 a központ, Bell +- ra rákötöm a kültérit pgm1-re az indítást, a tampert pedig 4-es zónára tettem. Így tökéletesen működik. Viszont amikor a szirénára rádugom a 12V 4ah tartalék akkut, elkezd villogni és központ is sziréna áramkör hibát jelez. Az akku jó! Elolvastam már az angol és magyar használatit is de nem jöttem rá mi lehet a gond. A magyar leírásban olyat találtam hogy az alkalmazható akku 1.2ah lehet.
Lehet az a baja, hogy túl nagy akksival próbálkozok? Sajnos nincs most nálam kisebb :)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!