Szerző Téma: Kép mellé hang is kellene  (Megtekintve 8954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#28 2017. Január 04. - 08:48:56
0
Elnézést kérek mindenkitől, ezt félrenéztem.  :'(  Valóban csak videó és tápátvitelre alkalmas a 4301VP   
előzmény: Kameraguru #27

Nem elérhető Kameraguru

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 28
    • Kameraguru
Re:Kép mellé hang is kellene
#27 2017. Január 03. - 14:27:05
+1
Sziasztok! BÚéK...
A sima VP-s azért nem jó, mert ott az RJ45-ről az UTP 3 érpárja be van kötve a tápdugóra és 1 érpár a videó jelre. Az audió 1 érpár nincs előkészítve és balun sincs benne, csak a videó jel miatt!


Ha precízek akarunk lenni, akkor az UTP-n történő jelátvitelnél nem csak a videót hanem az audiót is "kezeljük" (jel szimmetrizálás és impedancia illesztés)

Az audio megjelöléssel ellátott Folksafe balunok nem csupán csatlakozó kivezetésben adnak esélyt a kamerán kívül a mikrofon jelátvitelére és tápellátásra, hanem passzív áramköri elemek is vannak benne bőven...

A VPA-jelű mondjuk szerintem elvi hibás, mert egy táp dugó és egy táp aljzat van rajta. Két tápdugóval logikusabb lehetne. A mikrofonnak meg csak egy sima vezeték lóg ki, lehetne mondjuk RCA dugó.

A gyakorlat viszont azt mondatja velem, hogy a legtöbben egyszerűsítenek:
1. érpár - sima egyes HD videó balun
2. érpár mikrofon jel +/- mondjuk RCA-val
3-4. érpár szerelhető tápdugó 12Vdc +/- a kamera és a mikrofon tápellátására

a csökkent táp keresztmetszet miatt 40-50m távolságnál előfordulhat kép-probléma az éjszakai üzemnél!



« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 03. - 14:32:51 írta Kameraguru »

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#26 2017. Január 03. - 13:00:04
0

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kép mellé hang is kellene
#25 2017. Január 03. - 08:28:23
0
Szerintem nem reklam, hiszen Gabor fenn van a itt forumon kameraguru nick-el...
http://www.kameraguru.hu/termeklista/6%7C4%7C1%7C1/1-csatornas/
előzmény: samat #24

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#24 2017. Január 02. - 16:53:46
0
Én az FS-HD4301VP-t ismerem, a VPA-t nem.
Hazai forgalmazója is van, ha gondolod elküldöm a linkjét privátban. (Ez a fórum nem a reklám helye  :) )
előzmény: vlezlee #23

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kép mellé hang is kellene
#23 2017. Január 02. - 13:46:40
0
Ez egy sima, egyszerű passzív balun (AHD/TVI/CVI) ha jól látom a leírását.
előzmény: samat #22


Lehet,hogy FS-HD4301VPA típust akartad volna ajánlani? Az tud audio-t. Ezt egyébként forgalmazza valaki itthon?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 02. - 13:58:07 írta vlezlee »

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#22 2016. December 29. - 13:45:14
0
Folksafe HD balunok közül a HD4301VP alkalmas lehet.
előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kép mellé hang is kellene
#21 2016. December 29. - 11:36:58
0
Én nem raktam semmit, igaz nem is vittem messzire...
előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kép mellé hang is kellene
#20 2016. December 29. - 09:16:18
0
Milyen átalakító jó hangátvitelre?
előzmény: handras #19

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kép mellé hang is kellene
#19 2016. December 29. - 07:50:34
0
Elvben igen, mi már vittük így.
előzmény: vlezlee #18

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kép mellé hang is kellene
#18 2016. December 28. - 23:57:22
0
Üdv kollégák,

Egy utp kábellel lefűzött hd-tvi kamera mellé kellene mikrofont tennem, megoldható a hang átvitele a kábelen megmaradt 1 érpár használatával vagy cseréljem ip-re a kamerát, amin van audiobemenet?
Sajnos a kamerahely és a rögzítő közé már nem tudok plusz kábelt befűzni 😒

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#17 2016. Május 06. - 17:27:29
0
Ez van most fent ~3m-en a kameránál. Akkor egy próbát megér.
előzmény: kero #16

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#16 2016. Május 06. - 17:22:30
0
http://aruhaz.alphasonic.hu/Audio-modul/CCTV-Audio-modul-Szabalyozh-MP-1-R-M1912-p7869.html

Nekem ez eléggé bevált, 1440,- Ft nettó. Mondjuk attól amit az előzőekben leírtam eléggé messze van, de ha le tudod tenni asztal szintre, akkor még akár működhet is.
előzmény: Gyafi #15

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#15 2016. Május 06. - 16:14:30
0
Egyik probléma, hogy nem jó helyen van a mikrofon. Erre megoldás, hogy valahova letesszük asztal szintre. Ez megoldható.

