Szerző Téma: Hikvision Hik-connect és cloud  (Megtekintve 14947 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#48 2018. Február 25. - 09:02:27
+1
Sziasztok!
Nekem a van olyan hik kameram ami 4 eve mukodik sd kartyaval. 2 hetente felulirja, de egyelore semmi gondja.
előzmény: L. Pásztor #47

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#47 2018. Február 25. - 07:39:38
0
Azert ez nem úgy müködik ... h üzemszerüen megy, megy, megy oszt hirtelen leáll !
A kártya vezérlö chipekben van némi intelligencia is.  Folyamatosan termelödnek a rossz szektorok, milliós nagyságrendü MTBF mellett (mean time between failure), de ezeket a chip folyamatosan tiltja le. Megfelelö kártyakezelés melllett Extrának tökéletesen igaza van ... sok ezer felülírást visel el, és akkor sem megy tönkre, csak az írható méret csökken valamelyest. És anélkül, h melegedne, mert az nem üzemszerü !!!
Ipari adatgyüjtö (offline) készülékekben soha nem volt ilyen gond ... valamiért, pedig sok ezerszer megy körbe a ciklikus felülírás.

Ha pár hónap alatt hanyatt vágja magát a cucc, és/vagy melegszik, akkor nem a kártya a hibás, hanem a kártyát kezelö eszköz a hulladék. Gondolom (!) a fokozott írási sebesség tesz be neki, valszeg azért is melegszik túl.
Az már más kérdés, h specifikáción túli igénybevételt egyik-másik kártya jobban bírja.

Láttam valahol olyat, h uSD-konverter. Kivancsi lennék, h uSD felületen egy ugyanakkora SSD-re irva mi történne....
előzmény: czegany #42

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#46 2018. Február 24. - 22:42:10
0
Ha csak ezer felülírással számolok, a 4 MP-es kamerában található SD kártyának akkor is min. 10 éves élettartama lenne (H264+ mozgásérzékeléssel), de ismerve a mai cuccok tartósságát, én már 2-3 évvel is nagyon boldog lennék...  :)
előzmény: sat #45

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#45 2018. Február 23. - 11:19:31
0
Kb 1000 felülírást fog kibírni, a Sandisk állítólag 1500-at.

előzmény: eXtra #44

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#44 2018. Február 21. - 22:30:43
+1
Mi a jobb a kártyának, a folyamatos felvétel, vagy a mozgásérzékeléses?
előzmény: czegany #40


A mozgásérzékelés kevesebb írást eredményez, így a kártyát is kevésbé veszi igénybe. Én egy 64 GB-os Samsung EVO Plust raktam bele, aztán majd kiderül meddig bírja...
előzmény: handras #41

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#43 2018. Február 21. - 20:04:44
0
Köszi.
előzmény: czegany #42

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#42 2018. Február 21. - 16:33:21
+1
Csak saját véleményt tudok írni, erről még nem olvstam.
Szal:
Szerintem itt a folyamatos irásnak nincs előnye. Nem kell semmit felpörgetni, pozicionálni, nem kell állandó üzemben tartani az eszközt.
A kártyák élettartamát az írások mennyisége, darabszáma befolyásolja, illetve a melegedés. Folyamatos írással mind a két paramétert a kártya rovására változtatod. Folyamatos íráskor naponta teleírja a kártyát, Ha mozgásra, akkor lehet, csak három nap alatt irja tele,és kezdi elölről.
Folyamatos írás több hőt is termel.
előzmény: handras #41

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#41 2018. Február 21. - 06:09:24
0
Mi a jobb a kártyának, a folyamatos felvétel, vagy a mozgásérzékeléses?
előzmény: czegany #40

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#40 2018. Február 21. - 01:31:56
0
Nekem csak a SanDisk kártyák váltak be, minden mással problémáim voltak, szinte hetekkel a telepítés után. Mindenkit próbálok lebeszélni a kártyás rögzítésről, mert nem üzem,biztos, bnenen van az ellopható kamerába stb, stb.., legszívesebben kiönteném pillanatragasztóval az SD helyeket, annyira semmirevalóak.
De szal, a SanDisk kártyákkal a fél év szinte garantálható, esetleg az egy év is elérhető.
előzmény: handras #38

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#39 2018. Február 20. - 19:47:39
0
Mindenki tud a problémákról, de megoldás még egyikre sincs. Vagyis az email küldésre talán egy gmail fiók gyógyír lehet, mert állítólag azt szereti, de a biztonságos kapcsolódást persze azzal sem kell erőltetni, hanem csinálni kell erre a célra egy külön fiókot, amit nem kell félteni...
előzmény: vlezlee #37

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!