Szerző Téma: Videotechnikai csatlakozók bekötése, átalakítók készítése  (Megtekintve 28766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Milyen távolság? A mai világban el kellene már felejteni a vga-t, minden valamire való monitoron van hdmi/dvi
előzmény: sunesz #24

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
sziasztok! nekem is pont ugyanez lenne a gondom! full hd vga-n a rögzítőtől,. tudja valaki a megoldást rá?
előzmény: szaki #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Vidd át hdmi-hdmi kábelen a jelet, a monitorba meg dugj be egy dvi-hdmi átalakítót.
előzmény: szaki #22

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Bocs most néztem meg az oldalát.Tényleg írja az 1080P-t..
Viszont a monitoron nincs HDMI.Csak Vga és DVI.

előzmény: eXtra #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
1. azt írtad, hogy 12 méterre kell, oda pedig tök felesleges egy drága aktív átalakítót tenni
2. full hd-s igénynél miért szenvedsz azzal a nyamvadt VGA-val, amikor ott a hdmi?  :)
előzmény: szaki #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Praktikusnak tűnik a kütyü amit küldtél de viszi a fhd-t?
Ha rákattintottál a linkre, ott írja, hogy "1080p"[/size].[/size] [/size] 8)
előzmény: szaki #18

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Szia extra!
Praktikusnak tűnik a kütyü amit küldtél de viszi a fhd-t?
Ugyanis a 10m-es vga-kábellel is az volt a baj,hogy HD.-ban volt kép.Fhd-ra állítva  a rögzítőtő viszont semmi(nincs jel felirat).
Hasonló nekem is volt otthon csak azt olvastam róla,hogy max 30m és csak HD.Ezért rendeltem 10M-es egybe VGA kábelt ,de  nem jött be.
Szinte mindenre írják,hogy átviszi a képet,de felbontásokat nem nagyon ír egyik gyártó sem(hdmi,vga,dvi és társai).
Amúgy nekem ilyen van itthon,de ki sem próbáltam vele mert csak a HD-t.írja ez is: http://www.ebay.com/itm/VGA-RGB-Male-Extender-To-Lan-Cat5-Cat5e-RJ45-Ethernet-Female-Adapter-/321972857007?hash=item4af713e8af:g:U-gAAOSwT~9WkM8-


Valaki próbált már működő megoldást FHD-ra?
Mert a sima HD-t.szinte mindegyik tudja.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ha a max. 30 m elég, akkor egy passzív hdmi extender filléres tétel, és nem mellesleg, ha fal(ak)on kell átvinni a jelet, akkor 25-ös fúróra sem lesz szükséged, mert csak két UTP kábel kell hozzá... ;) 



előzmény: szaki #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
10m-es hosszra szerintem csak aktív (erősítős) kábelt vegyél, egyébként ugyanaz, mint a hdmi-hdmi csak más a csatlakozó.


előzmény: szaki #15

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!