Az írt, meglévő erősítős kondi mikrofonnal érdemes próbálkozni? 
Mondjuk az alapzajjal nem tud mit kezdeni - így talán felesleges.

Valami konkrét és használható (na meg persze kicsi és olcsó :)  mikrofont tud valaki?

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#14 2016. Május 06. - 16:10:14
0
Kösz mindenkinek a hozzászólásokat. A jogi részt tegyük félre.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#13 2016. Április 14. - 10:36:34
0
Ha meg azt mondod, hogy nem adod oda, mert nem látja, mivel nem láthatja, akkor ferde szemmel néznek rád.
Ez Magyarország, a "kiszámítható" jogrend, és a jogbiztonság hazája.
A sok faszfej azért hozza az eszetlen törvényeket, hogy nehogy valaki azt mondhassa, hogy nem csinálnak semmit. Azt közben tényleg nem...
Persze a hatóságnak mindenhez joga van, lassan már az orrlyukunkba is kamerát dugnak, meg azt is figyelik, hogy nem bontok-e ki egy kólát a kocsiban ülve.
De ha te megnézed, hogy ki állt meg a házad előtt, akkor jogsértést követsz el. Ha ugyanazon a járdán valaki hanyatt esik télen, akkor már rögtön a "te" járdád lesz.
előzmény: tomat5 #12

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Kép mellé hang is kellene
#12 2016. Április 14. - 09:01:10
0
Csak érdekességképpen a témával kapcsolatban:
Eltűnt egy autó reggelre a kocsibejáróról, rendőrség kiment helyszínelni. A szomszéd házán volt egy kamera, megkérdezték, hogy vannak-e felvételek és ha igen elkérhetik-e. A jószomszédi viszony és a segítőkészség jegyében kiadta a felvételeket az ember, majd 2 hét múlva kapott egy értesítést, hogy a rendőrség figyelmezteti, mert közterületet néz a kamera.

Másik: Megyeszékhely, belváros, mindig történik valami. Sokszor kikérte a rendőrség a felvételeket, az összes kültéri kamera látja a közterületet. 1-2 alkalommal megjegyezték, hogy ez így igazából nem OK, de azért tök jó hogy van felvétel. Soha senki nem csesztette a rendszer gazdáját, visszajár a jard a videókért.

???


előzmény: Lacy #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kép mellé hang is kellene
#11 2016. Április 13. - 17:19:50
+2
Azért erre van megoldás, egy írásban adott nyilatkozat vagy valami izé, amiben le van írva, hogy az ügyfél által igényelt megoldás pl nem jogszerű vagy egyéb kitételnek nem felel meg, ezt a tudomására hoztam, és minden felelősség innen az övé mert ezt aláírva tudomásul vette.
De én szóltam
Másrészt egy kamerát ha én beállítok, akkor ki akadályozhatná meg a tulajt hogy a távozásom utáni 5-ik percben is akár ne forgassa el oda, ahová én nem engedtem mert nem szabadna?
előzmény: SLC #10

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kép mellé hang is kellene
#10 2016. Április 13. - 08:20:45
0
"én egy műszaki ember vagyok, megcsinálom amit a megrendelő kér (hacsak nem tényleg valami egyértelműen és szigorúan tiltott dolog) a jogi oldalával pedig legyen tisztában ő, és viselje a következményeket".[/size]

