Szerző Téma: Bosch Solution 16 (, Paradox 5500 vagy más?)  (Megtekintve 9777 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
A kábelezés ugyan "gyárilag" ki volt építve a lakásban.....gondolom villanyszerelő húzta be. De ha már volt ott elég érpár akkor minek trükközött?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Rengeteg telepito pont ugyanolyan f@szszopo, mint az emberek tobbsege. Ha ki lehet hozni a telepitesbol tovabbi 2614Ft-ot akkor kihozzak. Ergo ha 4 eres kabelen meg tudja oldani a mukodest ugy hogy a 2/4 zona jelet csak 1-1 errel hozza be, a kozoset meg leveszi a taprol (ahogy bcslaci irja a bosch kozos pontja a +, tobbi kp-e -).

Ugyanez a futyiszopas van jelen, amikor a szolgatato altal biztositott GSM-bol kiveszik az 1000Ft-os trafot es a kp. trafojaro taplaljak azt is.
előzmény: Janó #40

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
a minusz tápot használja com-nak (a bosch a pozitívot :) )
előzmény: Janó #40

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Megtörtént az átszerelés......  ::)  de nem volt egy egyszerű eset.
Az, hogy felfűzött eszközök voltak a rendszerben az még elmegy, de olyat nem láttam még (lehet, hogy én vagyok tudatlan) vagy csak a Bosch-nak a tulajdonsága, hogy bekötöttem a tápvezetékeket és csak 1 vezeték maradt a kontaktnak.....mondom mi van? Az érzékelőben az egyik táp vezetékről egy 3,2K-s ellenálás volt bekötve a kontakt egyik ágára. Világosítson fel valaki, hogy ez most mi volt.
Az már csak hab a tortán, hogy a kültériben nem volt tamper.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Minek? majd ha ismét belepiszkál (de szerintem tanult az eseményekből) ismét zsebbe nyúlós lesz.  ;D

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Dobozzárral! :-D
előzmény: Janó #37

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Döntés született (nem nagyon volt választása).....Paradoxra átállás lesz.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Amíg az akku töltés nincs rendben, kár bármivel próbálkozni.
előzmény: Janó #35

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Nem küldhettem el melegebb égtájakra mert ismerősön keresztül talált meg.
De komolyan, úgy pötyögte a ledes kezelőt mintha 1000 éve ezt csinálta volna....persze nem is sikerült csinálnia semmi értelmeset.  :'(
Úgy néz ki, hogy Paradox-ra váltás lesz. De mondtam neki, hogy mielőtt nekikezdett volna az egésznek akkor kellett volna megkérdezni valakit, mert a paradoxhoz van saját gsm kommunikátor és egyszerűbben lehetett volna használni (konfigurálni).

Mind1 most már, belátta ő is, hogy hibázott.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Az szép...
Ha belenyúl az ügyfél, akkor szépen ott kell hagyni, és finoman értésére adni,  ha ilyen profi, akkor szervizelje saját maga. Ez a halálom, mikor a hülyeség szorgalommal párosul. Az S16 táprendszere amúgy is eléggé labilis,  jó néhány panelt már mi is cseréltünk pont a töltésvezérlés elhalálozása miatt. Kb. 8 éve nem telepítek Solution-t egyrészt az emlegetett probléma miatt, másrészt, drága lett, és buta elavult maradt a rendszer, főleg az S16. XXI.-század, és nincs DEOL?
előzmény: Janó #30
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 10. - 07:18:40 írta syn7h37ic »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!