Szerző Téma: Tűz van? Semmi jóra ne számíts!  (Megtekintve 3293 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#10 2013. December 16. - 19:03:50
0
 ;D Jahh.. Ez szépen látható a mi kis egyedi -és persze agyhalott- fegyvertörvényünkben.............
Ennél még a román/ukrán/szlovák/cseh és persze osztrák szomszédaink is többet tehetnek magukért.
Egyébként meg nem hiszem, hogy a biciklis csapatban nem volt legalább egy vagyonőr papírral rendelkező egyed.... Menten jobban magyarázható lenne jogilag a szitu 8) .
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#9 2013. December 16. - 18:45:31
0
Na ja ...
Azt azért nem árt tudni, h a rendőröket v mondjuk általánosabban h az erőszakszervezetek legnagyobb ellensége nem a bűn, bűn-elkövető, bűnöző, stb., hanem a céltudatosan alakított, magas szinten tervezett-szervezett, önálló akciókra képes, az önbíráskodást (is) célzó mindenfajta egyéni vagy csoportos formáció. Ezért mindent elkövetnek, h ezeket el-lehetetlenítsék, feloszlassák, megszüntessék, becsukják, stb.

A példák a kerítésbe áramot vezető szerencsétlen paraszttól, a nemrég fagyállózó pincemestertől a Magyar Gárdán át egészen a néhány sörétes cigányvadászig terjed. Ezekkel szemben kíméletlenek.

Egyébként eme rendőr-viselkedés oka nem maga a rendőri butaság, hanem általában mindez felsőbb politikai  elvárásra, "megrendelésre" történik. Mert általában nem a rendőr v rendőrség parázik, hanem a hatalom, mely semmitől sem fél annyira, mint egy kis tudatos mag álltal indított, és az emberek igazság érzete mentén gyorsan erősödő lavinától...

---------

Más kérdés, h itt 3 rendőr közül 2-nek a kezéből alkalom adtán (akár a villamoson is) kicsavarják a pisztolyt (volt rá példa épp elég), vagy ledarálják őket egy székház ostromnál ... és ez pl. a világ nagyobbik részén  alig-alig képzelhető el. Sok helyen ha valaki nem fogad szót, azt hamar félreérthetik, és beleürítik a 38-as tárat.   :)

előzmény: vg #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Tolvajt fogsz? Semmi jóra ne számíts!
#8 2013. December 16. - 17:31:11
0
És akkor, hogy L. Pásztor teóriáját is erősítsem, íme a napi? "SÜN" rovat egy gyöngyszeme a tolvajkergetőktől:

Tanulságos, ámbár szerintem sünék nagyrésze az USA-ban is ugyanilyen butus.........
 8) :-*
előzmény: vg #7

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#7 2013. December 11. - 18:02:27
+1
Ahogy írom, én sem óhajtom szépíteni azt, ami van. Viszont mindennél van jobb és még rosszabb. Legyen jobb! Ez OK.
Hálistennek külhoni SAJÁT tapasztalatom csak egy van, az a szlovákoktól. Ott is próbálják tartani a 15 perces limitet, nem nagyobb sikerrel mint itthon. Lehet a sógoroknál avagy ettől Nyugatabbra, netán a nagy óceánon túl ez smafu, de ott picit másabb GDP-ből kell ezt megoldaniuk.
És valóban. Vegyük tudomásul: ha rendőrre van szükség, akkor ott a probléma már megvolt, nem teszi semmissé, ergo ha meg akarjuk előzni marad az öngondoskodás. Tűz, katasztrófa? Nincs különbség. Próbáljuk magunk megelőzni, ha nem sikerült, hát előbb-utóbb segítenek. Mentők? Nos 150 ropiért éjjel-nappal nagyjából 15 perc múlva segítenek, ha nem is nagy lelkesedéssel.
Tehát igen. Hihetetlenül messze van a kánaán, de talán nem hagynak minket a Viktória-tó partján a krokodiloknak....
 :-* :'(
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#6 2013. December 11. - 17:51:29
+2
Nem, nem. Abban az értelemben, ahogy Te érted, nem sírunk.

Sokan, akik már láttunk messze-messze máshol mást is ... csak elvárjuk hogy a befizetett és kevésnek egyáltalán nem nevezhető adónkból elvárható szintű szolgáltatást kapjunk.
Mert soxor amit kapunk ... az minden, csak nem elvárható, sőt néha még csak szolgáltatásnak sem nevezném. A példákból meg tucatnyi billentyűzetet tudnék ronggyá verni ... meg itt még sokan mások is ... de újat nem mondanánk vele.

A sírás meg "csak" azért marad sírás, mert ahhoz túl sok veszteni valónk van, hogy néha-néha odaballagjunk az ilyen hitvány szolgáltatás működtetéséért felelős droidokhoz, hogy a sz@rt is kiverjük belőlük "színvonalas munkájukért" cserébe ... 

