Szerző Téma: 2014 BM térfigyelős minimum feltételek  (Megtekintve 5759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Azért ehhez nem hiszem, hogy egyből ügyvédet kellene fogadni. Nem kormányszinten dolgozom :) Találtam 1-2 hasonló szerződést + az én eredeti vállalkozási szerződésem (azt úgy is egy közbeszerzési pályázatíró fogalmazta).....csak összegyúrom valahogy őket. Csak baromira nem szeretem az ilyen adminisztrációs munkát.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
+1
És egy, pár tízezer forintos ügyvédi, költség nem érné meg, hogy nyugodtan, aludjál?
előzmény: Janó #18

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
No persze, a megrendelő nem is nagyon akarja aszerződést, mert ez fix költség neki. Viszont a BM-s pályázat előírja, hogy fx 5 évre karbantartási szerződést kell kötni a pályázat nyertesével.
Amikor pályáztam a benyújtott árajánlatomon kívül a karbantartási árajánlatom is nyert a konkurenciával szemben.

Már csak a papírmunkát kellene lezsírozni és meglenne az "üzemanyagpénzem"  ;D

Nem elérhető Gabesz1982

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
0
Üdv!



Nekem nem foglalkozott a karbantartási szerződéssel egy megrendelő sem.Mikor a megyei kapitányságról kijöttek ellenőrizni, az önkormányzat annyit mondott hogy eseti megbízás van a hibaelhárításra.
Ha esetleg arra kerülne a sor, hogy tőlem is kérnék, én is szeretnék a kidolgozott mintából ha lehet!

Előre is köszönöm.
előzmény: Janó #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Help!  :)

Nincs véletlenül valakinek egy kidolgozott karbantartási szerződése térfigyelő rendszerhez?
Úgy néz ki, hogy a két BM-s rendszeremnél meghúzták a megrendelők fülét, hogy még nem kötötték meg velem. Ami roppant szimpatikus  8)  viszont nem találok normális mintát hozzá a neten.
Ugyan letöltöttem 3-4 egyéb karbantartási szerződést de azokat is valahogy össze kellene gyúrni, hogy megfelelő legyen.

Nagyon megköszönném és még a templomba is mondatnék egy imát!

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Janónak teljesen igaza van.
Esküdöznek, hogy ennyi és nem bővül a rndszer, de amint egy kis pénzhez jutnak, lehet bővíteni.
Előre kell sajnos gondolkodni a megrendelő helyett is mint a riasztóknál.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Az a tapasztalatom, hogy a beépített infrák nem mindig tökéletesek, sőt.......ott ahol egyáltalán nincs közvilágítás és egy kicsit "távolabbra" néz a kamera ott elég gyenge a saját infra - ezt próbálom most megoldani a kamera állítgatásával, de a külső infravetőt nem fogjuk megúszni.
Viszont az új Speed dome kamerákban akkora infrák vannak, hogy tényleg tudják a 100m távolságot (zoom függvényében).
Akár jó is lehet az NVR (költséghatékony) viszont nem bővíthető és a tudása jóval kevesebb mint NUUO Mainconsol szoftveré. 8 kamerához nem kell annyira izom gép, én eddig I7-es konfigokkal dolgoztam de neked elég lenne I5-is és még az is elbírna a 8 kamera után 1-2 plusz kamerát ha bővíteni akarnál, csak + kamera licencet kell vásárolni a szoftverhez.

u.i.: én is próbáltam az elején "olcsóbb" eszközökből építkezni de meggyőztek ha bővíteni szeretnék később érdemesebb a kicsivel drágábbat megvenni.

Nem elérhető Gabesz1982

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
0
A 3 Mp kompakt kamerák infrája szépen terít éjszaka, vagy használtál infravetőt?
Nekem l van egy 2 kamerás, és egy 8 kamerás térfigyelőm.Szerintem elég hozzá egy-egy NVR az említett márkából.Vagy építsek PC-t a 8-ashoz?

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
+3
Mindhárom rendszerem Techson kamerákból épült meg. Ubi antennákkal és NUUO Pc-s rögzítővel. Persze mindig találok finomhangolásra lehetőséget és van még 1-2 fekete folt ami megoldásra szorul.....
De az első rendszerem indítása után 2 hónappal elkaptunk egy körözött bankrablót aki pont a kicsiny falum takarékszövetkezetét rabolta ki. Az elkövetés után 2 nappal elkapta a rendőrség a kamera felvétek alapján.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Szerintem ez nyugodtan belefér ide!
előzmény: Janó #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!