[/size]
Na egy ilyen telepítő kolléga állt a bírónő előtt nem is annyira régen, lesütött szemmel, amikor a bírónő közölte, hogy "maga szakember, tudnia kellett volna, hogy így ezt nem lehet"




előzmény: kero #7

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kép mellé hang is kellene
#9 2016. Április 11. - 22:55:34
0
Hát nem tudom, hogy a jogalap nélkül készített "bizonyíték" mikortól felhasználható.
Bár tudtommal ismeri a jog az arányosság elvét, miszerint, ha a jogalap nélkül készített felvétel felhasználható egy lényegesen nagyobb jogsértés felderítéséhez/bizonyításához, akkor az ügyészség/bíróság mérlegel.
Szal, ha a te felvételed kicsit sérti az utcán nyugdíjast kifosztó fegyveres rabló személyiségi jogait, azt mélyen mindenki lesz..ja. Legalábbis bízok benne, hogy így van.
előzmény: Lacy #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kép mellé hang is kellene
#8 2016. Április 10. - 17:51:50
0
És ha van felvétel, akkor ez alapján a bíróság még el is ítéli az elkövetőt, akkor teljes a jogi káosz..
előzmény: kero #7

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#7 2016. Április 10. - 17:21:26
+2
A jogi oldallal szerintem nem is lehet naprakésznek lenni, vagy ha valaki naprakész és komolyan veszi (jogkövető magatartást szeretne folytatni) akkor jobb, ha az egész szakmát elkerüli jó messzire.
Én úgy vagyok vele, hogy "én egy műszaki ember vagyok, megcsinálom amit a megrendelő kér (hacsak nem tényleg valami egyértelműen és szigorúan tiltott dolog) a jogi oldalával pedig legyen tisztában ő, és viselje a következményeket". És valószínűleg most számtalan hozzászólás születhetne, hogy nincs igazam, de ez egy másik topik témája.
Csak egyetlen példa, amit emlegetni szoktam: a törvények szerint nem helyezhet el magánszemély kamerát úgy a házára, hogy közterületet figyeljen. Akkor mondjuk a kerítésemet, kapumat hogyan figyelhetem? Mégis számtalan esetem volt, hogy a rendőrség kérte az ügyfeleimtől a kamerák felvételeit, mert a közelben valami bűncselekmény történt és hátha látszik valami. Az egyiket sem érdekelte, hogy jogilag nem láthatná.
De tényleg, OFF vége.
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Kép mellé hang is kellene
#6 2016. Április 10. - 13:49:16
0
Most ismét átolvasva a felvetést ... igazad van. Nem az átvitelkor keletkezeik a zaj, ahogy azt elsőre gondoltam, hanem (ha most, másodjára jól értelmezem)  abból van baj, h nem tudja 3 m távolságból kihalászni a zajból az értelmes emberi szöveget.

Ezen a gondon kommersz elektronikai körítés nem segít, és elsőre tényleg csak 2 lehetőség van: VG kolléga javaslata alapján a közelben eldugni egy mikrofont, vagy a másik egy jól megválasztott pl. nem gagyi vese karakterisztikájú, hanem pl. egy jobb ellipszioid karakterisztikás (ami már messze egy irányítottnak számít) mikrofont feltenni egy jobb AGC-s elektronikával, ahol az AGC elektronikus erősítés szabályozást jelent, és rokona a lentebb tárgyalt dinamika kompreszornak.

A VG kolléga 5lete lehet a nyerő, ha meg tudja oldani az elemcseréket, akkor egy 868MHz-es kis mikrofont eldug valahol az asztalban, virág-cserépben, pluss állatkában, naptárban, tollban, etc ... és fent a magasban veszi azt és feladja a rögzítőnek. De ennek sz.tem lehetnek v vannak kötelezően betartandó jogi oldalai ... amikben nem vagyok naprakész ...

előzmény: kero #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#5 2016. Április 10. - 13:11:06
0
A Dolby zajcsökkentő rendszert, ahogyan írtad is, a szalagos hangfelvételi rendszereknél a "szalagzaj" csökkentésére, kiszűrésére fejlesztették ki, és valóban hatásosan alkalmazható lehet egyéb, az átviteli láncon keletkezett zajok elnyomására is. (Csak persze tudni kell, hogy az átviteli láncban, hol, milyen áramkört kell alkalmazni.)
Az eredeti felvetésben ha jól értettem, akkor nem az átviteli lánc által keltett zaj okozza a problémát (legalábbis nem elsősorban), hanem az, hogy a környezeti zajok elnyomják a hasznos hanganyagot. Erre hoztam megoldásként a dinamikakompresszort, vagy limitert, ami a környezeti zajokat valóban nem(sem) fogja kiszűrni, de jó eséllyel a halkabb beszédet felerősíti (a halk zajokkal együtt természetesen) olyan szintűre, amikor a többi nemkívánatos hang (zaj) között, azokkal együtt mégis érthetővé válik.
Az átviteli láncban esetlegesen rárakodott elektromos zajokra persze ez nem megoldás, azok ellen a kellő körültekintéssel megtervezett kábelezéssel, tápellátással, és a kiegészítő elektronikák helyes elhelyezésével lehet védekezni.
És amiről én valóban nem ejtettem szó, de mégis nagyon fontos, a teljes lánc legelső szeme, a megfelelő érzékenységű és karakterisztikájú mikrofonkapszula.
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Kép mellé hang is kellene
#4 2016. Április 10. - 10:54:18
0
Bocs ... nem kötekedni akarok, de .... a dinamika kompresszorral a zaj nem csökken ... sőt még kicsit nő is.
A dinamika kompresszor kizárólag a halk részletek kényelmesen hallható szintre erősítésére (ekkor a zaj is nő), valamint a túl hangos részletek visszaszabályzására való az elektronika felépítéséből adódó (limitálás) harmonikus torzítás elkerülése végett.