előzmény: vg #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#5 2013. December 11. - 16:27:47
0
Nem érzem rózsásnak a helyzetet, sőt részben osztom ezen véleményeket, de itt is úgy érzem valamelyest a magyar mentalitás a "sírjunk mindenért" felszólamlás érvényesül.
Ennek jegyében egy pozitív személyes tapasztalat:
2009. december 4, reggel 6 óra. Céges autóval közlekedem a Hűvösvölgyi úton. Következő képkocka (néhány kimaradt) lufik lógnak, gerincem iszonytatóan fáj. 1 perc múlva mentő megáll, betegszállítóból ember infúziót beköt. 3 perc múlva első tűzoltó autó, próbálnak kiszedni, 5 perc múlva második immár III. kerületi tűzoltó autó megfelelő szerszámmal elkezdi feszíteni/vágni az autót. 7. percben emelnek gerincágyon kifelé, 8.-ban a már értem érkezett mentőben haladok a Jánosba.
És persze folytathatnám a sok egyéb negatívummal, de miután ilyenből van doszt elég az előttem hozzászólóktól, úgy éreztem picit kompenzálnom kell..............
 :o
előzmény: L. Pásztor #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#4 2013. December 11. - 15:39:58
+1
Másfél éve egy este a BELSŐ sávban az M5-ön jön szembe egy állat (afgán-albán-csecsen szokott Szeged mellett rendszeresen a leálló sávban ilyet tenni, ha elmegy Románia irányába, de Szerbia felé akart volna ...)
Meredek kikormányzás után leálló sávban hívom 112-t. Kb. 3 azaz három percig senki sem vette fel.  Hivom a 107-et. Cseng-cseng-cseng de senki. Megint 112-t és már akkor felvette valaki. És itt is az volt, h addig meg sem hallgatott, még neve, szemig, lakcím, születés, stb ...
A végén meg csak annyi volt, h majd kiküldünk valakit, ha lesz szabad kocsi ! 
Q..ra összevesztem vele, végén azt mondtam neki, ha infarktust kap, remélem a mentős is előbb ugyanígy végig kérdezi a betelefonálót ... és majd megy ha lesz szabad kocsi.

Erről ennyit. Csak magunkra számíthatunk ...

PS: Később egy haver mondta, legközelebb mondjam be azt, h valaki sörétes puskával lövi a cigányokat ... nem kérdeznének semmit, másodpercek alatt ott is lennének :)

előzmény: SLC #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#3 2013. December 11. - 12:17:43
+1
Ausztria, Bécs, múlt héten.

Biciklist fellökött egy autó, szűk egyirányú utcában, előttem 2 autónyival. (Ott is elszemtelenedtek a biciklisek ... nem csak itthon) Leállt minden.
Telefonáltam a céghez, ahova indultam, h késni fogok, mert baleset, stb, stb.
Mire letettem a telefont, szemben az egyirányúban, ott volt a mentő ...

Másik:  pályán voltam, Schwechati reptér környékén este, csak kb. 140-nel ... mert végig tele van sebességmérővel. Hátulról már messziről levillogtak. Mentő volt, kb. 160-170-nel ment el mellettem ...

Harmadik:  Mariahilf templom előtt egy, valószínűleg a sok meleg Punch-tól részeg "szines" belekötött egy fiatal csajba, ott lökdöste. Legalább 10 ember vette azonnal a telefonját, de nem avatkozott be senki. Kb. 90 mp-en belül két rendőr érkezett oda, és olyat b@...tak gumibottal a faszi vállára és hátára, h percekig fetrengett és üvöltött a földön, miközben hátul már kattant is a bilincs ...

A civilizált világban az azt eltartóknak van joguk az azonnali segítségre és védelemre. A balkánon meg inkább annak van joga, akiket ki- vagy eltartanak ...   

előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#2 2013. December 11. - 12:17:04
0
Itt is van gond bőven.
 
Helyi lakosok, tudják, hogy a Pesti utca és Pesti út nem ugyanaz. Előbbi a városban egy utca az utóbbi meg egy tanya övezet népi elnevezése a városon kívül. Nem mindegy, hogy hova vonulnak.
 
Az idővel van baj bőven. Utca neveket félreértik stb.
Egy ismerősnél volt tűz, az egyirányú szűk 2m kisutcába navigált a GPS mert eleve rossz címet kaptak. Rozmaring-Határ utca sarokból a helyi erők már csaka Rozmaring utcát kapták meg. Még, jó hogy volt füst amit követhettek.
De a mentőnek még az sincs.
Yard szintén gáz, segélykérő telefonra elösször osztálynévsor olvasás, születésednél segítkező orvos lánykori neve meg minden sz@r kell, különben nem jön ki.
 
előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Tűz van? Semmi jóra ne számíts!
#1 2013. December 11. - 08:52:01
0
Lassan oda jutunk, hogy nemcsak rendőrt, de tűzoltót sem érdemes hívni, ezt is magunknak kell majd intézni. Saját tapasztalatok:

- Tűzjelző rendszer jelzése után 20 perccel érkezik meg a tűzoltóság, ebből 4 perc volt a vonulás. Korrekt

- Megyei ügyeleten oktatás miatt lemondtuk a tűzjelzőt, miután végeztünk beszóltunk ismét, hogy innentől éles a rendszer. Másnap reggel hívnak a megyei ügyelettől, lab@sznak, miért nem működik a tűzjelző. Mondom hallgassák vissza felvételt és a tegnapi kollégájukat csesszék le.

- Tűzjelző rendszer, a távfelügyelet átkerült a városi tűzoltóságtól a megyére, karbantartás után érdeklődés ment-e jelzés. Ügyeletes szerint nem  :o . Kérdeztük biztos? Várjunk megnézi. Visszajön, mondja valóban jött jelzés, de nem olyan hangja volt mint szokott így nem vették észre. És ha éles jelzés lett volna?

- Közúti baleset beszorult sérülttel. Mentőtiszt tűzoltókat kér, hívja a 105-öt, több mint 5 perc telt el, mire az ügyeletes minden adatot megkapott (név, anyja neve szinten) mire hajlandó volt elindítani a segítséget.

Ez már lassan tényleg vicc kategória, ami itt van. Csak nálunk van probléma vagy már országos szintű?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!