Szerző Téma: Eszközök keresése, eszmecsere.  (Megtekintve 53284 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#23 2014. Március 18. - 20:46:06
0
Nem kell keresztezni a net-re!
előzmény: SLC #21

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#22 2014. Március 18. - 20:36:15
0
Ja és van hozzá android app. Innentől egy tab is jó kijelzőnek.
előzmény: tomat5 #20

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#21 2014. Március 18. - 20:33:23
0
Nem tudom, hogy melyik épületfelügyelettel, de megoldották a paradox kompatibilitást IP150-n keresztül.
Amikor viszont kiderült, hogy így neten keresztül "támadható" lett a riasztó, az egészet lefújták.

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#20 2014. Március 18. - 20:28:31
0
Sziasztok
http://www.siwena.hu/jml3/index.php/siwenoid
Van hozzá paradox integráció. Ha érdekel valakit keressetek, akár bemutatót is tudunk tartani.


előzmény: mot #19

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#19 2014. Március 18. - 19:50:59
0
Hát őőő izé... most így nagy hirtelen nem, de a gugli jó barátod. A lényeg, hogy a Honeywell EBI épületfelügyelet a Galaxy behatközpontokat, videoszervert, stb. integrál be maga alá. Itt egy grafikus szoftver segítségével tudsz érzékelő állapotokat megjeleníteni, partíciókat kapcsolni, eszközt kiiktatni, videoképeket megjeleníteni, stb. és természetesen ez "visszafelé" is működik. Pld. ha egy riasztás érkezik, akkor azt térképen megjeleníti, a mellett lévő kamera ikonra kattintva élő képet tudsz nézni, vezérléseket indítani, miegymás. Ja és ugye a Galaxy-hoz is létezik touch screen kezelő, de az inkább csak a mókusvakítás kategória, mert tulajdonképpen a sima MK7 kezelőt jeleníti meg.  ;D
előzmény: bivalyos #17

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#18 2014. Március 18. - 19:21:15
0
most itt még,pénzről nincs szó,csak a kivitelezésről,aminek fő célja hogy legyen egy Paradox 5" érintőkijelzője 15-20"-os méretben,ha kezelni nem is lehetne rajta és kell a kijelző mellé egy kezelő,az talán még járható,ez a nagyobb része hogy Rengeteg infot egy felhasználónak le tudjon közölni meg tudja mutatni a feltöltött Alaprajzon,mind tudja ezt a paradox új kezelője csak kicsi  a mérete,ha meg már elektrinikát kéne tervezni hozzá akkor inkább azt tenném hogy vennék egy paradox 5" kezelőt ami mindent tud ami nekem kell,és átépíteni egy 15-20" kijelzőre az egészet,az elektronikáját továbbá is felhasználva csak nagyobb kijelző menne bele és ezáltal változna  a kűlcsín,nem tudom milyen háttér hardver hogy alap átkötéssel elvinne egy ekkora kijelzőt,illetve le tudná e kezelni a felbontást minőségben,de ez elektronika de még mindig egyszerűbb számomra ha ilyen irányban kellene elmenni,de továbra is várom az ötleteket :)
előzmény: mot #15

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#17 2014. Március 18. - 19:10:38
0
nem ismerem az említett eszközöket,nem is halottam róla,tudnál róla valami magyar leírást bemutató félét ami ezt tudja?
előzmény: mot #15

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#16 2014. Március 18. - 19:09:03
0
A paradox nyomtató modul nem rossz,gondoltam rá,de viszont itt megint kell valami segédelektronika amit meg kell terveztetni hogy ezt digitális formában is megtudja jeleníteni,így ez nem nagyon járható szerintem,akkor a digiplex-nek is van ha jól emlékszem hasonló,segédkijelzője amin rengeteg infót tud közölni,csak ide is kéne segédelektronika ami képpé digitálisan tudná megjeleníteni,olyan dolog lenne érdekes ami  létezik ilyen szempontból,nem kell sok energiát bele vinni,megtervezni segéd dolgokat az költségesebb.
előzmény: bivalyos #13

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#15 2014. Március 18. - 18:59:14
0
Ez a megoldás akkor járható, ha van némi fejlesztési elhivatottság és tudás a megvalósítóban. Ha "csak" telepítőként nézzük a dolgot, akkor mindenképpen az épületfelügyeleti szoftverek bizonyulnak megoldásnak. Mint pl. a Galaxy-knál a Honeywell EBI, vagy bármi más... de azé' itt készüljön fel a júzer, hogy mélyen a buksztárcába kell majd nyúlnia. Bár, ahogy az építőiparban bebizonyították, ha van pénz, akkor a beton is hamarabb köt!  ;D
előzmény: Komi #14

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#14 2014. Március 18. - 18:48:36
0
Paradox, nyomtató modul?
Elvileg soros porton kiadja a státusz infókat.

A régi 728 központoknak a soros protokollja még tudható volt, két byte, azokon keresztül adott minden infót.
Ezt egy mcu-val felhasználva csináltam hozzá nagyobb eseménymemóriát, amiből havonta elég volt egyszer kiolvasni az eseményeket, viszont időt nem írt mellé, azt az mcu ban kellett kezelni, de azóta már teljesen más a soros protokoll.

Viszont a nyomtató modul járható lehet, csak fel kell dolgozni a kimenetét.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!