Szerző Téma: nővérhívó  (Megtekintve 7321 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:nővérhívó
#15 2018. Október 27. - 21:41:00
0
amúgy VAN 48 ledes is meg 20 ledes is kezelőből nekem :)
és viheti bárki én amúgy sosem használtam. kispálya egy ilyen központhoz, ráadásul akkor vagy 4-5 ezer ft volt a különbség, egy olyan rendszernél ahol az ár százezrekben jáccik ez nem tétel.

48 pgm tartásban és egy - házilag összefurkált ledes  kijelző
igen olyasmire gondoltam :)

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:nővérhívó
#14 2018. Október 27. - 20:54:12
+1
Oké Lacy! Csak csipkedtelek :)  Tényleg nincs Digipex LED kezelőd?

Gondolom térképes LEDes tablóra gondoltál! (házilag furkált...)
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:nővérhívó
#13 2018. Október 26. - 21:50:42
+2
olvasási képességed ma különösen rossz volt.
Ki beszélt itt LED kezelőről?
én egy LED-es tábláról beszámozva a 48 !! figyi mondta 48 ember kell, szóval az marad a led ott égve amíg nem törli pl kóddal, egy modern dizájnos K641+ LCD kezelővel :)
48 pgm tartásban és egy - házilag összefurkált ledes  kijelző


előzmény: vgabor #12

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:nővérhívó
#12 2018. Október 26. - 08:08:02
+1
Szerintem akkor kedvesen és pontosabban írd le, hogy működik a nővérhívó szerinted. Nem mindenki csinált ilyet! És akkor esetleg kitaláljuk helyetted, hogy lehet megcsinálni!

Bár szerintem Kero& Lacy már összerakta neked!

Én olyan Legrand nővérhívót láttam, ahol a szobákban minden jeladó fölött volt egy kijelző, hogy megnyomtad és volt egy nyugtázó gomb. A folyosón pedig az ajtó felett egy villogó. A nővéreknél csak hangjelzést lehet nyugtázni. Ki kellet menni hogy nyugtázzák a fényjelzéseket is!

Ez azért kicsit tovább mutat mint a RTX3ak + LEDes kezelőnél! Van itt egy két probléma...RTX3 hiánycikk LED kezelő meg már nincs a Digiplexnek... (új)  (Tudjuk Lacy neked van raktáron  ;) de nem adsz ;D )
Mondjuk a törléshez nem kéne feltétlenül kód, jó lehet egy nyomó gomb is ha már egyszerűsíteni akarsz.

Ha eltekintünk a helyszíni nyugtázástól akkor én az alábbi konfigot használnám. 
Kijelzésere PGM82+RTX3 (ha lenne)+EVO192. Kis terület Max 32. zóna! esetén összejöhet MG5000+LED kezelővel. Jeladónak jeladó valamelyik rádiós nyitásérzékelő. (Kero)+ nyomógomb.
Be kell mérni térerőre bár az se jelent sajnos semmit ma már!

Remélem segítettem!
ui.
Mi a nyugtázási feltétel?  Hogy kérik a kijelzést...Átjelzést?
előzmény: bolyt #11
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 26. - 08:21:47 írta vgabor »

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:nővérhívó
#11 2018. Október 25. - 21:02:46
0
Szerintem leírtam mi a konkrét feladat. Alapvetően gyári nővérhívót kellene csinálnom, de mint írtam a kábelezés macerás(legrand-ot csináltam egymillio kábel kell 24 szobához). Ezért kérdeztem hogy konkrétan milyen rendszert csináljak?
előzmény: vlezlee #10

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:nővérhívó
#10 2018. Október 25. - 18:50:12
0
Kérdés, hogy mi volt pontosan a feladat. Szerintem erre (és nővérhívóra) nem épp ez a legoptimálisabb megoldás, bár működhet...
előzmény: SLC #8

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:nővérhívó
#9 2018. Október 25. - 11:40:05
0
Hogyan csináltad hogy kijelezze mikor melyik pánikgombot nyomták meg?
előzmény: SLC #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:nővérhívó
#8 2018. Október 25. - 10:51:43
0
BV intézetbe nemrég került
EVO + RTX3-k és pánik gomb. Simán jól működik :-)
PGM-ről meg megy fényjelzés plusszban.

De a solinfot kft szolnokon forgalmaz rádiós nővér / pincérhívót

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:nővérhívó
#7 2018. Október 24. - 21:51:06
0
szerintem nem  jó megoldás a kezelő.. a ledek égve maradnak és ha új jelzés jön, akkor az rögtön látszik, hogy új hívás jött pluszban, a taszton ez nem látszik és ha scrolloz az idő.
A led az azonnali
És a törlése is sokkal egyszerűbb, pl egy rövid kód 4x2 vagy akármi törli, míg egy memóriába tett riasztó jel szintén nem egyértelmű az ott dolgozó többnyire em műszaki diplomás személyzetnek :)
előzmény: kero #6

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:nővérhívó
#6 2018. Október 24. - 21:34:34
+1
Én is hasonlóra gondoltam, de nem REM 1-ekkel, hanem rádiós nyitásérzékelőkkel, a bemenetüket nyomógombbal megvezérelve. Egy szobába elég egy, ha kiforrasztod a reed-et akkor két nyomógombbal két külön csatornaként működik (a kórházakban általában az ágy fölött van széles kábelcsati, abban akár összekábelezheted a két nyomógombot meg az adót.
És akkor nem kellenek a PGM modulok sem, mert a kezelő kiírja, hogy melyik zónáról jött a hívás (szoba/ágyszám beprogramozható.)
előzmény: Lacy #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!