Szerző Téma: Kaputechnikás gurut keresek!  (Megtekintve 11456 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#12 2018. Február 25. - 11:22:17
0
Sziasztok!

Adott egy Hörmann WA100 motor B60 tip. vezérlővel, ahol a vezérlő lehalt teljesen. Ennek a B60 vezérlőnek a kiváltására tudnátok ajánlani valamilyen jelenleg kapható vezérlőt elektronikát?

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#11 2016. Február 06. - 12:25:45
0
A proteco Q80s vezérlőnek 600w-os a motorkimenete
előzmény: eXtra #9

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#10 2016. Február 05. - 22:53:17
0
Esetleg a Gate Kft. tudna segíteni....próbáld meg felhívni őket.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#9 2016. Február 05. - 21:08:02
0
Vidue PRGU tolókapu vezérlést kéne cserélnem. A vezérlés 500 W-os, de a motorról nem tudok semmit (feltételezhetően a motor is 500 W-os, de az ügyfél vidéken van és egyelőre a villanyásztól kaptam csak két fotót). Első blikkre az ECO1-et néztem ki, de sajnos az csak 350 W-ot tud.. Milyen kedvezőbb árú egymotoros vezérlést ajánlanátok a V2 helyére, esetleg az ECO1-et relécserével lehetne 500 Wattosra tunningolni? :)

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#8 2014. Január 16. - 16:50:45
0
Szívesen. Ha tudok máskor is.
előzmény: bcslaci #7

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#7 2014. Január 15. - 22:24:37
0
Köszönöm, szerintem ez jó lesz. Nem nagyon szerelünk motoros kapukat, kb. évente 1-et, azt is családi házba, ott nem lehet túl nagyot hibázni, de ettől a társasházi igénybevételtől tartottam, ezért is kérdeztem.

Köszönöm még egyszer.
előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#6 2014. Január 15. - 21:40:35
0
Szia bcslaci!

A megjelölt helyre én az alábbi kapunyitót telepíteném:
http://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/ketszarnyu-kapunyito/195-proteco-kit-leader-3-h-ketszarnyu-kapunyito-szett
Kimondottan egyszerűen telepíthető, megbízható kapunyitó. A motorok javíthatóak, a vezérlés barátian állítgatható de nincs túlbonyolítva. Ilyenből eddig 3 db-ot telepítettem. a legrégebbi hibátlanul működik cca 5 éve, igaz családi háznál.

Továbbra is kérdéses hogy elfér-e a motor abban a keskeny nyílásban, valamint a kapu "mélysége nem több-e mint 10 cm, de a "nagyobb" (4H, 5H) változatok erre is adnak alternatívát vagy a "simply" típussal kell szerelni, bár annak a motorját nem ismerem.

A belső végállásról szerintem mondj le, mert aránytalanul drágítja a motort, ehhez a kapuhoz, meg középre nyugodtan le lehet fúrni egy ütközőt.
Az infrát  nehogy kispórold, mert biztosan lesz olyan "jófej" lakótárs, aki rácsukná a kaput a szomszéd autójára. Én 2 párat telepítenék.
Hiányzik még a készletből úgy látom a működésjelző figyelmeztető lámpa. Azt se felejtsd el felszerelni. Nem kell feltétlenül tőlük venni, bármi jó lehet aminek elég erős fénye van.  Ha jól emlékszem a vezérlés kimenete folyamatos feszültséget ad lámpának, tehát ha villogtatni akarod azt Neked kell megoldani.
Első blikkre ennyi.
Remélem megfelel egy alternatívának.
előzmény: bcslaci #5

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#5 2014. Január 15. - 19:48:35
0
Kérdéses még a kapu szárny hossza, illetve, hogy milyen mélyen ül az oszlopon, illetve mekkora terhelés várható (óranként hány nyitás)?

Ugyanilyen a másik kapu,( az jobbra van még, de ki van nyitva, nem nagyon látszik) csak azon nincs elektromos zár: https://maps.google.com/maps?q=b%C3%A9k%C3%A9scsaba&hl=hu&ie=UTF8&ll=46.675005,21.089094&spn=0.003342,0.008256&sll=37.0625,-95.677068&sspn=62.057085,135.263672&hnear=B%C3%A9k%C3%A9scsaba,+Magyarorsz%C3%A1g&t=m&z=18&layer=c&cbll=46.674949,21.088992&panoid=rH_HE8tmtPADq2a-Ujo7RA&cbp=12,322.98,,0,12.58

legyen óránként mondjuk 5-10 nyitás (átlag szerintem lesz ennyi)

Továbbá kell-e szünetmentesíteni, mert akkor csak 12V-24V -os motorok jöhetnek szóba?

Nem kell szünetmentes, lépcsőházon keresztül is be tudnak menni, majd "kikulcsolják" a motort ha szükséges.

Belső végállással akarod megoldani, vagy külső ütközők is megfelelnek?

Belső végállás

Lényeges-e a nyitás-zárás sebessége, van-e plussz zár a kapun, amit nyitás előtt oldani kell,

sebesség nem lényeges, zár nincs

valamint elfér-e a motor a tartóoszlopon, vagy földbe süllyesztett kivitelre van szükség,

szerintem elfér

valamint a nyitás szögének megfelel-e a max. 90 fok?

igen

Szempont-e hogy legyen alkatrészutánpótlás (egyáltalán javítható legyen)?

Lehetőleg igen, barát lakik ott aki felkért  ;D

Ezek ismeretében tudsz valamit ajánlani?
előzmény: klaci #4

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#4 2014. Január 14. - 21:18:17
0
Szia!
Nem vagyok guru, de telepítettem már néhányat.

Kérdéses még a kapu szárny hossza, illetve, hogy milyen mélyen ül az oszlopon, illetve mekkora terhelés várható (óranként hány nyitás)? Továbbá kell-e szünetmentesíteni, mert akkor csak 12V-24V -os motorok jöhetnek szóba? Belső végállással akarod megoldani, vagy külső ütközők is megfelelnek? Lényeges-e a nyitás-zárás sebessége, van-e plussz zár a kapun, amit nyitás előtt oldani kell, valamint elfér-e a motor a tartóoszlopon, vagy földbe süllyesztett kivitelre van szükség, valamint a nyitás szögének megfelel-e a max. 90 fok? Szempont-e hogy legyen alkatrészutánpótlás (egyáltalán javítható legyen)?
Fentieket azért még zongorázd végig. Egy része könnyen megválaszolható, a többivel meg sakkozni kell. Mire a végére érsz, alig marad 3-4 használható ajánlat, azok közül meg a "név-ár" páros dönthet.

előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kaputechnikás gurut keresek!
#3 2014. Január 14. - 21:07:33
0
A Masco-s és Delton-os cuccokkal jó a tapasztalatom.
Ugyan az üzletpolitikájuk nem teljesen fedi azt amire vágyok, de....
 :o
előzmény: bcslaci #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!