Szerző Téma: Satel Integra32  (Megtekintve 1937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel Integra32
#9 2019. Március 11. - 23:48:16
+1
A paradox ha ezt mondta, akkor ökölszabályt alkalmazott. Vagy valahol paradoxéknál értelmezési vagy forditási hiba lehet, esetleg por-hintés  .... de ez most mindegy.
Valahol minden busz egyforma, a paradoxé sem különbözik a többitöl.... táp, föld, adat, órajel, vagy táp föld I és O.
Esetleg aszinkron szimmetrikus, duplex v fél-duplex ... mindez már részletkérdés.

Egy csillagpontos rendszer tény, h 99%-ban sokkal kevesebb zajt, zavart vesz fel, mint egy qrva nagy hurok, ezt tuti.  Jónéhány egyéb telepitett (ipari) buszrendszer esetében volt szerencsénk tapasztalni, ahol az össz hossz az több ezer méter volt, elektronikai értelemben elég “zajos” környezetben.

Egy RS485 v RS422 rendszerben pl. felfüzhetsz max. 255 egységet akár 255 x 100 méter hosszan, feltéve ha jól zárod le. Nekünk (is) müködött, másoknak is.  De egyetlen 25km hosszan felfüzött rendszer sem fog müködni, söt még annak egy tizede, a 2.5km is nagyon cinkes ... 

Egy régi öreg kollégàm mondta soxor még réges-régen:  a fizikát nem lehet megb...ni.... :)


előzmény: kero #8
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 11. - 23:52:42 írta L. Pásztor »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Satel Integra32
#8 2019. Március 11. - 21:46:25
0
"A felfüzött rendszeren a tápfesz esés nagyobb, mint a csillagponti rendszereknél."

Az utolsó mondatom az volt, hogy figyelni kell az eszközök áramfelvételére. Nyilván azért mert ettől (és a kábel keresztmetszettől) függ a feszültségesés.

A kábelspórolás az utolsó, ami eszembe szokott jutni egy telepítésnél (főleg nem anyagi értelemben).
Viszont általában van egy megadott maximális buszvonal hossz. És ez nem a központtól való legnagyobb távolságot jelenti, hanem az összes buszvezeték hosszát összeadva (a Paradoxnál legalábbis így van). Ha az adott rendszerben közel vagyunk ehhez az értékhez, akkor mindenképpen érdemes a felfűzött verziót használni, mert ezzel csökkenthető az összes kábelhossz. Mondjuk nekem még nem volt olyan telepítésem, ahol ez számított volna, de ki tudja...
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel Integra32
#7 2019. Március 11. - 20:00:16
0
Ezzel nem értek egyet ...
Az rendben van, h minél rövidebb legyen.
A felfüzött rendszeren a tápfesz esés nagyobb, mint a csillagponti rendszereknél. A legtávolabbi ponton lesz a leggyatrább a jel, és ott lesz a legtöbb zavar is.
Azonkivül a felfüzött rendszer nagyobb “antenna” is tud lenni (nem mindig az) mint a csillagpontos.

Kevés érv (elektronikai értelemben) szól a felfüzött (busz) rendszer mellett. Viszont (topológia függô) általában a felfüzött rendszerhez kevesebb kábel kell.

És persze a telepítés cimû játékot is pénzre játszák ... :)
előzmény: kero #6

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Satel Integra32
#6 2019. Március 11. - 14:18:13
0
Igazából az a jó, ha az összes buszkábel hossza minél kisebb, mert annál kevésbé tud zavart összeszedni. Tehát jobb "felfűzve" vezetni, mint csillagpontosan. Csak figyelj oda a felfűzött eszközök áramfelvételére.
előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Satel Integra32
#5 2019. Március 11. - 13:24:46
0
Köszönöm az infókat :)
Ha jól tippelek, akkor a Powernél forgalmazott 1x4x0,8-as buszkábel teljesen jó nekem ilyen távolságra.
Minden eszközt csillagpontosan kössek vagy ha pl egy kezelő be van kötve és az ajtó külső oldalára rakok egy kártyaolvasót, akkor a kezelőből átköthetem?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel Integra32
#4 2019. Március 06. - 07:49:25
+1
Anno nekem is az UTP érpárankénti bekötése volt az első gondolatom, de mivel az érpárak egymáshoz képest is csavartak, ezért nagy távolságon nem mertem kockáztatni, hogy probléma esetén akkora szakaszt újra kelljen kábelezni.  :) Én 60 méternél simán raknék UTP-t, de tapasztalat hiányában azt inkább mégsem ajánlottam volna a kollegának.  ;D Akkor megnyugodtam, hogy nem is annyira érzékeny jószág az a busz, mint amennyire a leírásban ijesztgettek vele...  ::)
előzmény: vg #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Integra32
#3 2019. Március 06. - 05:56:14
+1
Ha egyszerűbben mag akarod úszni, akkor sima Cat5e kábel, csak a tápnak megfelelő érpárat használj (volt előre kábelezett rendszerünk, ami csillagpontosan 3 kezelő, összesen kb. 95m 6-os riasztó kábel és 8 éve hibátlanul fut).
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Satel Integra32
#1 2019. Március 06. - 00:08:01
0
Sziasztok,

Viszonylag új vagyok satelben, máris lenne kérdésem:
Milyen buszkábelt használjak kb 60m-es távolságra?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!