A valódi zajcsökkentés eszköze a Dolby rendszer, ami annó a szalagos világban alakult ki ... és nagyon hatásos az átvitel technikában is. Mivel a keletkezet zaj spektruma rendszerint a hallható tartomány közép-felső részében kezd élénkülni (így pl. 3kHz felett), így azt az elvet kell alkalmazni, h a tárolás (felvétel) vagy átvitel előtt a spektrumát eltorzítjuk, úgy h a magas hangokat brutálisan megemeljük, majd pl. dinamika kompresszorral a szinteket beállítjuk h ne legyen torzítás belőle. Lejátszáskor, vagy átvitel előtt a vételi oldalon már megjelent a 3kHz feletti zaj is, mivel rá-szuperponálódott a jelre (hangra) és onnan már senki levenni nem tudja azt. Viszont itt jön a Dolby második fázisa, amikor visszaállítjuk a spektrumot az eredeti állapotra nagyon erős magas-hang vágással. Így visszaáll az eredeti hang, de mivel a zaj a magasabb spektrumokra esik, így nagymértékben zajvágást is csináltunk ... akár 12-15dB mértékben is, ami már brutálisan jó zajszűrésnek felel meg. Tovább lehet élevezkedni dinamika expanderrel, aminek a zenében van jelentősége (ehhez annó a Ravel: Boleró-ja adott jó szubjektív tesztet) beszédben teljesen felesleges.

Aztán ha már digitális ... ma már nem így csinálják ezt ...
Bejön a hang ---> szintillesztés (dyn. compressor) ---> linearizálás ---> coder ---> MP3 (zene 128k-s, hang 64k-s) ---> tárolás és-vagy átvitel ---> decoder ---> és voilá itt az eredeti hang zaj ... már zaj és torzítás nélkül.

Csak ez nem az a játék amit a népek tömege adózott jövedelemből MO-on ki tudna/akarna fizetni. De sztem nem kell neki pár évnél több, és lesz erre pár USD-s cél IC-pár ami mindezt automatice megcsinálja. És eleve benne lesz a csájníz vasakban is.

Az érthető beszéd felvétele (meg kiszűrése a környezeti zajoktól)  a mikrofonnál dől el. Magában a mikrofonban mint érzékelőben, elsősorban a mikrofon karakterisztikája következtében, és nem a mikrofon áramköreiben.  Ezért van pici mikrofon 80Ft-ért is és ezért van érzékeny és spec. karakterisztikájú szintén pici mikrofon (csak érzékelő)  8e Ft-ért is ... és persze vannak ennél speciálisabbak is horribilis összegekért... de azt a világ-szerte a fekete ruhában-autóban közlekedtetett népek nem engedik hétköznapi forgalomba hozni ...     

