Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 20189 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Van sokféle kiciócó szett, de a komolyabb kétmotoros változat sem egy ökör ára...  8)
https://bit.ly/2sPzTke

előzmény: Janó #26

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ma már csak erőművi szinten éri meg mozgatni a táblákat, ahol egyszerre tucatnyi táblát mozgathatnak.
Jelenleg már olcsóbb a tábla, mint a mozgató mechanizmusa, így nem éri meg bajlódni vele, különösen fent egy tetőn.

Ha csak az általad emlitett fogyasztók lesznek, akkor a legolcsóbb megoldás egy nagy puffer, a hozzá méretezett megfelelő  táblákkal. Feltéve ha nem lesz rajta más fogyasztás....
előzmény: eXtra #25

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Nem nagyon láttam még ilyen "tudományos" napelem döntögetőt....de nem rossz az ötlet, de ha készen nem lehet kapni én biztos nem fogok barkácsolni. (nem magamnak lesz, itt nem lehet kísérletezgetni) A költségeket is megnövelné....de meglátom, hogy mit jeleznek majd vissza.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Továbbá téli viszonylatban amikor behavazódik a napelem nem árt ha van más erőforrás is.

Télen sincs vele gond, ha okosan lett telepítve!  8)

Egy olcsó motoros vezérléssel télen átállítod 45 fokról 60-ra a napelemek dőlésszögét (a helyi vezérlés mellett akár távolról vagy időzítve is lehet), hogy a hó könnyebben lecsússzon róla és a hatásfoka is jobb legyen. De ha van rá keret, akkor csináltatsz hozzá egy olyan komparátoros vezérlést, ami rendszeresen a legnagyobb teljesítményt biztosító szögbe állítja a napelemeket... ;)
előzmény: Janó #23

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
En eddig ket alkalommal vallaltam eletemben 230 nelkuli rendszer telepiteset, javítását de amennyi problema es gond volt vele (vagyis az ugyfelekkel) -annak ellenere, hogy ezeket elore jeleztuk- szivesen tovabbitom neked ezen evi 1-2 igenyt, mert en egy csoppet sem vágyok rajuk  :o ;D
előzmény: Janó #21

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Időnként itt oktatások, előadások is lesznek és talán lakni is fog kint valaki, tehát nem árt ha van aggregátor.
Továbbá téli viszonylatban amikor behavazódik a napelem nem árt ha van más erőforrás is.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Aggregát erre ???

A számokból azt látom, h a statikus fogyasztás 2A felett lehet.
Ennek ellátására egy 200W-os tábla böven elegendö, aminek ára töredéke szerintem egy automata aggregát árához képest.

De persze sok olyan feltétel és egyéb körülmény is lehet, amiröl itt nem volt szó...

előzmény: Janó #21

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Minap adtam ki egy árajánlatot egy vadászházra (Riasztórendszer + 2 kamera) csak akkuról. 5 nap üzemidőt kértek.....kalkulált akkuigény 375 Ah kerekítve 400 Ah lesz. Beterveztem megfelelő töltőt, akkufigyelőt stb. mivel ha megy a jelzés majd ők aggregátoroznak majd.....na jah
Mondtam, hogy az kevés lesz, mert csepptöltésre aggregátorozni eléggé gazdaságtalan, tehát kellene egy napelemes rendszer is. Még nem jött visszajelzés.  :D
Találtam nekik vészüzemű aggregátort is ami kontak hatására automatikusan indul, de nem óccó az sem.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Más előnyük nincs is.
előzmény: handras #19

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Azért azt se felejtsük el, hogy a solution-ok elég jól gazdálkodtak az akkukkal.
előzmény: eXtra #17

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!