 
előzmény: kero #3
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 10. - 11:03:53 írta L. Pásztor »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#3 2016. Április 09. - 23:59:34
+2
Most akkor "analóg" a rögzítő, vagy DVR?  ;D  Na jó nem akarok szőrszálat hasogatni.
Az én tapasztalatom a legtöbb DVR-el amivel idáig találkoztam, hogy egy jó minőségű hangforrást (pl. TV-ből nyert) is jelentősen csökkentett sávszélességgel és torzan rögzítenek. Tehát először ki kellene próbálnod, hogy az adott DVR egy tiszta bemenő hangot, mennyire ad vissza jó minőségben. Ha szerencséd van, és viszonylag elfogadható a DVR által rögzített anyag, akkor érdemes tovább kísérletezni.
Sajnos a biztonságtechnika piacon nem nagyon találni normális mikrofonpanelt, a legtöbbjük silány, pár alkatrészből összehányt szar. A minimum az lenne, hogy egyrészt az erősítésen, másrészt a kimeneti jelszinten is lehessen állítani, mert hiába erősít nagyot, ha a DVR-ed bemenetét túlvezérli, akkor torzítani fog.
További probléma az általad említett környezeti zajszennyezés, ami valószínűleg elnyomja a hasznos hangot, ezen elméletileg valamennyire valóban segítene egy irányított karakterisztikájú mikrofon, de a csarnok jelleg miatt valószínűleg a környezeti zaj is verődik össze-vissza. A másik gond, ami tovább csökkenti az érthetőséget az, hogy a rögzíteni kívánt hang is visszhangos lehet.
A legjobb megoldás egy dinamikakompresszor lenne, ami a hangosabb hangokat lecsökkenti, a halkakat felerősíti. Így a környezeti zaj ugyan megmaradna, de a halkabb beszéd érthető szintűre erősödne, így kivehető lenne a háttérzajban. Na mármost ilyen elektronikát sehol nem fogsz kapni, ha nagyon komoly a megrendelés, akkor találsz az interneten klf. kapcsolási rajzokat, amit megépíthetsz, ha van hozzá kedved, meg energiád.  Egyszerűbb esetben egy sima limiter is megoldást jelenthet, amit szintén nem fogsz találni, de kevesebb alkatrészből megépíthető, mint egy dinamikakompresszor. Itt az a lényeg, hogy adni kell egy jó nagy alaperősítést az elején, a végén meg limitálni a kimenetet, úgy, hogy a hangosabb hangokat ne levágja (torzítsa) hanem leszabályozza. Ezek az áramkörök a handy kamerák egy részében megtalálhatóak. Sokat foglalkoztam versenyautókban onboard felvételek készítésével, és rengeteget szívtam a hanggal, a leírt tapasztalataimat javarészt itt szereztem.
És még egy dolog: nagyon fontos, hogy a mikrofontól a rögzítőig megtett úton a lehető legnagyobb szintű jel "közlekedjen", ezért mindenféle mikrofonerősítő elektronikát a mikrofon felőli oldalon kell elhelyezni, így lesz a kábel által összeszedett zaj a lehető legkevésbé érzékelhető a "végterméken". Sőt még jobb lenne, ha egy nagyobb szintű jelet "küldenél" rá a kábelra mint ami a DVR-nek kell, és közvetlenül a DVR bemenete előtt visszaszabályoznád a kellő szintre. És még az is lehet, hogy ha a kamerától veszed le a tápot, akkor brummos lesz az egész (búgni fog).
Ja és természetesen árnyékolt kábel használj!
Ha még nem ment el a kedved akkor jó szórakozást!  :)   

előzmény: Gyafi #1
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 10. - 00:03:11 írta kero »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kép mellé hang is kellene
#2 2016. Április 09. - 18:56:48
+1
A mikrofont tedd az adott asztalra :o
Na persze ha nem akarjak, hogy tudja az alkalmazott akkor a leheto legkozelebb.
Ha nem lehet kozelebb vinni, akkor vegyel mikrofont. Kulonos ismerteto jele az ara :P
Ez mar lehet akar iranyerzekeny is, igy a tobbi zaj csokkenni fog.
előzmény: Gyafi #1

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Kép mellé hang is kellene
#1 2016. Április 09. - 18:43:52
0
Meglévő analóg rögzítő, analóg kamerákkal. Egyik kameránál hangot is kellene rögzíteni.
Hely: forgalmas út mellett, kb 3x4m alapterület, iroda szerűség, felfelé 3 emelet - ponyvával van csak elválasztva kb 4m magasan. Csarnok szerű.  Kamera egyik felső sarokban kb 3m magasan.
A rögzítő kb. 25m-re van.

Elsőre fogtam egy Videosec AM 03 mikrofont. Kamera tápját kapja meg helyben. Normálisabb árnyékolt kábellel be lett kötve.  Az élesebb zajokon kívül kb. semmi (csak zaj).
Másodikra fogtam egy erősítős mikrofont (MP-1/R). Ez érezhetően jobb, de még nem lehet érteni a beszédet.

A DVR-en azon kívül, hogy van hang vagy nincs hang, nincs más állítási lehetőség.

Hogyan kellene megoldani?  Cél az, hogy érthetően hallható legyen az ott folyó beszéd is.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!